Притча: Марна порада

Притча: Марна порада
Якось одна людина сказала Насреддіну:

– Я дуже бідний. Так жити просто неможливо. Як ти думаєш, чи не покінчити мені із собою? У мене шестеро дітей і дружина, ще є моя овдовіла сестра, старі батько й мати. Вижити стає все важче й важче. Чи можеш ти що-небудь порадити?

– Ти можеш зайнятися двома речами, і обидві вони допоможуть, – відповів Насреддін. – Перша – почни пекти хліб, тому що людям, щоб жити, доводиться їсти. Так ти ніколи не прогадаєш.

– А інша? – запитав бідняк.

– Почни шити савани для мерців, тому що всі люди в решті решт вмирають. Це теж непоганий бізнес. Обидві ці справи хороші – і хліб, і савани. Через місяць цей чоловік повернувся. Він був зовсім сумний і виглядав навіть ще більш зневіреним.

– Схоже, нічого не вийде. Я вклав усе, що зміг наскребти, у справу, як ти порадив, але, здається, все проти мене.

Насреддін здивувався:

– Як таке може бути!? Людям потрібно їсти хліб, поки вони живі, а коли вони вмирають, їхнім родичам доводиться купувати саван.

– Ти не розумієш, – відповів чоловік. – У нашому селі ніхто не живе й ніхто не вмирає. Вони всі просто животіють…

Майстер-клас Брайана Трейсі «MBA за 1 день» Майстер-клас Маршалла Ґолдсміта «Краща версія себе»
 • Смерек Віталій

  Вже дуже хитрий той бідний. Мати жінку і шість дітей і хотіти полишити цей світ. Питається де твоя голова була до цього. А може це не бідний, а якийсь пройдисвіт. Як бачимо порада відомого мудреця не допомогла цій людині. Тому даємо пораду від ГіперМудреців: "Якщо у Вас дійсно вже так люди бідні, що ніхто не живу й не вмирає, а лише животіють, то замість цілої буханки хліба, випікайте маленькі булочки, чи такий малий хлібчик як для космонавтів, а можна й печення з медом. Відкрийте в своєму селі інтернет-клуб і добивайтеся успіху як Рокфеллер. Дійсно годі вже сидіти й животіти, пора щось робити !!! А то привикли підсісти на соціальну допомогу і так ціле життя.

 • Не бідний і не хитрий

  Соціальної допомоги в Україні не існує і тому на неї підсісти ніхто не може. Виплати безробітним чи багатодітним сімям не покривають навіть наймінімальніших потреб. Я вважаю, що в Україні є дуже невелика кількість людей які свідомо не працюють, а вибирають "соціальну допомогу".
  Крім того є недалекоглядним вважати людину у якої є 6 дітей за пройдисвіта. У людей є різні приорітети в житті. І ще не знати хто пройдисвіт :)?
  Також, думаю, хибно вважати, що розпочати "рокфелерівське життя" у селі може кожен. Для цього потрібно як мінімум розуміння як розпочати бізнес, стартовий капітал, нормальне законодавство та гарантії безпеки. І доступ до більшості цього повинна дати держава.
  А резюме наступне: менше дарвінізму, а більше соціальної відповільності. Не в лісі ж живемо.