Яких студентів хочуть роботодавці?

Не дивно, що з приходом зими і наближенням Нового року все більше і більше молодих спеціалістів, які ще вчора сиділи в університетських аудиторіях, або й до сьогодні „гризуть граніт науки”, починають задумуватися над пошуками роботи. Цікаво інше – якого студента хочуть роботодавці? Або простіше: Чи існує так званий „ідеальний студент”?

Відповідь на це запитання спробував дати Центр розвитку студентської кар’єри Українського Католицького Університету.

На запитання «Яким повинен бути випускник, щоб організація захотіла працювати з ним?» керівники близько двохсот різноманітних організацій, відповіли так:

Перш за все студент повинен бути систематичним – так відповіли 92% опитаних директорів. При цьому самі студенти вважають цю властивість набагато менш важливою.

Уміння розв’язувати проблеми, з легкістю пристосовуватись до нових ситуацій та володіти собою у стресових ситуаціях, – враховуються у дев’яти з десяти роботодавців. Не менш важливим вважається вміння працювати у групі, вміння реалізації поставленої мети, стратегічне мислення і аналітичні здібності.

Випускник повинен бути добросовісним та відповідальним – так стверджують понад 90% опитаних. Майже стільки ж цінують мотивацію, лояльність, самодіяльність і здатність до самоосвіти. Що цікаво, підприємливість для роботодавців не є важливою рисою (мабуть побоюються, що підприємливий студент через деякий час відмовиться працювати на „дядю” і відкриє власний бізнес).

Однак, коли йдеться про прийняття випускника на посаду, найбільший вплив має знання іноземних мов (для 80% підприємств), та вміння працювати з комп’ютером 89%. Не дивлячись на те, що компанії-роботодавці над усе цінують практичні вміння, вони також оцінюють участь у додатковій підготовці. Адміністратори, що займаються пошуком кадрів стверджують, що не важливо, чи студент має знання, здобуті поза навчанням. Головне – він повинен мати бажання їх здобути.


Опубліковано Категорії Робота та кар'єра
Майстер-клас Брайана Трейсі «MBA за 1 день» Майстер-клас Маршалла Ґолдсміта «Краща версія себе»
 • Юлия

  Владение иностранными языками и умение работать с компьютером уже давно перестали быть преимуществами соискателей. Скорее, это обязательные навыки, которые даже не обсуждаются. Они просто должны быть. На Западе в последнее время даже советуют не писать в резюме такие вещи как умение работать с компьютером, коммуникативные навыки (которые должны непременно присутсвовать) и другие "преимущества". А знания, полученные во время учебы, действительно не главное, поскольку большинство из них "в сыром виде" мало помогают на рабочем месте.

 • Тоже Юля

  Мы не на Западе живём. У нас не все студенты умеют работать с компьютером и говорят на иностранном языке. Коммуникативные навыки…тоже как повезёт, а вот амбиций, хоть отбавляй. Поэтому на нашем рынке труда не следует ещё прекращать делать ударение на таких требованиях. Придёт время, и эта надобность отпадёт сама.

 • Феликс.

  Работодатели отдают себе отчёт в том, что качество отечественного образования далеко от совершенства. По моему умение обобщать и использовать чужой опыт является приоритетным. Это умение и подразумевает базовые навыки приобретённые в процессе образования личности.

 • Євген

  Через те, що українська освіта в переважній більшості надовго відстає від потреб бізнесу, деякі компанії стають на шлях боротьби не за випускників, а за студентів 4-5 курсів (для ІТ індустрії тут вікова планка ще нижча, але переважно через брак пропозиції на ринку праці).
  Беручи більш молодого студента, компанія робить більший акцент на особистісні якості, ніж на знання, отримані в формальних програмах. Тобто, відшукують необхідну комбінацію "базові знання + звичка навчатися + мотивація до роботи та поступового зростання".
  2 Юля & Тоже Юля: Що стосується змісту резюме, то поки що HR’и радіють від хоча б структурного його викладення. Дійсно, я вважаю, що й ми перейдемо до тієї фази, коли апліканти будуть зазаначати лише суттєєві речі, а не все, включаючи "наполегливий, комунікативний, Windows 98/2000/XP, т.п.". Процес цей іде "зверху-вниз" – для розуміння можете подивитися на сучасне резюме нормального кандидата на топову позицію.