Українська блогосфера. Де ж ти, рідненька?

У серпневому номері журналу „Домашний ПК” опубліковано невеличку статтю Максона Пуговського „Украинская блогосфера”.

Прочитавши ії я зайвий раз упевнився, що такого поняття як „українська блогосфера” не існує. Є якісь окремі більш-менш популярні блоги, які живуть переважно власним життям. Але казати про тенденцію навіть елементарної цікавості до цієї теми в Україні, на мою думку, поки що зарано (сподіваюсь, що поки що…)

Я не кажу про щоденники, яких дуже багато. Вивчати кількість саме українських власників щоденників – марна справа. Головне – для чого? Щоденник – це для себе, блог – для інших.

У статті представлена також підбірка українських блогів. Зрозуміло, що це бачення автора, але деякі з них до України мають таке ж відношення, як цей постинг до нових віянь балету.

В загалі-то цікаве питання: що називати українським блогом? Той, що розташовано в Україні та має відповідний домен? Власником є щирий українець? Просто пишеться українською? Той, що пише про Україну та українців?

Пишіть, шановні, а там розберемось…


Опубліковано Категорії Інтернет
Майстер-клас Брайана Трейсі «MBA за 1 день» Майстер-клас Маршалла Ґолдсміта «Краща версія себе»
 • Анонім

  Надзвичайно цікава і актуальна тема. Радує вже хоча б те, що у багатьох користувачів інтернету слово "блог" вже не викликає бажання задати запитання: "А що це таке?"

  Що ж до блогосфери – то це справа часу. Якщо Максон Пуговський говорить, що наша блогосфера сьогодні нагадує англійську п"ять років назад, то це означає, що англійська блогосфера розвивалася як мінімум п"ять років. Навряд чи нам вдастся зробити це швидше…

  Що ж до питання про "українськість" блогосфери, то як на мене, основним фактором все-таки є мова. Географічне положення (тобто домен) і тематика не мають анінайменшого значення.
  Проте, на мою думку, дуже велике значення для визначення "приналежності" блогу, має його аудиторія. Скажімо, якщо на певний блог заходить 60% українців, 30% росіян та 10% інших національностей, значить блог є однозначно український. З цим і живемо. 😉

 • bigfoot

  Соглашусь в автором.

  Проблема, как мне кажется, дейстивтельно в том, что каждый украинских блогов "заточен" либо на себе, либо уже учавствует в неком сообществе у северного соседа (России, то бишь). А потому нет ни малейшего интереса развивать это здесь, когда там (севернее) уже все идет полным ходом.

  Так же я бы отметил достаточно малое количество самих блогов. Т.е. чтобы было качество необходимо все таки количество. От этого никак не уйдешь.
  Да, можно создать нечто типа Блогсаммита и на Украине, но для кого? Кто будет участником?

  И уж никак не соглашусь с Jarofed. Украинская блогосфера никак не должна определяться по языку написания. Как это принято, она определяется все таки территориально.

 • Анонім

  Оскільки блоги – тема дуже актуальна і з часом до неї залучається дедалі більше учасників – мабуть все-таки є сенс говорити про майбутнє УКРАЇНСЬКОЇ блогосфери. Вона обов"язково розвинеться. Вже зараз є декілька доволі самодостатніх блогів, які живуть власним життям і зовсім не обділені відвідувачами. Вочевидь, їх кількість лише зростатиме.

  А от щодо визначення блогосферної приналежності, то це запитання дуже суперечливе. Формально, я можу погодитися з bigfoot. Дійсно, існує неписане правило, що саме доменне ім"я є ознакою приналежності. Проте, якщо я відкрию свій блог на британському сервері, вестиму його українською мовою і 95% його відвідувачів складатимуть українці, невже його можна буде назвати британським блогом? Чи все таки це буде український блог? 😉

 • bigfoot

  Jarofed, значит, что мы можем определить 2 признака принадлежности блога: территориальная (определяется доменом) и языком ведения.

  По поводу развития. "Несколько" – это мало, очень мало, для "52 миллионов". Хотя сейчас это развитие несомненно возрастает и набирает силу. Как по мне, мы отстаем от России (в развитии интернета и блогосферы в частности) на 1,5 – 2 года. Так, что или остаеться ждать или инициировать это самое развитие, привлекая различные медиа и других интересующихся.

 • Анонім

  Якщо не помиляюся, останні дослідження користувачів українського Інтернету, покзали, що у кращому разі їх кількість наближається до 1 – 1,5 млн. Та й то це дуже опитмістичні числа. Так що говорити про 52 млн. поки-що рано. Але надія останньою вмирає 😉

  Що ж до розвитку блогосфери – то чекати ми не будемо, а будемо працювати, працювати і ще раз працювати (чим, власне, і зараз займаємося).

  Зрештою, головне – не кількість, головне – якість. А у випадку з блогами кількість у якість переходить не завжди. (Не згадаю де саме, але про російську блогосферу писалося, що кількість блогів за останні 3 роки зросла майже у 100 разів. При цьому кількість якісних блогів фактично не змінилася).

 • Анонім

  У математичному аналізі є поняття необхідності і достатньості. Необхідною умовою "українськості" блогу, на мою думку, є переважаюча українська аудиторія (більше 80%). Чи буде це достатнью умовою – навряд чи…

  Сумнівною є териториальна ознака: я можу бути українцєм, жити в Австралії, користуватися безкоштовним американським сервісом і писати на хвилюючі українців теми. Звичайно, якщо мова буде українська, то забезпечити 80-90% саме української аудитирії буде нескладно.

 • Анатолій

  Як на мене, то тема дуже актуальна. Я так переклядав блоги, переважно американські. Це перший блог, на якому я пишу пост українською. Сподіваюся, що це діло не засне, бо у нас в країні все чомусь спить. Але якщо взяти до уваги, що інтернет у нас слабенько розвинутий, погодьтеся, 1-3% населення, які є користувачами мережі, – це дуже мало. Звісно, нещодавно я думав собі також завести блог. Так, для аналізу, та й щоб почути думку інших. Сподіваюся, якщо буде час, то зроблю, хоча його постійно не вистачає.

 • nabirnyk

  На мою думку розвиток блогосфери – це справа часу, а також того наскільки корисним для себе будуть бачити користувачі потребу створювати блоги. Наприклад, ми запустили сайт:

  http://nabir.info

  де фактично створення нових записів підкріплюється грошовими заоохоченнями, а це я вважаю буде сприяти загальному розвитку блогосфери в Україні.

 • Наталка

  Каталог українських блогів тут – http://ublog.name

 • Христя

  http://feeds.com.ua
  звідний блог-сайт. хоча не каталог в класичному розумінні цього слова, але показує, що виявляється українських блогів не так і мало! я й на цей сайт потрапила саме звідти 🙂

 • Володя Воробей

  А власне для чого зациклюватись на понятті "української блогосфери" коли більш важливе значення має кількість та якість авторів та коментарів з України? Саме це, на мою думку, визначає активність України у віртуальному наповненні міжнародної мережі. Зрештою, я би з радістю довідався про існування татарської блогосфери у Криму. А як це класифікувати – не важливо.

 • hellveen

  Українська блогосфера – яка вона є.
  http://blogoreader.org.ua

 • Максим

  Активно відстоюю позицію української блогосфери в бізнес-осередку компанії Інтвей. На даний момент 55% всіх блогів активованих в Інтвей – українські. Чим я горжуся.

 • Станіслав

  Українська блогосфера – україномовна. І інша не має сенсу і перспективи.

  > Щоденник – це для себе, блог – для інших.
  О, а це дуже гарно сказано. дяк.

 • Станіслав

  У Вас RSS глючить. Не можу підписатися.

 • Анонім

  2Станіслав:
  RSS працює – http://blog.management.com….

  Можливо проблеми з рідером?

 • Анонім

  to Станіслав: "Українська блогосфера – україномовна. І інша не має сенсу і перспективи."

  Чому ви так вважаєте? Саме по собі це твердження звучить занадто сумнівно і голослівно.

 • podarok

  Згоден з автором статті. Але не на 100 відсотків.
  Треба врахувати, що ми лише стаєм на ноги по суті своїй, а тому важко навіть проаналізувати, що саме відбувається.
  Дайте трохи часу… Всі, хто хоче вести блог, а веде щоденник – зрозуміють свою помилку і або зникнуть, або перебудуються…
  Не Боги горшки ліпили!

 • podarok

  А статтю на itc.ua написав бовдур якийсь
  Дані застарілі.. Для коментування – потрібна обов’язкова реєстрація, а автор management.blog.ua не дивиться, що стаття написана
  Датовано – 16 августа 2006 г.
  І піднімає статтю в 2008 році…
  Весело!

 • Анонім

  2podarok:
  Цей пост 2006-го року

 • podarok

  2danyliuk
  Ха!
  Тоді прошу пробачення, але дата написана так, що важко зрозуміти рік.. Плутає мозок…

 • podarok

  І останнє – спутав я саме через блок "Найбільш коментоване"(В основному на сайтах "Нові записи"), + короткий стиль дати на http://blog.management.com.ua

  Успіху вам…

 • Українець

  небудемо поспішати, україна маленькими але впевненими кроками йде в перед, а разом з цим розвиваються все нові технології, на мою думку українська блогосфера почне стрімко розвиватися, після того я к ціни на доменні імена знизять хочаб на 50%, але краще пониження неробити, ми бачемо приклад як "загажена" російська блогосфера, і тут постає таке питання: а нам "це сміття потрібно?"

 • WeBaRTer

  Так, люди зараз дуже активно створюють блоги, але не всі з них "Доживають" до кінця. Нові блоги швидко гаснуть…

 • streeks

  Мені здаеється, що український блог – це той, що розташований на українському домені, та на якому часто піднімаються українські питання.

 • Анонім

  Звичайно тема дуже актуальна. На мою думку українська Блогосфера дуже не розвинена тому що: багато гарних блогерів сидять на російскіх блогах пишуть російською і мало хто знає що це українець. В нас на жаль немає зручного порталу з високою статистикою. В нас немає ідолів блогосфери як наприклад в Росіі. Назвіть хоч одного украінського блогера, якого б знали хочаб 50% читачів данного посту. А в Росіі будь ласка: Лебедев, Сомерсбі, Чічваркін, Гришковєц…

  Відсутність культу особистостей (Бренд-людей) в Україні одна з важливих перешкод розвитку блогосфери. Нехай це буде дурість, кіч чи щось і ще, але важливо щоб люди читали, для блогера це найважливіше (якщо не так скажіть), якщо будуть читати – обовязково зявляться незгодні або підримуючі… а це коментарі і якщо ти написав комент – вже дуже важко зупинитися і ти починаєш писати і писати, ну а далі блоги, блоги…

 • umx

  цікаво вже те що цей пост зібрав багато коментів, домен чи мова як на мене не є критичними і аж ніяк не погоджусь з автором посту про те що щоденник по своїй суті відрізняється від блога – обидва в першу чергу для себе(не путайте з комерційними блогами) а приналежність визначає тематика

 • umx

  Jarofed ти помиляєшся ось тут свіжі дані про укр нет http://i.bigmir.net/index/U

 • umx

  Максим я здивований що ти гордишся звязками з Інтвей

 • Олена

  Я на наступній стадії після "а що таке блог" – а в який спосіб блогосферу можна розвивати?Це найперше теми і люди.Актуальна тема і людина-бренд,і вже довго буде цікаво,тобто життя блогу буде.
  Але як знайти в блогах потрібну тобі тему -створити самому?І так по новому колесу на кожному сайті?

 • Євген

  Я також думаю, що українська блогосфера — це перш за все блоги українською мовою. З іншого боку, блоги тих, хто живе в Україні та пише про політику тощо важко назвати якось інакше. В Росії простіше, такі блоги там називалися б «российскими».

 • Юрко Блогер

  Коментів багато не читав всіх! Але мені здається український блог – це блог в якому, матеріал викладено українською мовою і для українців так як писати можна на різні тематики і не лише про Україну. І най головніше для блогу бути для людей а не жити своїм життям.

 • Nick

  Мені здається український блог, має бути в першу чергу УКРАЇНСЬКОЮ і для УКРАЇНЦІВ!!!