Про зв’язок між хорошою роботою та відчуттям щастя

Про зв'язок між хорошою роботою та відчуттям щастя Більшість людей розмірковують про свою кар’єру з позицій щастя. Вони щиро вірять, що робота може зробити їх щасливими. Пенелопа Транк (Penelope Trunk), автор численних статей бізнес-тематики, переконана, що зв’язок між хорошою роботою та відчуттям щастя насправді набагато менший, ніж ми звикли вважати. Вона ділиться своїми спостереженнями на сторінках особистого блога.

Насправді, загальний рівень оптимізму людини та якість її стосунків впливає на відчуття щастя набагато більше, ніж робота. Тому, якщо ми почуваємося нещасними, марно сподіватися, що “робота мрії” зможе виправити цей недолік. Речі, які роблять нас щасливими, лежать набагато глибше (і водночас є більш базовими), ніж цікава робота поруч з хорошими людьми.

Журнал The Economist наводить чотири риси роботи, яка здатна зробити людину щасливою. Така робота:

– захоплює людину, при цьому не спричиняючи насилля над нею;
– окреслює чітко означені цілі;
– надає однозначний зворотній зв’язок;
– дає відчуття контролю.

Але навіть якщо вам не вдасться відшукати подібну роботу, не варто панікувати. Річ в тім, що людям притаманно приписувати своїй роботі ті риси, які зможуть зробити їх більш щасливими. При цьому об’єктивні характеристики роботи не мають анінайменшого значення. Наприклад, перукарі часто вважають себе найбільш довіреними особами своїх клієнтів, а прибиральники у лікарнях щиро вірять, що саме вони – останній промінь надії для пацієнтів, адже вони несуть чистоту у їхні палати.

MUST READ:  Я хворий... На роботу не прийду!..

З іншого боку, та “ідеальна робота”, яка, на вашу думку, повинна зробити вас щасливими, насправді дуже рідко приносить щастя. І це одна з причин, чому не варто сидіти на дивані, намагаючись вигадати собі “ідеальну роботу”, а натомість – пробувати себе у якомога більшій кількості сфер та напрямків діяльності, щоб зрозуміти, що вам насправді подобається.