Едвардс Демінг: 5 смертельних хвороб менеджменту

Едвардс Демінг: 5 смертельних хвороб менеджментуEdwards Deming Institute опублікував відео відомого мислителя та управлінця, доктора Едвардса Демінга (Edwards Deming), на якому той розповідає про п’ять смертельних хвороб менеджменту. Відео було зняте у 1984-му році, але більшість проблем, про які розповідає доктор Демінг, залишаються надзвичайно актуальними до сьогодні.

1. Нерозуміння цілі, відсутність візії та мети, до якої рухається компанія.

2. Фокус на короткострокових результатах та прибутках.

3. Щорічна оцінка персоналу та формування компенсації відповідно до цієї оцінки (призводить до деморалізації співробітників, руйнує командний дух).

4. Мобільність менеджменту (для того, щоб менеджер міг успішно виконувати свої обов’язки, він повинен глибоко інтегруватися у систему компанії, а це не робиться за один місяць чи навіть рік).

5. Орієнтація виключно на “видимі” цифри та показники (багато надзвичайно важливих аспектів неможливо виміряти).

  • Сергей

    Очень уважаю этого мужика. Прочитал с удовольствием две его книги – "Выход из кризиса" и "Пространство доктора Деминга" (эту книгу написал ученик Деминга) – очень много информации оттуда почерпнул. Если бы мы (начиная от обычных людей и заканчивая Президентом и Премьер-министром) в жизни соблюдали его 14 принципов – никакого кризиса у нас не было, а наша страна могла бы сделать рывок, аналогичный японскому в 50-60-х годах (одним из авторов которого и был Деминг).