Притча: Багатій і бідняк

Притча: Багатій і біднякЖив-був бідний ремісник. Попрацювавши в майстерні, він, траплялося, відвідував багатого синьйора, який жив неподалік. Ремісник стукав у двері, обережно входив та, стоячи у багатих покоях перед знатним паном, знімав капелюх і шанобливо кланявся.

– Що тобі, брате, від мене потрібно? – запитав його одного разу хазяїн дому. – Бачу, як ти раз у раз приходиш мене відвідати, відважуєш уклін, а потім мовчачи йдеш ні з чим. Коли ти маєш потребу в чому-небудь, то зроби милість, проси, не соромся!

– Дякую Вам, Ваша світлість, – із повагою відповів ремісник. – Я приходжу до Вас, щоб відвести душу й подивитися, як живе багата людина. Таку розкіш можемо собі дозволити тільки ми, простолюдини. На жаль, ви, знатні синьйори, позбавлені цієї благодаті й вам ніде відвести душу, тому що навколо вас живуть одні тільки бідняки, на зразок мене.

Джерело: Леонардо да Вінчі “Казки, легенди, притчі”

Майстер-клас Брайана Трейсі «MBA за 1 день» Майстер-клас Маршалла Ґолдсміта «Краща версія себе»
  • Смерек Віталій

    От такою дурнею і потішають бідних людей. Чого тільки но не повидумують – то попадете в рай бо ви бідні, то маєте змогу подивитися на багатіїв і порадіти, а вони такої змоги не мають і т.п. А насправді все було не так !!! А як спитаєте ? А от так: Прийшов бідний раз і постояв, другий, третій і т.д. Багатий питає. Ти що варят, чого сюди ходиш. А ну йди геть звідси. Йди он в полі на мене роби. А бідний собі й подумав – "Сам ти варят" і пішов. От така мораль цієї байки !!!

  • Тетяна

    Мораль така, що треба знаходити собі радість у будь-якому становищі 🙂