Притча: Вивчай товар конкурента!

Притча: Вивчай товар конкурента!Одного разу до Вчителя прийшов учень і запитав: «Учитель, я кілька днів намагаюся продати велику партію прекрасних легких зимових курток власникові великого магазина одягу. Він жодного разу навіть не поговорив зі мною.

У нього завжди знаходяться якісь причини для того, щоб відкласти зустріч. Як мені продати ці куртки, Учитель?»

Учитель уважно подивився на учня і сказав:

– Купи.

Учень подумав, що Вчитель не зрозумів його слів і повторив їх. Учитель насупився, взяв аркуш паперу й швидким розчерком дешевої ручки написав на ньому тільки одне слово: «Купи!»

Учень взяв з рук Учителя листок, поклонився й вийшов.

Наступного дня учень прийшов у цей магазин і купив там куртку. Прийшовши додому, він порівняв її з тими, які хотів продати, і написав невеликий лист, який відніс власникові магазина

Через три дні учень знову прийшов до Вчителя і сказав йому:

– Учитель, спасибі тобі! Я зробив все так, як ти порадив, і вчора продав йому всю партію курток. Скажи, чи завжди, коли хочеш що-небудь продати, варто чинити точно так само?

MUST READ:  Притча: Підприємець-невдаха

На жаль, ми не знаємо, що саме відповів Учитель. Достеменно відомо тільки те, що через 40 років, коли цей учень сам став шанованим Учителем, у його домі в срібній рамці висів папірець із написаним рукою Великого Вчителя словом: «Купи!» Прямо над ним висів у золотій рамці листок з написаним тим же почерком словом: «Ідіот!»

Автор притчі: Тадао Ямагучі, книга “Путь торговли” (рос.)