ТЕНДЕНЦІЇ | HR 1 серпня 2018 р.

HR-тренди 2018: чим Україна відрізняється від світу

Джерело: K.Fund Media

HR-тренди 2018: чим Україна відрізняється від світу Тенденції в сфері управління персоналом, як правило, не змінюються. Але їхня актуальність постійно зростає. Наприклад, якщо ще п’ять років тому про гнучкий графік роботи тільки починали говорити, то сьогодні — це особлива умова добробуту працівників. Або ж HR-аналітика: її використовували завжди, але на примітивнішому рівні. Зараз інформації про працівників стає все більше, і люди починають турбуватися про захищеність власних даних.

Консалтингова компанія Deloitte провела глобальне дослідження щодо трендів в HR (2018 Global Human Capital Trends). Експерти опитали більше 11 тис. керівників бізнесу та рекрутерів по всьому світі. Другий рік поспіль в опитуваннях брали участь і українські компанії. Вашій увазі — головні тенденції, виявлені під час дослідження.

1. Командами керують команди

Суть у тому, що організація має працювати як великий симфонічний оркестр, де власний музичний ритм — стратегія компанії, різноманіття інструментів — бізнес-функції, перші скрипки — функціональні лідери, вправний диригент — керівник компанії. Важливою умовою є співпраця між відділами та проектами, єдність менеджменту. Це виводить компанію на новий рівень розвитку.

За результатами дослідження, в українських компаніях 54% топ-менеджерів співпрацюють щодня і 34% — щотижня. Світова статистика майже аналогічна.

2. Корпорації вчаться використовувати тимчасових працівників

Роботодавці очікують, що протягом наступних кількох років залежність від контрактних, позаштатних і гіг-працівників стрімко зросте. Ринок праці стає все різноманітнішим, тому HR-лідери та керівники бізнесу мають розробляти нові підходи в управлінні персоналом та оптимізувати екосистему талантів в цілому.

В Україні майже 50% компаній мають тільки традиційну робочу силу і тільки 10% організацій розробили стратегію використання нетрадиційної праці. На світовому рівні статистика трошки інша — 43% і 16% відповідно.

3. Нові системи винагород

Стандартизована зарплатня трансформуються у персоналізовані, комплексні та гнучкі системи фінансових винагород. У фокусі — індивідуальний внесок працівника в розвиток компанії та різноманіття програм компенсацій відповідно до потреб персоналу.

Статистика показує, що 62% компаній як в Україні, так і в світі базують систему винагород на оцінці індивідуальної ефективності кожного працівника. Тільки 10% компаній продовжують платити стандартизовану зарплатню.

4. Розширення рамок традиційного «робочого віку»

Переконання про те, що навчання закінчується у 20 років, розвиток кар’єри — в 40, а робота — у 60, втратили точність та актуальність. Переваги мають ті компанії, які в змозі відійти від стереотипів та перетворити зростання робочого віку працівників на невикористаний актив. Тенденція в тому, щоб використовувати потенціал старшого покоління для розвитку бізнесу.

На міжнародному ринку 18% компаній розглядають вік працівників за 55 років як перевагу, в Україні — тільки 7%. Більш того, на українському ринку праці 66% організацій такий вік вважають недоліком. У світі це тільки 21%.

5. Створення програм добробуту для персоналу

Природа цифрового бізнесу породжує безперервність роботи в стилі 24 на 7. Майже половина працівників зіштовхуються з високим навантаженням, що негативно впливає на їхню продуктивність, здоров’я та стабільність у сім’ї. Але ж благополуччя компанії напряму залежить від добробуту працівників, тому потрібно впроваджувати ефективні способи відпочинку.

За результатами опитування, найдієвішими програмами добробуту працівників як в Україні, так і в світі, є гнучкий графік роботи, дистанційна робота, відшкодування витрат на підтримку здоров’я, наявність в офісі приміщень для оздоровчих цілей.

6. Зростання важливості «унікально людських» навичок

Потенціал штучного інтелекту та робототехніки — у знищенні рутинних завдань. Майже половина респондентів цього року стверджують, що їхні організації активно залучені до проектів автоматизації. Більш значущими стають «унікально людські» навички: комунікація, вирішення проблем, розпізнавання емоцій, переговори та інше.

Найважливішими вміннями людей під час інтеграції штучного інтелекту є технічні навички, вирішення комплексних проблем та когнітивні здібності. Але 50% українських компаній заявляють, що у них немає плану розвитку таких навичок для своїх працівників.

7. Комунікація без меж: працівник завжди на зв’язку

Різноманітність засобів комунікації сьогодні наштовхує на вкрай важливе запитання: чи справді ці інструменти підвищують продуктивність? Зміна робочого середовища та нові підходи у лідерстві — шлях до розуміння межі проактивності та продуктивності.

За результатами дослідження, професійне спілкування все частіше буде відбуватися на спеціальних інтернет-платформах типу Slack та в соціальних мережах. В Україні зараз більше за все для робочих комунікацій використовують електронну пошту (88%).

8. Компанії знають про працівників значно більше

Доступність персональних даних працівників та поява потужних аналітичних інструментів — можливості та ризики водночас. Для використання переваг HR-аналітики в процесі підбору, утримання та оптимізації робочої сили, необхідно мати чітко визначені політики та гарантії безпеки персональних даних.

16% українських респондентів вважають, що їхні персональні дані недостатньо захищені, тоді як в світі ця статистика в рази менша — 5%.comments powered by HyperComments
БІЗНЕС-ПОДІЇ ДЛЯ ВАШОГО РОЗВИТКУ:
11-12 грудня 2021
Київ
KPI: матеріальна мотивація персоналу
11-12 грудня 2021
Київ
Трансформаційне лідерство у бізнесі
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
КНИГИ ДЛЯ РОЗВИТКУ:
Міф про мотивацію. Як налаштуватися на перемогуМіф про мотивацію. Як налаштуватися на перемогу
Освіта проти таланту. Сила творчостіОсвіта проти таланту. Сила творчості
Шкереберть. Як творчий безлад може змінити життя на кращеШкереберть. Як творчий безлад може змінити життя на краще


bigmir)net TOP 100

МЕТОДОЛОГІЯ: Стратегія, Маркетинг, Зміни, Фінанси, Персонал, Якість, IT
АКТУАЛЬНО: Новини, Події, Тенденції, Інтерв'ю, Бізнес-освіта, Коментарі, Рецензії, Консалтинг
СЕРВІСИ: Бізнес-книги, Робота, Семінари, Форуми, Глосарій, Цитати, Рейтинги, Ресурси, Статті партнерів
ПРОЕКТИ: Блог, Відео, Візія, Візіонери, Бізнес-проза, Бізнес-гумор

Сторінка Management.com.ua у Facebook    Менеджмент.Книги: телеграм-канал для управлінців    Management Digest у LinkedIn    Відслідковувати нас у Twitter    Підписатися на RSS    Поштова розсилка


Copyright © 2001-2021, Management.com.ua
Портал створено та підтримується Strategic

Менеджмент.Книги

телеграм-канал Менеджмент.Книги Менеджмент.Книги — новинки, книжкові огляди, авторські тези і цінні думки з бізнес-книг. Підписуйтесь на телеграм-канал @books_management➥ Дякую, я вже підписана(-ий)