Як економити за допомогою e-learning?

Як економити за допомогою e-learning?Чи є щось у аудиторних заняттях таке, що не можна було б замінити сучасними засобами синхронного електронного навчання? Зараз, у епоху Web 2.0, багато таких інструментів безкоштовні, або користування ними недороге. Однак проблема в тому, що ми не встигаємо за прискореним розвитком цих засобів і часто-густо просто не знаємо про них.

Хто сказав, що електронне навчання повинно відбуватися лише за допомогою багатопрофільних систем (Learning Management Systems – LMS), які часто надають функції, які нам не потрібні? Це безнадійно застарілий підхід. Сучасний вибухоподібний Інтернет дозволяє нам самим вирішувати, якими засобами користуватися і для виконання яких функцій.

Дійсно, що саме ми робимо в аудиторії і як можна це робити засобами мережі?

Наприклад,

Показуємо презентації і розповідаємо. Будь ласка, для цього є SlideLive, TalkingSlide, Voicethread, myPlick, Preezo, 280Slides та ін.

Спілкуємося в групі і разом розв’язуємо завдання. Будь ласка, для цього можна скористатися доступними інструментами проведення web-конференцій на взірець Elluminate, dimdim, ooVoo, Yugma, Powwownow, Spreed, TeamViewer та ін.

Тренер проводить інструктаж слухачів із технічних питань. Будь ласка, для цього існують чудові інструменти демонстрації робочого столу (desktop sharing) – ScreenStream, LiveLook, Mikogo, OpenHuddle, SkyFex Remote Assistant та ін.

І так далі… Примітно, що всі названі засоби безкоштовні (принаймні в базисному варіанті).

Кожен із цих інструментів має окремі, унікальні характеристики і заслуговує особливої розповіді. Але спільна особливість користування такими інструментами полягає в тому, що вони з’являються, оновлюються і розвиваються настільки швидко, що навички користування ними треба постійно вдосконалювати. Тобто, вчитися вчитися.

P.S. А Ви ще й досі не вірите, що у навчанні останніми роками відбулася революція?

  • Юрий Духнич

    Ну я бы не был столь категоричен 🙂
    Практика обучения, о которой говорит автор, относится скорее к категории социального обучения (нерегламентированный обмен опытом). Тут действительно нет границ для фантазии. И инструменты, и способы для социоального обучения в сети можно перечислять достаточно долго.
    Но если в вашем процессе обучения присуствует хоть какой-то регламент, проще всего (и удобнее) реализовать его посредством системы управления обучением (той самой LMS). В ней же можно и отсортировать (организовать) презентации, записи вебинаров и скринкасты, созданные в инструментарии приведенном выше.
    Для полной ясности нужно сказать, что и LMS бывают бесплатными – например, Moodle.