11 крилатих цитат від Стіва Джобса

11 крилатих цитат від Стіва ДжобсаАвтор блога Life Beyond Code зібрав 11 крилатих цитат ікони світового бізнесу та, мабуть, найбільш одіозного менеджера у світі Стіва Джобса. Багато з них змушують серйозно задуматися!

1. Я коштував більше мільйона доларів, коли мені було 23 і більше 10 мільйонів, коли мені було 24, і більше 100 мільйонів, коли мені було 25. Але це не мало жодного значення, оскільки я працював не заради грошей.

2. Я проміняв би всі свої технології на обід із Сократом.

3. Моя робота – не задовольняти людей. Моя робота – робити їх кращими.

4. Я чув, як люди говорять: “О Боже, якщо завтра Джобса зіб’є автобус, Apple опиниться в біді”. Але знаєте – я в це не вірю. У Apple предостатньо талановитих людей. Моя робота – створити команду успішних керівників, які зможуть вести компанію вперед незалежно від обставин. І саме цим я займаюсь.

5. Єдиний спосіб досягнути успіху в бізнесі – любити те, чим ви займаєтесь. Якщо ви цього ще не зрозуміли – продовжуйте шукати! Не турбуйтесь. Рано чи пізно ви все-рівно усвідомите цю просту істину.

6. На жаль за життя нам не вдасться зробити все! Тому кожна справа, якою ми займаємося, повинна бути винятковою. Тому що це наше життя. Життя коротке і, знаєте, рано чи пізно кожен помре! І тому нам потрібно уважно вибирати свої заняття. Краще, щоб вони були надзвичайними! Краще, щоб вони були варті нашого часу!

7. Фокус-групи рідко допомагають створити новий продукт. Дуже часто люди не мають жодного уявлення, що вони хочуть, до того часу, поки ви не покажете це їм.

8. Для багатьох людей дизайн означає зовнішню оболонку. Декорацію. Тканину, якою оббитий ваш диван. Але для мене це тлумачення дизайну абсолютно неприйнятне. Дизайн – це душа творіння зробленого людиною, яка тільки виражається через зовнішню оболонку, але насправді знаходиться у серці будь-якої речі, створеної людьми.

9. Майже все – всі наші очікування, гордість, страх чи занепокоєння – всі ці речі не значать рівно нічого перед обличчям смерті. Коли ми згадуємо, що рано чи пізно помремо – на поверхню виходять тільки по справжньому важливі речі! А отже, пам’ять про те, що ми помремо, дозволяє уникнути пастки помилкового мислення, що нам є що втрачати. І виправдовувати цим свою бездіяльність.

10. Ви не можете запитати споживачів, що вони хочуть, а потім дати їм це. Бо за той час, поки ви втілите в життя їхню забаганку, вони вже хотітимуть чогось іншого.

11. Я не розумів цього тоді, але сьогодні, коли я озираюся назад, то усвідомлюю, що звільнення з Apple – це найкраще, що сталося у моєму житті. Вантаж успішності змінився на легкість нового починання. Новачок набагато менш впевнений у своїх кроках. І це дало мені змогу вступити в один із найбільш креативних періодів мого життя.

 • Redrey

  Я тащусь від Стіва. Якби не вкрав деБіл Гейтс в нього програмний код на свій глюкнутий віндовс – мали б всі толкові ОСькі 🙁
  "Єдиний спосіб досягнути успіху в бізнесі – любити те, чим ви займаєтесь. Якщо ви цього ще не зрозуміли – продовжуйте шукати! Не турбуйтесь. Рано чи пізно ви все-рівно усвідомите цю просту істину."

  На 123% погоджуюсь!!!

 • Dereks

  ok, твердження про дизайн і успішність – це добре. Але це досить типово, нічого надзвичайного.
  Але ось ці його фрази про те, що він знає що людям потрібно… Будь-хто, хто є чимось хоч трохи більшим ніж кажуал юзером скаже вам що на практиці означає ось це "люди не знають чого вони хочуть". Користування продукцією еппл – це як якась партизанська війна, де щодня тобі тицяють чергову гарну цяцьку від фірми (при чому зазвичай ще й просять "зовсім небагато за неї заплатити" і всіляко обмежують можливість користуватись чимось іншим.
  Колись ЄС оштрафували Майкрософт, звинувативши тих в монополізмі – так от порівняно з Apple Майкрософт просто авангард вільного ринку!
  http://www.youtube.com/watc
  Я просто не розумію, як деякі люди можуть казати "я тащусь від Стіва Джобса", при тому що він майже прямим текстом сам говорить "ви всі тупі вівці".

 • Смерек В.Я. (ГіперМудрець)

  Зверніть увагу на 2-гу пораду Стіва Джобса: "Я проміняв би всі свої технології на обід з Сократом". О, це мабуть великий поцінувач Мудрості. Правда пан Джобс може поступити ще краще, а саме, йому не потрібно буде міняти всі свої технології на обід. Достатньо буде прислати вагон дабл-чізбургерів мені і це йому буде зараховано за обід з Сократом. А технології лишаться у нього. Коротко, нагадаймо, що ГіперМудрість стоїть на щабель вище мудрості, і тому навіть любий пересічний ГіперМудрець є мудріший за навіть найрозумнішого Мудреця (доречі Стів мабуть і не знає, що дехто із сучасних дослідників не вважає Сократа навіть за мудреця). Передайте Стіву Джобсу, що ми чекаємо на вагон чізбургерів та чіпсів. А ще, що йому все зарахується, а технології нехай собі залише !

 • Malder

  Очень согласен с высказыванием относительно фокус-групп. Создание инновационных продуктов не может основываться на сегодняшних потребностях. Иначе это с трудом можно назвать инновационностью.

  Я согласен в некотором роде с Dereks, относительно ограничения функционала тех или иных устройство, но готов возразить в том, что каждый выбирает для себя, он хочет мириться с этими ограничениями или нет.

  Я считаю, что Apple создал определенную культуру, которая в том числе основана на технологических преимуществах и им есть чем гордиться.

 • Андрій Вікторович

  …ікони світового бізнесу та, мабуть, найбільш *одіозного* менеджера у світі…

  Хочу поцікавитись у автора – чи знає він дійсне значення слова "одіозний", і що ж насправді автор хотів нам сказати?