РЕЦЕНЗІЇ | Книга 5 квітня 2006 р.

Перерозподіл часу
(The Time Divide)

Відколи годинники рахують час, люди скаржаться на його недостаток або постійну перевантаженість роботою. Але робітники сьогоднішніх новітніх комп'ютеризованих електронних корпорацій відчувають біль і виснаження від роботи (це проявляється у їхньому постійному прагненні до відпочинку) більше, ніж будь-коли.

У своїй книжці "Перерозподіл часу" (The Time Divide) Джеррі Якобз і Кетлін Джерсон, професори соціології Пенсільванського університету та Університету Нью-Йорку крок за кроком руйнують міфи про сім'ї, позбавлені вільного часу, а також посади, які займають весь вільний час. Вони вносять свіжий погляд на дебати про перевантажених роботою американців. На відміну від більшості досліджень, в яких основна увага звертається на те, як люди використовують їхній час (шляхом опитування чи спостереження), у даній книжці йдеться про те, як робітники оцінюють свої часові обов'язки і як культурні і структурні особливості їхньої роботи на них впливають.

Робітниками, які почувалися найбільше обділеними в часі виявилися пари, в яких працювали обидва партнери, і батьки-одинаки на вимогливій корпоративній роботі — ніхто з них не мав підтримки непрацюючого партнера. Дослідження показало, що і чоловіки і жінки вважають, що вимоглива робота змушує їх приділяти менше уваги їхнім сім'ям та самим собі. Батьки з дітьми до 18 років відчувають себе під більшою напругою, ніж бездітні батьки, і 40% всіх батьків відчувають стрес від конфліктів між роботою та сім'єю.

Корпорації можуть самостійно вирахувати всі ці елементи, щоб визначити, що збільшення часу на сім'ю і відпочинок призведе до набагато вищого рівня корпоративної продуктивності, обов'язковості і відповідальності. Якщо у корпорації є такі переваги, як вільний графік та довгі відпустки — люди відчувають себе відновленими, свіжими і мотивованими до роботи.

Незважаючи на скарги бізнес-лідерів, що 35-годинний робочий тиждень у Франції спричинився до меншої її конкурентоспроможності, професори Якобз і Джерсон прагнуть впровадити цю зміну і в США, щоб підтримати таким чином працюючих батьків. Не визначено, чи дійсно 35-годинний робочий тиждень вирішить всі проблеми, але навіть відкриті дебати щодо питання (даремні, як може здатися тим, хто сповідує думку про постійний тиск глобальної конкуренції) будуть символічним нагадуванням про важливість відпочинку для збільшення продуктивності компанії та нації.

Ярослав Федорак, за матеріалами strategy+business.comments powered by HyperComments
БІЗНЕС-ПОДІЇ ДЛЯ ВАШОГО РОЗВИТКУ:
18-19 жовтня 2018
Київ
Управління проектами
19 жовтня 2018
Київ
HR UNIVERSE. Системний курс підготовки HR-менеджерів
22-26 жовтня 2018
Київ
Спеціаліст по персоналу — SpHR

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:КНИГИ ДЛЯ РОЗВИТКУ:
Обрести уверенность в себе. Что означает быть ассертивнымОбрести уверенность в себе. Что означает быть ассертивным
Железная хватка. Как развить в себе качества, необходимые для достижения успехаЖелезная хватка. Как развить в себе качества, необходимые для достижения успеха
Интервью с генеральными директорами ведущих компанийИнтервью с генеральными директорами ведущих компаний
Уверенность в себе. Умение контролировать свою жизньУверенность в себе. Умение контролировать свою жизнь
Экономист под прикрытиемЭкономист под прикрытием


система корекції помилок Увага! На сайті працює система корекції помилок. Побачивши помилку в слові (реченні), виділіть його та натисніть Ctrl+Enter.bigmir)net TOP 100

МЕТОДОЛОГІЯ: Стратегія, Маркетинг, Зміни, Фінанси, Персонал, Якість, IT
АКТУАЛЬНО: Новини, Події, Тенденції, Інтерв'ю, Бізнес-освіта, Коментарі, Рецензії, Консалтинг
СЕРВІСИ: Бізнес-книги, Робота, Семінари, Форуми, Глосарій, Цитати, Рейтинги, Ресурси, Статті партнерів
ПРОЕКТИ: Блог, Відео, Візія, Візіонери, Бізнес-проза, Бізнес-гумор

Сторінка Management.com.ua у Facebook    Management Digest у LinkedIn    Відслідковувати нас у Twitter    Підписатися на RSS    Поштова розсилка


Copyright © 2001-2018, Management.com.ua
Портал створено та підтримується Strategic

Підписка на Менеджмент.Дайджест

Отримуйте найновіші матеріали на свій e-mail (1 раз на тиждень)Дякую, я вже підписана(-ий)