НОВИНИ від 04.03.2004


Нацбанк затвердив графічний знак гривні

Графічний символ гривніНаціональний банк України затвердив графічний знак для позначення української валюти.

Графічний символ гривні складається з двох елементів. Перший і основний елемент ґрунтується на рукописному варіанті букви "г" (кирилиця) — вона позначає першу букву в назві "гривня". Другий елемент являє собою дві горизонтальні паралельні лінії, що втілюють ідею стабільності грошової одиниці, високий потенціал і ріст національної економіки України.

Схожа ідея традиційно використовується в багатьох валютах.

На думку НБУ, обраний банком символ національної грошової одиниці є простим зовні і змістовним за своїм внутрішнім статусом.

Паралельно з новим знаком будуть використовуватися ще три вже звичні позначення: "гривня", "грн.", а також міжнародне UAH.

Графічне позначення гривні є максимально спрощеним, легко запам"ятовується, що гарантує застосування цього знака не тільки в колах фахівців, але й широкими прошарками населення. Тому графічний знак буде добре відомий і матиме позитивні асоціації, вважають у НБУ.

Графічний знак гривні є простим для написання "від руки" і може розташовуватися як перед номіналом, так і після нього, відзначив голова Нацбанку Сергій Тігіпко.

Гривня була введена в обіг у вересні 1996 року. Тоді деякі українські газети провели власні конкурси на створення графічного символу для нової грошової одиниці, однак тоді ця ініціатива не була підтримана на офіційному рівні.

Джерело — Кореспондент.net.comments powered by HyperComments


  ВСІ НОВИНИbigmir)net TOP 100

МЕТОДОЛОГІЯ: Стратегія, Маркетинг, Зміни, Фінанси, Персонал, Якість, IT
АКТУАЛЬНО: Новини, Події, Тенденції, Інтерв'ю, Бізнес-освіта, Коментарі, Рецензії, Консалтинг
СЕРВІСИ: Бізнес-книги, Робота, Семінари, Форуми, Глосарій, Цитати, Рейтинги, Ресурси, Статті партнерів
ПРОЕКТИ: Блог, Відео, Візія, Візіонери, Бізнес-проза, Бізнес-гумор

Сторінка Management.com.ua у Facebook    Management Digest у LinkedIn    Відслідковувати нас у Twitter    Підписатися на RSS    Поштова розсилка


Copyright © 2001-2018, Management.com.ua
Портал створено та підтримується Strategic