Хто скільки заробляє в Україні?

Вчора, гуляючи безмежними просторами нашого любого інтернету (його української складової), випадково наткнувся на доволі таки цікаву інформацію про те, хто і скільки заробляє на теренах нашої рідної держави. Було цікаво познайомитися із деякими числами. Сподіваюся – не менш цікаво буде і Вам…

Віддаючи належне вітчизняній соціології слід відмітити, що дослідження було проведене центром маркетингових та соціологічних досліджень Кадрового Дому „СуперДжоб” (прикольно звучить). Джерелом інформації проведених досліджень послужила потужна база резюме Кадрового Дому, яка нараховує понад 25 000 одиниць збереження інформації. Аналіз зарплат по кожній позиції здійснювався на основі єдиного масиву зарплатних пропозицій (вакансії) та очікувань (резюме). Тепер по-порядку (хоча принцип сортування цих посад на домашньому сайті мені так і не вдалося зрозуміти):

1. Контент-менеджер. Функціонал: інформаційне наповнення сайту, його підтримка, просування, реєстрація в каталогах, оптимізація. Середня зарплатня: $432.

2. Бренд-менеджер. Функціонал: аналіз ринку та конкурентів, вивчення споживацького попиту, розробка концепції розвитку бренда, контроль над продуктовою матрицею, оцінка ефективності маркетингових заходів, планування та організація рекламних та PR-кампаній по просуненню бренда. Середня зарплатня: $796.

3. Торгівельний представник. Функціонал: ведення та розширення клієнтської бази, ведення договорів, контроль дебіторської заборгованості, продаж та просування продукції компанії на довіреній території, виконання планів продаж та договірних обов’язків. Середня зарплатня: $475.

4. Прораб (загально-будівельні роботи). Функціонал: контроль виконання будівельних робіт, оформлення поточної документації, робота із замовниками, підрядниками. Середня зарплатня: $610.

5. Тестувальник ПЗ. Функціонал: розробка тест-планів, виконання ручного та автоматичного тестування, регресивне тестування ПЗ, створення тест-планів та тестових сценаріїв. Середня зарплатня: $533.

6. Тренінг-менеджер. Функціонал: визначення потреб навчання персоналу компанії, планування та проведення тренінгів, розробка індивідуальних навчальних програм, оцінка ефективності навчання, посттреннінговий супровід. Середня зарплатня: $774.

7. Продавець-касир. Функціонал: консультування, прийом грошей від покупця, робота із ККМ, відпускання товару. Середня зарплатня: $305.

8. Електрогазозварювальник. Функціонал: всі види зварювальних робіт. Середня зарплатня: $403.

9. Бізнес-аналітик. Функціонал: моделювання, аналіз, оптимізація та документування бізнес-процесів компанії. Середня зарплатня: $834.

10. Оцінювач нерухомості. Функціонал: розрахунок ринкової вартості об’єктів нерухомості, складання звітів про оцінку. Середня зарплатня $500.

11. Системний адміністратор. Функціонал: інсталяція ПЗ, забезпечення безперебійного функціонування комп’ютерної та офісної техніки компанії, захист від вірусів та фільтрування спаму, консультування та допомога співробітникам, участь у ІТ-проектах. Середня зарплатня: $534.

12. Офіс-менеджер. Функціонал: вирішення всіх питань забезпечення життєдіяльності, керівництво секретаріатом, кур’єрською службою, бронювання квитків та готелів, ділове листування, допомога організації корпоративних заходів, виконання наказів керівника. Середня зарплатня: $290.

13. Бухгалтер. Функціонал: всі види бухгалтерських робіт. Середня зарплатня: $381.

14. Менеджер по персоналу. Функціонал: різні види діяльності щодо управління персоналом. Середня зарплатня: $430.

15. Мерчендайзер. Функціонал: викладка продукції, підтримка повного асортименту, контроль термінів придатності, формування замовлень, розповсюдження рекламних матеріалів. Середня зарплатня: $260.

16. Програміст 1С. Функціонал: різні роботи з програмування на 1С. Середня зарплатня: $670.

Як самі бачите, набір посад дуже вибірковий. Можна зустріти такі рідкісні і специфічні посади, як програміст 1С, і при цьому не зустріти звичайного журналіста чи маркетолога (список може бути продовжений). Проте, сподіваюся, перелік все ж був цікавий для наших відвідувачів… А особливо – деякі його позиції.


Опубліковано Категорії Робота та кар'єра
 • Євген

  Відверто кажучи, я рішуче проти таких ПСЕВДО-досліджень ринку праці та практик винагородження персоналу.
  Я сам управлінець в ЧР, використовую адекватні дослідження та маю інформацію про з/п очікування кандидатів та з/п власних робітників. Тому маю повідомити вас, що співпадіння реальної з/п в Києві з тим, що вказано у цьому тексті – суто випадковість.

 • Анонім

  Якщо це не закрита інформація, думаю, всі ми радо вислухаємо ваш варіант розподілення зарплат. І не лише по місту Києву. 😉

 • Золоте теля

  Хто як працює – так і заробляє!
  щасти кожному у заробітках!

 • СистемкА

  Деякі цифри не зовсім реальні, як на мою думку. Однак на такі посади майже неможливо пробитися! Я майбутній менеджер і тому сподіваюсь, що управлінський труд буде тільки дорощати! Всім бажаю росту прибутку!

 • max
 • Blus

  Системко, що за песимізм? Від менеджера має "віяти" впевненістю. До того ж оплата праці дороЖЧає…

 • СистемкА

  Re Blus: насправді я сонячний оптиміст, але…я реально оцінюю ринок праці у моєму місті, і повір…до еврозарплат ще далеко. Евроціни вже незабаром накриють ринок, а де !ёклмн! еврозарплатня????????

 • Blus

  Погоджуюсь, в нас тільки ціни європейські, а про європейську зарплату тут навіть не говорять. До речі,про яке місто йде мова?

 • Анонім

  to max:
  цікаві дані по програмістах (комп"ютерних спеціалістах). Хоча, в принципі, ніхто й не сумнівався, що ці люди зараз дуже затребувані. Особливо якщо говорити про Київ.

 • СистемкА

  Re Blus: Україна, Луганськ. 🙂

 • Вася

  А шо это программистов 1с так опустили? У меня почти 1000 у.е. получается в Одессе. Правда на двух работах 🙂

 • проФФесор

  Трохи про провінцію:
  Начальник планово-економічного відділу на державному підприємстві з виробництва нержавіючих труб ЗП 1400 грн.

  🙁

 • Феликс

  Пока в Украине работодатели будут рассматривать финансовое ущемление работовзятелей как единственный инструмент увеличеня прибыли, справедливости в оплате нам не ждать. Моё мнение – надо повышать квалификацию именно руководства в первую очередь. Надо стереть из головы понятие "на рынке куча безработных…"

 • Євген

  Фелікс, Ви праві. Дійсно, у дуже БАГАТЬОХ керівників та власників є стійке переконання, що Україна – велика країна, отже, тут багато безробітного люду. Я помічаю, що таке переконання настільки глибинне, що іноді навіть пошук директора напрямку (департаменту) тривалістю 1 рік (за певними параметрами, та з перебиранням усіх конкурентів на предмет кандидатів) не може змінити таке ставлення та оцінку ринку праці.
  По шкалі пессимізму (0) – оптимізму (100) я відчуваю себе десь на 80 балів (реалістичний оптиміст або оптимістичний реаліст). Тому я впевений, що з часом ринок все розставить по місцях, за законами попиту та пропозиції. Це також стосуватимеся і вартості менеджерської роботи.

 • Анонім

  сміх та й годі, бренд-менеджер за 800уе – де такого знайти? (бувший промоутер-можливо) Торгівельний представник 475- мабуть це той який і себе не вміє продати. Це все дуже схоже на дослідження ринку нерохомості: на цьому тижні ціни впали на 0,0176% – дослідження є, а корісті від нього 0,0176% 🙂

 • Андрій

  Як усі полюбляють рахувати гроші в чужих кишенях

 • Natalia Vitka

  Вражаючі данні! Я, до речі, теж тестувальник, випускниця школи http://qaschool.com.ua