ВАКАНСІЇ: Middle PPC manager
(вакансія від 13.05.2024)
Регіон: Дистанційно
Зарплата: Ставка та бонус за результатами співбесіди
Вид зайнятості: повна зайнятість
Досвід роботи: від 1 року
Освіта: вища
ОПИС ВАКАНСІЇ

Hello! We are the UAWC Agency team, a Ukrainian-Norwegian company specializing in e-commerce marketing.
We’ve been in operation since 2014 and have earned nearly all possible accolades during this time:
- Premier Google Partner
- Facebook Preferred Partner
- Amazon Ads Verified Partner
- Snapchat Partner
- Microsoft Partner

We were among the first in Ukraine to specialize in international projects and teach other agencies how to find clients abroad.
We seek a talented and proactive Middle PPC Specialist to join our team.
Key requirements:
- Experience with Google Ads and Facebook Ads Manager;
- English language proficiency at a minimum of B1 level;
- Ability to generate ideas that yield results;
- Flexibility, strong communication, and organizational skills;

Main responsibilities:
- Analyzing product requirements and proposing optimizations;
- Monitoring task quality and deadlines;
- Preparing and compiling reports;
- Optimizing existing PPC campaigns, planning and creating new ones;
- Communicating with clients;

What we offer:
- You’ll work with large budgets and international projects (90% of our clients are Western companies);
- Opportunities for career growth;
- Competitive compensation with a bonus system;
- Daily practice of the English language (clients and partners are English-speaking);
- Flexible schedule;
- 24 paid days off.

Please send your resumes here.

Контактна інформація →

МЕТОДОЛОГІЯ: Стратегія, Маркетинг, Зміни, Фінанси, Персонал, Якість, IT
АКТУАЛЬНО: Новини, Події, Тренди, Інсайти, Інтерв'ю, Рецензії, Бізнес-навчання, Консалтинг
СЕРВІСИ: Бізнес-книги, Робота, Форуми, Глосарій, Цитати, Рейтинги, Статті партнерів
ПРОЄКТИ: Блог, Відео, Візія, Візіонери, Бізнес-проза, Бізнес-гумор

Сторінка Management.com.ua у Facebook    Менеджмент.Книги: телеграм-канал для управлінців    Management Digest у LinkedIn    Відслідковувати нас у Twitter    Підписатися на RSS    Поштова розсилка