ВАКАНСІЇ: Middle Software Engineer (Back-End)
(вакансія від 02.05.2024)
Регіон: Дистанційно
Зарплата: по итогам собеседования
Вид зайнятості: повна зайнятість
Досвід роботи: від 2 років
Освіта: вища
ОПИС ВАКАНСІЇ

Одесса, удаленно до $4000
Необходимые навыки
- Skills in back-end engineering using JavaScript/TypeScript in Object-Oriented meter.
- Libraries and micro frameworks (Nestjs, Express).
- Experience in back-end code performance analysis.
- Skills in architecting data storages SQL/non-SQL.
- Good written and spoken communication skills in English.

Будет плюсом
- Experience in virtualization technologies and microservices (docker).
- Skills in front-end technologies (React).
- Skills in MySQL.

Предлагаем
- Five-day work week within a young and energetic team.
- Paid vacation — 20 working days per year.
- An opportunity to work with a product company.
- Large-scale international projects.
- Flexible at work schedule.
- Competitive pay reviewed every six months, a lot of possibilities to grow.

Обязанност
- Conduct project design reviews and code reviews
- Analyze and estimate implementation efforts
- Be technical mentor for less experienced team members
- Report to PM about current tasks status technical and other risks

О проекте
We are searching for a skilled and enthusiastic person to join our international team. You will be part of a team developing products for US companies. We specialize in web hosting companies. As a software engineer you will participate in the whole product development process. Phobosys offers solutions for any stage of the product life cycle.

Контактна інформація →

МЕТОДОЛОГІЯ: Стратегія, Маркетинг, Зміни, Фінанси, Персонал, Якість, IT
АКТУАЛЬНО: Новини, Події, Тренди, Інсайти, Інтерв'ю, Рецензії, Бізнес-навчання, Консалтинг
СЕРВІСИ: Бізнес-книги, Робота, Форуми, Глосарій, Цитати, Рейтинги, Статті партнерів
ПРОЄКТИ: Блог, Відео, Візія, Візіонери, Бізнес-проза, Бізнес-гумор

Сторінка Management.com.ua у Facebook    Менеджмент.Книги: телеграм-канал для управлінців    Management Digest у LinkedIn    Відслідковувати нас у Twitter    Підписатися на RSS    Поштова розсилка