Притча: Склянка з водою

Притча: Склянка з водоюПрофесор почав заняття, піднявши склянку з водою. Він підняв склянку так, щоб було видно всім студентам, а потім запитав:

– Як ви думаєте, скільки важить ця склянка?

Студенти відповідали:

– 50 грам!..

– 100 грам!..

– 150 грам!..

– Правду кажучи, я не знаю. Мені потрібно буде його зважити, – сказав професор. – Дозвольте мені задати вам ще одне питання. Що трапиться, якщо я потримаю цю склянку ось так кілька хвилин?

– Нічого, – сказали студенти.

– Добре, а що відбудеться, якщо я цілу годину буду тримати склянку? – запитав професор.

– У Вас заболить рука, – сказав один зі студентів.

– Ви праві, а що трапиться, якщо я простою ось так цілий день?

– У Вас заніміє рука, може бути судома, Вас може паралізувати, прийдеться їхати в лікарню, – відповів інший студент, і всі засміялися.

– Дуже добре, але чи зміниться вага склянки за цей час? – запитав професор.

– Ні, – відповіли студенти.

– Тоді що стане причиною болю в руці та судом?

Студенти були спантеличені.

– Опустіть склянку! – сказав один зі студентів.

– Правильно! – сказав професор. – Із проблемами в житті треба поступати подібно. Поки ви думаєте про них кілька хвилин – нічого не відбувається, усе в порядку. Якщо думаєте про них довго – це перетворюється у хворобу. Думаєте ще довше – вони паралізовують вас. Тоді ви не зможете нічого зробити.

Важливо думати про проблеми в житті, але набагато важливіше буде, якщо ви “опустите їх” і будете робити це щодня перед сном. Якщо ви будете так робити – у вас не буде стресу, ви будете просинатися щодня свіжими і повними сил. Ви зможете впоратися з будь-якою проблемою, з будь-яким викликом, що буде вам кинутий!

Не забудьте “опустити склянку” вже сьогодні!

 • Смерек В.Я. (ГіперМудрець)

  Ми ГіперМудреці чули про цього професора. Та про цього професора вже весь Київ і пів України чуло (по телевізорі показували) але все було трохи по іншому. Бідака професор перепив. І от уявіть собі наступне: Студенти з нетерпінням чикають пари (адже це їх улюбена прикладна математика) і от тут завалюється "професор". На підпитку, збуджений та трохи замучений. І тут замість прикладной математики починається теоретична філософія. А саме професор витягує пляшку, згодом стакан і випиває перед студентами. Всі в шоці. А професор філософствує – а скільки важить стакан, а що буде, якщо його он так потримати … Ну далі як було ви вже все знаєте. Он так все і насправді відбувалось.

 • Анонім

  to Автор/публікатор:
  Суть притчі актуальна. Так дійсно варто робити. Але іноді це дуже важко. Тобто припинити робити щось фізично набагато легше, ніж припинити обмірковувати щось.

  to ГіперМудрець:
  Історія ніколи не пам’ятає про подробиці процесу народження "мудрих ідей, думок, речей, тощо". Не знаю, якого саме бухого теоретика Ви маєте на увазі – але суть все одно вагома.
  Хоча, звісно, було б цікаві подробиці, як алкоголь стимулює створення мудрих думок ;))

 • Афіна

  Так справді говорити завжди легше, ніж зробити, але у всьому своєму житті серед проблем треба шукати позитив, і тоді все буде ок!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!