Management.com.ua .:. Інтернет-портал для управлінців

Management.com.ua

url: http://www.management.com.ua/news/?id=1126

НОВИНИ від 03.04.2009

Рейтинг країн, найбільш привабливих для ведення бізнесу 2009

Журнал Forbes опублікував рейтинг країн, найбільш привабливих для ведення бізнесу в 2009 році. Другий рік поспіль список очолює Данія, до першої п’ятірки увійшли США, Канада, Сінгапур і Нова Зеландія.

Україна у рейтингу Forbes посіла 97-ме місце, втративши за рік 22 позиції. Сусідами нашої держави в рейтингу «бізнес-привабливості» стала Нігерія, яка розділила з Україною 97-му позицію, і Парагвай, що посів 98-ме місце. Експерти відзначили суттєве погіршення позицій країни за такими показниками, як рівень корупції (105-те місце) й податкове навантаження (127-ме місце). Однак значного прогресу Україна досягла у впровадженні інновацій (48-ме місце) та розвитку технологій (60-те місце).

Залежність від поставок російського газу й відсутність серйозних структурних реформ, на думку експертів Forbes, зробили українську економіку уразливою перед зовнішніми потрясіннями. У 2006-2007 роках приріст реального ВВП досяг майже 7% завдяки високим цінам на сталь у світі (головний експортний продукт) і значному внутрішньому споживанню, зумовленому зростанням пенсій і зарплат. Однак падіння цін на сталь і чималі зовнішні запозичення призвели до спаду у 2009-му. При цьому політична нестабільність, як і погіршення зовнішньої кон’юнктури, не сприяють виходу країни з кризи.

Експерти проаналізували бізнес-клімат у 127 державах. Список складений на основі даних Світового банку, Всесвітнього економічного форуму, Heritage Foundation, Transparency International, Freedom House, Deloitte, Central Intelligence Agency, Property Rights Alliance. Критерії складання рейтингу — свобода торгівлі, грошова свобода, захист і свобода прав власності, інновації, технології, захист інвестицій, рівень корупції, дотримання прав і свобод людини, податкове навантаження, рівень бюрократії та ринкова кон’юнктура.

Місця країн Східної Європи та СНД у
рейтингу найпривабливіших для бізнесу країн

Місця країн Східної Європи та СНД у
рейтингу найпривабливіших для бізнесу країн

За інформацією ділового тижневика "Контракти".

Copyright © 2001-2017, Management.com.ua
bigmir)net TOP 100