КОМЕНТАРІ | Кар’єра 23 червня 2016 р.

Залишатись чи йти? 4 питання перед прийняттям кар’єрного рішення

Джерело: innovations

Досягаючи певного рівня у своїй кар’єрі, людина часто починає замислюватись — а чи робить вона достатньо. Можливо, на іншому місці, або навіть у іншій сфері діяльності, вона могла б мати більший вплив на світ? Такі думки не означають, що потрібно готуватись до зміни кар’єри, — вважає бізнес-консультант Джон Максвелл (John Maxwell). Спочатку варто поставити собі декілька запитань.

Джон Максвелл (John C. Maxwell)
Джон Максвелл
(John Maxwell)

1. Чи перевершую я очікування?

Це запитання є критичним. Адже перед тим, як почати підшукувати нове місце, де ви б могли давати світові більше, варто впевнитись — чи ви віддаєте все, що тільки можливо, тут. Чи перевершуєте ви існуючі стандарти у ролі працівника та/або лідера? Чи робите ви те, чого очікують від вас, і навіть більше?

2. Чи вкладаю я 100% зусиль у роботу?

Навіть якщо відповідь на перше запитання була ствердною, це не обов’язково означає, що ви викладаєтесь повністю. Інколи можливо давати менше, ніж те, на що ви здатні, але все одно перевершувати очікування й задовольняти усім вимогам до вашої посади.

І це дуже небезпечно — погодитись не викладатись на повну, бо цього ніхто від вас не вимагає. Якщо ви зміните місце роботи, цілком ймовірно, що ви перенесете туди цю ж звичку. Тому перш ніж замислюватись про трансформацію кар’єри, спочатку спробуйте знайти шлях вкладати 100% себе у ту справу, якою займаєтесь зараз.

3. Чи бачу я нові можливості для зростання і чи використовую їх?

Якщо зараз ви відчуваєте невдоволення, то можете сприймати його як знак, що потрібно йти з компанії. Але інколи це може бути знаком, що вам варто піднятись на новий рівень на поточному місці. Можливо, ще не всі можливості вичерпано? Або ви ще не повністю використали одну з існуючих можливостей?

Перш ніж замислюватись про зміну кар’єри, спробуйте вкласти 100% себе у справу, якою займаєтесь зараз

4. Чи є я ментором для інших?

Якщо ви йдете з компанії, то забираєте свій вплив, своє бачення, свою енергію з собою — якщо тільки не підготували собі наступників. Крім того, бути ментором — це досвід, який неодмінно знадобиться людині, яка хоче віддавати світу якнайбільше.

Усі чотири запитання стосуються того, щоб бути усім, ким тільки можна на тому місці, де ви є зараз. Зростати та віддавати потрібно до тих пір, поки ви не заповните увесь простір, — вважає Джон Максвелл. А після цього можна йти. Головне, щоб це рішення було зваженим — і в цьому допоможуть наведені вище запитання.

За матеріалами "Four Questions to Ask Before Moving On", Leadership Wired Blog.comments powered by HyperComments
БІЗНЕС-ПОДІЇ ДЛЯ ВАШОГО РОЗВИТКУ:
25 липня 2019
Київ
Майстерня рішень з Ярославом Гуменюком «Customer Experience (CX): Стратегічне поле битви для диференціації бізнесу»
29 липня 2019
Київ
Работа с сопротивлением персонала
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
КНИГИ ДЛЯ РОЗВИТКУ:
Діяти як переможець, думати як переможецьДіяти як переможець, думати як переможець
Витончене мистецтво забивати на все. Нестандартний підхід до проблемВитончене мистецтво забивати на все. Нестандартний підхід до проблем
Максимум успішності. Стратегії і навички для розкриття прихованого потенціалуМаксимум успішності. Стратегії і навички для розкриття прихованого потенціалу


bigmir)net TOP 100

МЕТОДОЛОГІЯ: Стратегія, Маркетинг, Зміни, Фінанси, Персонал, Якість, IT
АКТУАЛЬНО: Новини, Події, Тенденції, Інтерв'ю, Бізнес-освіта, Коментарі, Рецензії, Консалтинг
СЕРВІСИ: Бізнес-книги, Робота, Семінари, Форуми, Глосарій, Цитати, Рейтинги, Ресурси, Статті партнерів
ПРОЕКТИ: Блог, Відео, Візія, Візіонери, Бізнес-проза, Бізнес-гумор

Сторінка Management.com.ua у Facebook    Менеджмент.Книги: телеграм-канал для управлінців    Management Digest у LinkedIn    Відслідковувати нас у Twitter    Підписатися на RSS    Поштова розсилка


Copyright © 2001-2019, Management.com.ua
Портал створено та підтримується Strategic

Підписка на Менеджмент.Дайджест

Отримуйте найновіші матеріали на свій e-mail (1 раз на тиждень)Дякую, я вже підписана(-ий)