Притча: Риба й Океан

Притча: Риба й ОкеанВ океані жила-була риба, звичайна риба. Тільки одного разу вона прочула про Океан і вирішила, що повинна витратити всі сили свого життя, щоб потрапити туди. Риба стала звертатися до різних мудреців, і хоча багатьом із них нема чого було сказати, вони говорили всілякі нісенітниці, щоб підтримати свій авторитет “гуру”.

Так, одна мудра риба сказала, що досягти Океану дуже й дуже непросто. Для цього спочатку потрібно практикувати певні пози й рухи першого щабля восьмеричного шляху риб, що бездоганно рухають плавцями.

Інша риба-гуру вчила, що шлях в Океан лежить через вивчення основ світів прояснених риб.

Третя вчила, що постигнути Океан дуже й дуже складно, і далеко не всі риби коли-небудь досягали цього. Єдиний шлях – це повторювати весь час мантру “Рам-рам-рам…” і тільки тоді відкриється шлях до Океану.

Якось украй утомлена від різноманітних повчань риба поплила в зарості водоростей. І там вона зустріла зовсім звичайну непримітну рибу (напевно, вона була схожа на Лао-Цзи).

Почувши про нелегкі шукання, вона так учила рибу:

– Океан, який ти шукаєш, завжди був, є і буде поруч із тобою. Він завжди годує, оберігає, оточує своїх мешканців. І ти теж є частиною Океану, тільки ти цього не помічаєш. Океан й усередині тебе, і зовні тебе, і ти – його улюблена частина. А всі риби – це хвилі цього великого Океану!

Джерело: Даоські притчи (pritchi.castle.by)


Опубліковано Категорії ПритчіПозначки
 • Смерек В.Я. (ГіперМудрець)

  Ми ГіперМудреці хочемо допомогти бідній рибці в її пошуку кращого життя в океані. А саме, якщо ти проста, а не золота рибка (золотій простіше) то чини наступним чином:
  1) Подумай, ще раз чи дійсно тобі цей океан потрібний. Адже можливо ти там не знайдеш кращого життя. А моожливо ти і дійсно вже плаваєш в цьому океані;
  2) Якщо ти все-таки є не в Океані, а дуже хочеш там потрапити, то читай наступний пункт;
  3) Зорієнтуйся на місцевості за допомогою системи GPS;
  4) Вибери власне в який ти океан хочеш потрапити (а то у нас їх є декілька);
  5)Проклади маршрут, скориставшись для цього одним із нових сервісів Google (вже здається такий функціонує);
  6) Перед тим, як вирушати в далеку подорож попрактикуй певні пози й рухи першого щабля восьмеричного шляху риб, що бездоганно рухають плавцями;
  7)Поспілкуйся з мудрими (проясненими, просвітленими) рибами;
  8) Коли будеш вже плисти то тримайся максимальної глибини і весь час повторюй мантру &qu

 • Roman

  Я понял – Океан это матрица 🙂
  На самом деле нужно просто более внимательно смотреть вокруг себя и стараться замечать то что не видят другие.

 • Романтик

  Притчи – это сказки для взрослых 🙂

 • TSDrive

  Roman пише:
  Я понял – Океан это матрица 🙂
  На самом деле нужно просто более внимательно смотреть вокруг себя и стараться замечать то что не видят другие.
  23/09/08 10:44:29
  —ГыГы, в каком смысле "что не видят другие"? —
  Такими людьми каждый дурдом полон, кто видит то, чего не видят другие. Одни видят зеленых чертиков, другие -инопланетян.
  Посему желательно замечать нужно только то, что не противоречит законам физики (пусть даже квантовой) и здравому смыслу.