НОВИНИ від 02.03.2004


Рейтинг глобалізації: Україна залишилась на 42-му місці

У 2003 році Україна зайняла 42-е місце у світі за рівнем глобалізації.

У рейтингу враховувалися дані по 62-м країнам світу, які поєднують 88% населення земної кулі і більш ніж 91% світової економіки. За три роки позиції України не змінилися.

Останні десять рядків у рейтингу зайняли Іран (62-е місце), Індія, Єгипет, Індонезія, Венесуела, Китай, Бангладеш, Туреччина, Кенія і Бразилія. До цього висновку прийшли автори щорічного "Рейтингу Глобалізації" (Globalization Index), який щорічно публікує журнал Foreign Policy.

При складанні рейтингу враховуються чотири основних параметри. По-перше, економічна інтеграція — обсяг міжнародної торгівлі, інвестицій та різного роду виплат (у тому числі і зарплат), здійснених з перетинанням державних кордонів. По-друге, персональні контакти — міжнародні поїздки і туризм, обсяг міжнародних телефонних переговорів, поштових відправлень і перекладів і т.д. По-третє, технологія — число користувачів Інтернет, число інтернет-серверів і т.д. По-четверте, залученість у міжнародну політику — членство держав у міжнародних організаціях, кількість посольств і т.д.

За останні роки перелік найбільш глобалізованих держав світу практично не змінився. Найбільш глобалізованою країною знову стала Ірландія. На другому місці — Сінгапур, на третьому — Швейцарія (держави, що ніколи не випадали з першої п'ятірки). Крім них серед двадцяти найбільш глобалізованих країн (у порядку займаного місця): Нідерланди, Фінляндія, Канада, США, Нова Зеландія, Австрія, Данія, Швеція, Великобританія, Австралія, Чехія, Франція, Португалія, Норвегія, Німеччина, Словенія і Малайзія. У порівнянні з результатами рейтингу 2002 року, значно зміцнили свої позиції Філіппіни, Аргентина, Австралія і Нова Зеландія. Допрогравших автори рейтингу віднесли Марокко, ПАР, Єгипет, Кенію і Швецію.

Через кризу в міжнародній економіці, 2003 рік став одним з невдалих для процесу глобалізації. Знизилися обсяги міжнародної торгівлі і міжнародних інвестицій. Наприклад, кількість іноземних інвестицій у світі впала на 21% у порівнянні з рівнем 2002 року. З відтоком іноземних капіталів зіштовхнулися 108 держав світу. Це призвело до бурхливої роботи законодавців й урядів: у 2003 році 70 урядів світу схвалили 248 змін у законодавствах, покликаних привернути увагу інвесторів. У 2002 році було прийнято 208 подібних актів, у 2000 році — 150.

Негативний вплив на процеси глобалізації зробила війна в Іраці. Відносини між багатьма державами загострилися. Помітно зменшилася кількість туристів у багатьох регіонах світу. Загальмувалася міжнародна торгівля. При цьому, держави світу активно співрацювали щодо проведення миротворчих операцій, а "багаті" країни активно витрачали кошти на допомогу "бідним". У світі пройшли декілька "торгових" війн. Проте, було укладено 14 нових міжнародних угод, що забезпечують свободу торгівлі.

2003 рік не став провальним для світових комунікацій. У світі з'явилося 130 млн. нових користувачів Інтернету. У цілому, у Всесвітню Мережу мають доступ 620 млн. чоловік або 9.9% населення земної кулі. При цьому основний приріст прийшовся не на індустріально розвинуті, а на країни, що розвиваються. Наприклад, за рік кількість користувачів Інтернету в Індії виросло на 136%, у Бразилії — майже на 79%. Значно виросла кількість міжнародних телефонних переговорів — вцілому, до 135 млрд. хвилин. Середньостатистичний мешканець Землі проговорив з іноземним абонентом більше 21-ї хвилини. Вперше у світі кількість стільникових телефонів перевищила кількість стаціонарних телефонних ліній: 18.98 абонентів стільникових телефонів проти 17.95 абонентів традиційних телефонів на 100 чоловік. Утім, успіхи в області електронних комунікацій досягнуті лише деякими регіонами світу: у районі Манхеттена (центр Нью-Йорку) більше телефонних ліній, ніж у всій Африці.

Найбільш глобалізовані країни за різними показниками

"Економічна інтеграція"
"Персональні контакти"
"Технологія"
"Залучення у світову політику"
 1. Ірландія
 2. Сінгапур
 3. Нідерланди
 4. Панама
 5. Словаччина
 6. Чехія
 7. Фінляндія
 8. Малайзія
 9. Швейцарія
 10. Швеція
. . .
 1. Україна
. . .
 1. Росія
. . .
 1. Бангладеш
 1. Швейцарія
 2. Ірландія
 3. Сінгапур
 4. Чехія
 5. Канада
 6. Австрія
 7. Ізраїль
 8. Данія
 9. Хорватія
 10. Нова Зеландія
. . .
 1. Україна
. . .
 1. Росія
. . .
 1. Іран
 1. США
 2. Нова Зеландія
 3. Сінгапур
 4. Чехія
 5. Канада
 6. Данія
 7. Швейцарія
 8. Нідерланди
 9. Швеція
 10. Сінгапур
. . .
 1. Росія
. . .
 1. Україна
. . .
 1. Бангладеш
 1. Австрія
 2. Франція
 3. Нова Зеландія
 4. Португалія
 5. Німеччина
 6. Італія
 7. Великобританія
 8. Швеція
 9. Аргентина
 10. Данія
. . .
 1. Росія
. . .
 1. Україна
. . .
 1. Тайвань

Джерело — Washington ProFile.comments powered by HyperComments


  ВСІ НОВИНИbigmir)net TOP 100

МЕТОДОЛОГІЯ: Стратегія, Маркетинг, Зміни, Фінанси, Персонал, Якість, IT
АКТУАЛЬНО: Новини, Події, Тенденції, Інтерв'ю, Бізнес-освіта, Коментарі, Рецензії, Консалтинг
СЕРВІСИ: Бізнес-книги, Робота, Семінари, Форуми, Глосарій, Цитати, Рейтинги, Ресурси, Статті партнерів
ПРОЕКТИ: Блог, Відео, Візія, Візіонери, Бізнес-проза, Бізнес-гумор

Сторінка Management.com.ua у Facebook    Management Digest у LinkedIn    Відслідковувати нас у Twitter    Підписатися на RSS    Поштова розсилка


Copyright © 2001-2018, Management.com.ua
Портал створено та підтримується Strategic