ФОРУМИ: Відгуки на статті: Відгук на статтю 'Азбука ERP' (читати статтю)



 <<  |  >>
 Відгук на статтю 'Азбука ERP' (читати статтю)
Автор: VladimirP
Дата:   2009-12-18 20:50:20

Дуже вірна характеристика того, чим корисна ERP: вона інтегрує всіх всередині підприємства.

Стосовно цін і термінів впровадження: такі ціни (мінімум 400тис доларів) на імпортні системи дійсно існували до кризи, але половина (суб'єктивна оцінка стороннього спостерігача) в них було самі знаєте чого. Для вітчизняних систем (які насправді не гірші, а в дечому кращі) ціни на порядок інші. Ми автоматизували облік ПО "Більшовик" (1300 працюючих) за 9 місяців. Думаю, прискорити це дуже важко, оскільки все залежить не від виконавця, а від замовника, у якого йде перебудова (як правильно вказано у статті). І при цьому доводиться відповідати на питання керівництва:"Чому воно досі не працює?" Думаю, залежність складності впровадження від масштабу підприємства (напр., кількості працівників) ближче до квадратичної, ніж до лінійної, адже важать зв'язки між співробітниками.

Складність впровадження дуже залежить від архітектури системи. (напр, - "тисячі таблиць" - знов помилка на порядок: у нас менше сотні). От, наприклад, чи може користувач чи хоч консультант визначити в системі новий тип первинного документу з усіма особливостями вводу і обліку? В SAP - не може! А це ж світовий лідер! Звідси і сукупна вартість володіння!Так де ж насправді Гондурас?

Методи впровадження: як на мене, "великий вибух" неможливий з-за необхідності поступової перебудови колективу Замовника. "Франчайзінг" абсурдний з технічної точки зору: мета не досягається! Єдиної системи нема! Страшно уявити кількість постійних узгоджень і синхронізацій! Як на мене, база повинна бути єдиною. Єдиний раціональний метод - поетапний, навіть послідовність по контурах склалася: 1-фінанси, 2-мат.цінності та основні засоби, 3-зарплата і кадри. Але перед впровадженням кожного контура варто провести перегляд практики роботи, тобто реінжинірінг.

Твердження, що ERP важко почувається ззовні підприємства, теж відноситься до минулого століття. Зараз технічно не проблема дати доступ до системи через Інтернет, навіть не програмуючи WEB-інтерфейсу. Сучасна система не є чимось назавжди запрограмованою, ій все одно, з якими сутностями працювати: залишками МЦ на своїх складах чи на чужих.

А в цілому стаття правильна і цікава.

Володимир Попенко, тех.директор ТОВ "Прайд" VladimP@ukr.net

 Теми Автор  Дата
 Відгук на статтю 'Азбука ERP' (читати статтю)  нове
VladimirP 2009-12-18 20:50:20 

МЕТОДОЛОГІЯ: Стратегія, Маркетинг, Зміни, Фінанси, Персонал, Якість, IT
АКТУАЛЬНО: Новини, Події, Тренди, Інсайти, Інтерв'ю, Рецензії, Бізнес-навчання, Консалтинг
СЕРВІСИ: Бізнес-книги, Робота, Форуми, Глосарій, Цитати, Рейтинги, Статті партнерів
ПРОЄКТИ: Блог, Відео, Візія, Візіонери, Бізнес-проза, Бізнес-гумор

Сторінка Management.com.ua у Facebook    Менеджмент.Книги: телеграм-канал для управлінців    Management Digest у LinkedIn    Відслідковувати нас у Twitter    Підписатися на RSS    Поштова розсилка


Copyright © 2001-2024, Management.com.ua