Стів Баллмер: Темпи зростання Google ­- «це безумство»

Війна між IT-гігантами Google та Microsoft не припиняється ні на мить. А про словесні дуелі між керівниками компаній майже складають легенди. Дотепність цінується найвище. Ось і нещодавно Стів Баллмер, генеральний директор Microsoft, на зустрічі із студентами Stanford Graduate School of Business порадував публіку цікавими розповідями. Зокрема, темпи зростання Google він прокоментував дуже просто ­- «це безумство».

Як пише Hip.org.ua, Баллмер заявив, що компанія Microsoft йшла до цифри 75.000 співробітників протягом трьох десятиліть, тоді як в Google витратили на це значно менше часу: «Вони намагаються щороку вирости в два рази. Це безумство». Правда, відзначив він, «це не означає, що вони роблять все неправильно».

Порівнюючи бізнес-моделі, Баллмер відзначив, що у Google весь бізнес будується перш за все на «пошуковій рекламі», а решта всіх продуктів є лише додатком до основного. «Вони роблять багато чарівних штучок», – сказав голова Microsoft, зірвавши аплодисменти і гучний сміх в залі.

Стів Баллмер виділив 4 стадії в бізнесі: ідея, доведення її до «критичної маси» (час розробки), отримання прибутку (milking it financially) і поява нової ідеї. Google, за його словами, знаходиться в третій стадії – стадії «кошеняти і молока»: «Microsoft пройшов це в 90-х роках… або, я б сказав, в 80-х і 90-х».

До речі, під час його виступу генеральний директор Google Ерік Шмідт був неподалеку: він обідав в кафетерії вузу.

 • Анонім

  Битва гігантів! Цього разу – словесна. А взагалі, чесно кажучи, я б з радістю послухав їхню дискусію (Google та Microsoft) – безпосередній словесний поєдинок двох генеральних директорів. Думаю, якби керівнику Google дали слово – він знайшов би, що відповісти Стівові…

 • Роман Гладуняк

  Мне кажеться, что Балмер отчасти прав, хотя сам я рад за Google и считаю их просто образцовой компанией, но я недавно прочитал интервью с Ериком Шмидтом и он в нем сказал, что теперь ему уже сложнее работать с кодом (программным кодом), чем раньше. Раньше, если он хотел что-либо поменять в коде своего поисковика, ему достаточно было написать его и обновить на сервере, теперь же, ему просто необходимо дать этот код на утверждение, тестирование и т.д., пока все заинтереснованные службы не дадут добро на обновление этого кода. Это, конечно же, пока не очень большая проблема, но это начало того, чем сейчас является Microsoft – большой и немного громоздкой структуры, со своими бюрократическими "приколами", определенным количеством ленивых сотрудников и т.д.
  Время покажет, но все равно, Microsoft – гигант и во многих смыслах первопроходец

 • Dereks

  29 в Могилянці буде презентація Гугла. Думаю, варто піти. Заодно і з"ясувати питання щодо виходу на укр. ринок.

 • Анонім

  2Dereks:
  Можна трохи докладніше про презентацію? Дякую.

 • Argentum

  все равно Майкрософт и Гугл останутся теми организациями, которые подарили людям новый взляд на вещи и процессы в мире