Management.com.ua

Відгуки на «Характерные черты лидера в менеджменте»


Юлия Голоколенко, ochenjdu_2.85@bk.ru
Очень хорошая статья. В своей жизни я когда-то была лидером.
2006-07-01 07:41:11
Відповісти

Игорь Филипенко, iphilipenko@ingo.com.ua
Юлия,
как по мне, так человек или лидер, или нет. Нельзя когда-то быть лидером.
Даже если использовать каждую описанную в статье рекомендацию, то можно лидером и не стать.
Игорь
2006-07-04 09:52:14
Відповісти

Олександр Саврук, os@management.com.ua
Хочеться таки додати: хоч задатки лідерства є даними від природи, але вияв лідерства персоналією є явищем ситуативним - не скрізь і незавжди. Одна із задач у менеджменті - створити умови для для розкриття по максимуму лідерського потенціалу. Отже теза "в своей жизни я когда-то была лидером" може мати сенс.

Олександр
2006-07-17 10:48:56
Відповісти

Игорь Филипенко, iphilipenko@ingo.com.ua
Олександр, доброго дня!
Що буде з організацією, якщо в ній буде декілька лідерів?
Що буде з людиною, як вона буде почуватись, що буде з її мотивацією якщо вона "в своей жизни я когда-то была лидером"?
Як на мене, то лідер може не виявляти свої лідерські якості тільки навмисне, свідомо, коли це йому буде конче потрібно для досягнення мети своєї команди.

Ігор
2006-07-17 14:08:44
Відповісти

Олександр Саврук, os@management.com.ua
Моє шанування, Ігоре!

Власне, починаючи від Джека Велча і лідерів ринків останніх півтора десятка років - ставка на максимальну кількість лідерів в організації. Їх направляє не харизматик-одинак, а системно пророблена (і відкомунікована) стратегічна ідея. Далі ця ідея деталізується в бізнес-моделях, ролях тощо. Але суть лідерства - вміння самостійно приймати рішення в рамках структурованої ідейно системи, а не залежність від рішення або думки однієї людини. ЦЕ вже більше не працює.

З приводу ситуативності лідерства - якщо в отарі з десяти баранів прибрати барана-лідера, то з 9-ти решти обов"язково "з"явиться" новий лідер, який буде "керувати" своїми (який, природньо, до того не був лідером:).

Рівень культури людської спільноти вже, слава Богу, такий, що дозволяє говорити про "лідерство служіння" (servant leadership) на верхньому рівні, як про феномен, який направлений саме на реалізацію лідерських здібностей інших партнерів.

"Навмисно" чи ні - зрозуміло вже одне - лідерські здібності розвивають, отже на це можна впливати. На цьому будуються робота багатьох корпоративних бізнес-шкіл, та функцій НR: "підбір і ровиток лідерів".

З повагою,

Олександр
2006-07-17 15:46:52
Відповісти

Игорь Филипенко, iphilipenko@ingo.com.ua
Олександре,
тобто виходить така собі декомпозиція лідерів.
Є лідер першого порядку, який є автором стратегічної ідеї, далі ідуть лідери другого порядку (стратегічна ідея розбивається на декілька конкретних цілей), далі лідери третьго порядку і т.д.
А що ж буде з лідерством в організації, якщо не знайдеться такої людини, що зможе прийняти рішення, що як раз ця ідея буде стратегічною для компанії и її потрібно системно проробляти та комунікувати. Тобто для інших не буде "простору" для лідерства?
Або що буде коли декілька лідерів не зможуть домовитися між собою та прийняти рішення про таку стратегічну ідею?

Як на мене, то суть лідерства не приймати рішення в рамках ідеї, а навпаки самому бути автором, генератором ідеї та втілювати її в життя.


"З приводу ситуативності лідерства - якщо в отарі з десяти баранів прибрати барана-лідера, то з 9-ти решти обов"язково "з"явиться" новий лідер, який буде "керувати" своїми (який, природньо, до того не був лідером:)."

Зовсім не факт. Отара може розбрестися собі по пасовищу - це перший варіант. Другий варіант - з'явиться такий собі молодий баран який "відчує" що він лідер і почне "битву" зі старим лідером.
Може таке бути?

Ігор
2006-07-17 17:33:56
Відповісти

Дмитро Лиштван, dlishtvan@ebskiev.com
Доброго дня!

Цікава дискусія, і кожна з викладених точок зору має право на існування. Я собі так думаю:
1) щоб бути лідером, треба мати природні здібності. Є люди, які лідерами і не можуть стати, і навіть при можливості не відчуватимуть себе комфортно в ролі лідера. Але здібності ці (як і всі інші) можливо і потрібно розвивати.
2) разом з тим, лідерство дійсно має ситуативний характер - люди з наявністю лідерских рис можуть в одній ситуації та оточенні бути лідерами, в іншій - ні (поступаються місцем більш сильним, не відчувають потреби в управлінні ситуацією, ну і т.п.)
3) Не можу погодитися з тим що теорії управління на зразок servant leadership мають справу з лідерством у прямому значенні цього слова. Звичайно, вони близькі до цього поняття, використовують його ... проте, з моєї точки зору, це не лідерство. Звичайно, не претендую на істину і не намагаюся сперечатися, просто висловлюю ще одну точку зору.

А для отари баранів є вівчар, ім лідер не дуже й потрібен... ;-)

З повагою,
Дмитро
2006-07-17 18:36:42
Відповісти

Татьяна Кравцова, tanuhaha@bigmir.net
Ребята!

По-моему, суть лидера в том, что бы достичь своей цели и дать пользу окружающим. Лидер - это тот, кто умеет ситуацию сделать максимально эффективной. Лидерским навыкам можно научиться, но великим лидером рождаются, есть определенный природный потенциал. Лидер, не задумываясь о стереотипах мышления и о том, как нужно себя вести, интуитивно находит правильное решение. И, если лидер уходит, стадо действительно разбредается, а следующий лидер возникает уже потом, как следствие своего развития. Лидер добивается того, что полезно ему в первую очередь. Он идет к цели. А лучше всего мы добиваемся своих, а не чужих целей, ведь так? Здесь срабатывает закон здорового эгоизма.

Таня
2006-07-17 20:52:05
Відповісти

Игорь Филипенко, iphilipenko@ingo.com.ua
Таня,

Спасибо за комментарий.
С моей т.з. достижение цели не может быть критерием лидерства. А вот способность генерировать идею, ставить цель вполне может быть таким критерием. Согласитесь, это гораздо сложнее, нежели достигать цели.

Лидерским навыкам можно научиться? Дискуссионный вопрос. Можно научить человека навыкам и техникам, которые использует лидер, но станет ли человек после этого лидером, даже если их будет применять. Просто для сравнения. Любого человека можно научить техникам рисования и развивать какие-то навыки рисования. Но станет ли он после этого великим художником. Скорее будет обычным "ремесленником".

Игорь
2006-07-18 13:44:08
Відповісти

Татьяна Кравцова, tanuhaha@bigmir.net
Я же об этом и писала! Да, навыки можно получить, но лидером стает человек по призванию, с природными задатками. По поводу генерации идеи - я согласна. И встречный вопрос: может ли посредственный человек достичь цели? А командной цели? Я считаю, что это может только лидер. А Вы?
2006-07-18 14:34:15
Відповісти

Игорь Филипенко, iphilipenko@ingo.com.ua
Таня,

"может ли посредственный человек достичь цели? А командной цели?"

Я считаю, что может. Если ему эту цель поставят и расскажут, что ему надо делать. И командной цели тоже может достичь. Лидер как раз и будет ставить цели и его задача будет заключаться в организации деятельности команды, чтобы она достигла поставленной цели, даже с учетом "посредственности" человека. В противном случае любая команда проекта должна была бы состоять только из лидеров, да и любая организация тоже.

Игорь
2006-07-18 15:02:48
Відповісти

Татьяна Кравцова, tanuhaha@bigmir.net
Игорь,

для Вас есть разница между "достичь цели" и "выполнить задание"? Вы слышали когда-нибудь про альфа-лидеров и бета-лидеров?
Я думаю, что наши с Вамми суждения расходятся, т.к. мы руководствуемся разными понятиями и науками, а также немалую роль здесь играет жизненный опыт.
Стоит ли тогда продолжать дискуссию?
2006-07-19 09:47:39
Відповісти

Игорь Филипенко, iphilipenko@ingo.com.ua
Татьяна,
к сожалению, никогда не слышал ни про альфа-лидеров, ни про бета-лидеров. А также не слышал про гамма-лидеров, дельта-лидеров и т.п. Если Вы дадите ссылку где об этом можно прочиатать или в двух словах объясните разницу, то я могу сказать встречал ли я в своей жизни таковых или нет.

Лично для меня есть разница между "достичь цели" и "выполнить задание", так как часто для достижения цели требуется выполнения достаточно большого количества заданий. Например, для достижения цели (целей) проекта всегда требуется выполнить большое количество конкретных заданий, конкретными людьми. И я очень сильно сомневаюсь, что все эти люди должны быть лидерами.

Я уверен, что наши с Вами суждения расходятся, иначе было бы просто не о чем дискутировать. И абсолютно вас поддерживаю, что жизненный опыт накладывает существенный отпечаток на базис для дискуссии, как минимум на отношение к наукам и понятиям.

Игорь
2006-07-19 10:55:18
Відповісти

Якщо Ви бажаєте подискутувати із конкретним читачем, то це можливо робити безпосередньо в нашому форумі.

До верху