Якщо у вас хоча б 1% необхідних навичок – займіться адмініструванням бізнесу

Якщо у вас хоча б 1% необхідних навичок - займіться адмініструванням бізнесуГрупа спеціалістів із різних європейських шкіл бізнесу провела атестації працівників бізнес-адміністрацій у декількох регіонах України. Звіти про це прозвучали на XII Міжнародній Конференції Європейської Ради із Бізнес-Освіти (XII Annual International Conference ECBE, European Council for Business Education), яка проводилася 1–2 червня в Києві. Результати просто неймовірні…

Виявляється, що в середньому працівники українських бізнес-адміністрацій мають навіть менше, ніж 1% тих навичок, якими за європейськими стандартами повинен володіти будь-який працівник бізнес-адміністрації.

Таким чином більшість працівників українських бізнес-адміністрацій у Європі не можуть претендувати на кваліфіковану роботу і за своєю кваліфікацією могли б займати лише посади різноробочих.

Чому це стало можливим в Україні? На думку європейських експертів, керівники українських компаній просто не знайомі зі стандартами МВА, не мають переліку цих навичок, не вміють тестувати і не укладають хоча б стандартних контрактів із працівниками бізнес-адміністрацій. Якби такі контракти підписувалися, тоді не достатньо кваліфіковані працівники бізнес-адміністрацій частенько залишалися б без зарплат і на законних підставах відшкодовували збитки.

Це допомогло б впорядкувати український ринок праці. Принаймні 8% працівників бізнес-адміністрацій були б замотивовані на проходження спеціальних курсів у школах бізнесу та реальне підвищення своєї кваліфікації. А 92% працівників бізнес-адміністрацій, для яких необхідний рівень кваліфікації виявився непідйомним, легше погоджувалися на інші спеціальності.