Криза як дзеркало управління

Криза як дзеркало управлінняДля того, щоб виграти у війні, до неї варто готуватися в мирний час. Людині властиво вірити в краще і це основна рушійна сила, однак, однієї віри недостатньо… Не варто також забувати про логіку і причинно-наслідкові зв’язки кожної події.

Ситуація навколо глобальної економічної кризи звичайно ж так чи інакше торкнеться кожного бізнесу. Всі ми зав’язані на клієнтах, постачальниках, кредиторах… і збій у роботі одного з них неминуче відіб’ється на фінансових показниках інших учасників ланцюжка. У цій ситуації діяти потрібно вкрай чітко, виважено й оперативно.

Сьогодні дуже наочно проявляться компанії зі слабким рівнем управління, у яких переважає спонтанне прийняття рішень. Такі компанії зазнають фінансового удару двічі: у найближчий період, коли ухвалені рішення не будуть вчасно реалізовані, оскільки у цих компаній основне слабке місце – відсутність як мобільності, так й оперативності. Найбільш популярним рішенням у них стане скорочення штату. У такий спосіб компанії будуть намагатися захищатися від зайвих накладних витрат, намагаючись витягнути на самофінансуванні. І в цьому буде закладена бомба другої дії: через 6-12 місяців, коли ситуація стабілізується, ці ж компанії опиняться в гострому кадровому дефіциті, при якому практично ніякий розвиток неможливий.

Інша категорія компаній – це власники, які вчасно задалися системністю свого бізнесу, при якому завжди працює функція аналізу і є оперативні об’єктивні дані для його проведення. Аналіз визначить найбільш рентабельні товари (послуги) і будуть прийняті відповідні рішення по управлінню витратами, за територіальною структурою бізнесу, по асортиментному ряду, за ціновою пропозицією, що в сукупності повинне забезпечити збільшення маржинального прибутку, а значить і стійкість бізнесу у фінансовому ключі. Але найголовніше, що ухвалені рішення будуть вчасно реалізовані і такі компанії досить швидко зможуть перейти від стратегії збільшення обороту до стратегії максимальної рентабельності бізнесу. А до часу стабілізації швидше інших повернутися до активного захоплення ринку, зберігши для цього і фінансовий ресурс і ресурс людський.

У сучасному світі новою доволі модною тенденцією стало застосування інтуїції в питаннях бізнесу. І ми, що властиво всім слов’янам, опускаємося “у вир з головою”. Не беручи до уваги при цьому, що свідомо обділяємо себе вибором: перекреслюємо логіку, ігноруємо факти. Істина завжди посередині. Інтуїція може й повинна бути використана, але не варто забувати про необхідність запобігати такі ситуації, коли в компанії немає інформації для аналізу, не налагоджені внутрішні комунікації, не працюють елементарні управлінські процеси. При відсутності таких функцій, які забезпечують надійність бізнесу, нічого й не залишається, крім як покластися на власну інтуїцію…

Сьогоднішня криза відіб’є внутрішнє ядро кожної компанії, покаже істинну ціну бізнесу. І, на жаль, у недалекому майбутньому фондовий ринок буде завалений дешевими пропозиціями від мильних міхурів, що лопнули.

Бажаю всім нам учитися на власних помилках!

  • Смерек В.Я. (ГіперМудрець)

    Не все так просто як пише Інна. Бо це є криза глобальна, але не глобально економічна. Ця криза виходить далеко за рамки економіки. Це навіть щось більше ніж зараз намагаються звести до кінця епохи неолібералізму. А що це ? Це лише початок великої кризи, або якщо поглянути з іншої сторони – великої можливості. Адже це злам епох. Старе вже не працює (старе в політиці, економіці, культурі і т.д), а нового ще немає (є лише окремі елементи, а не система). Тому в найближчі 20-40 років буде відбуватись зміна цивілізаційної парадигми людства. Запанують нові цінності, будуть створені нові принципи, прийдуть нові люди із новими поглядами. Незважаючи на те, що рано чи пізно ця "фінансова" криза втихне, навіть перейдуть на нові економічні моделі – це не вирішить кардинально ситуацію. Адже людство має два виходи: 1) Впасти в глибоку і темну цивілізаційну прірву; 2) Змінити існуючу цивілізаційну парадигму і почати по новому жити (до речі більш краще і цікавіше). Ідіть за нами, ГіперМудреця

  • Анонім

    Я как раз считаю, что все совсем не просто………..НО, хотим мы того, или нет, кризис выполнит функцию естественного отбора для украинских компаний (и не только). И думаю, хорошо, что это произойдет, потому что, когда в общности людей господствует безнравственность, на помощь приходят высшие силы:))

  • Смерек В.Я. (ГіперМудрець)

    Природній відбір буде мати місце, проте наразі він обмежений. Оскільки наша держава (і не тільки наша – США, Є і т.п.) намагається всіма силами захищати дурнів. Пояснюю свою думку: 1) Чому НацБанк заборонив людям знімати свої кошти з депозитів в банках в будь-який момент; 2)Чому вже багато банків (а можливо вже і всі) лімітують суми, які можна зняти з банкоматів; 3) Чому … І таких чому є багато. Весь цей світ створений для дурнів, дурнім ним і керують, вони ж дурні і заведуть всіх дурнів, а також не дурнів у велику прірву. Причому, ці дурні при владі не тільки в Україні, але й в цілому в світі (в тому числі в США, ЄС, …). Тобто суть така: Банкіри, фінансисти наробили великих помилок (а їх до цього піштовхнула існуюча система + власні амбіції + незнання + проста людська наглість та пихатість + …) і тепер ці помилки ми повинні всі разом виправляти, через них мати дискомфорт, розподілити всі ризики порівну. Тому ця криза дечого навчить, але багато людей уроків з неї не винесуть. Я