ТЕНДЕНЦІЇ | Ринок праці 9 січня 2024 р.

П’ять трендів майбутнього роботи для 2024 року

Бернард Коулман (Bernard Coleman), віце-президент по роботі з персоналом компанії Swing Education, пропонує ознайомитися з кількома трендами, викликами і можливостями мінливого ландшафту ринку праці, які, на його думку, будуть у центрі уваги у 2024 році.

П’ять трендів майбутнього роботи для 2024 року

1. Еволюція лідерства

Лідерство — це завжди затребуваний товар, але давайте будемо чесними, багато лідерів не відповідають вимогам часу. Лідерські навички потрібно вдосконалювати і робити це швидко.

Помітним дефіцитом лідерства є лідери, які активно практикують допандемічний менеджмент — мікроменеджмент, вимоги п’ятиденного перебування в офісі, зчитування бейджів і загальний підхід до управління як до старшого брата. Це не вирішить проблему. Лідерам потрібно зосередитися на створенні атмосфери довіри та поглибленні залученості співробітників.

Це означає відхід від командно-адміністративного підходу і натомість фокусування на досвіді співробітників. Ефективне залучення персоналу — це створення більш цілісного досвіду. Ключовим моментом є ілюстрація п’яти рушійних сил залучення згідно з дослідженням Gallup — мета, розвиток, емпатійне управління, регулярні розмови та зосередження на сильних сторонах. Лідерство не має бути декретом, а радше мотивацією, натхненням, залученням людей до значущого впливу, підтримкою зростання, діалогу, зворотного зв’язку та підзвітності.

2. Дистанційна та гібридна робота

Існує багато трендів, спричинених пандемією, і одним із них є гібридна та віддалена робота. Те, що раніше було винятком, зараз є нормою, і багато організацій все ще працюють над тим, як зробити її постійною, усвідомлюючи переваги з точки зору витрат і продуктивності.

Значна частина віддаленої роботи буде зосереджена на благополуччі та психічному здоров’ї працівників. З огляду на те, скільки часу люди проводять на роботі, необхідно приділяти більше уваги створенню соціальних зв’язків та інвестиціям у благополуччя співробітників, таким як надання більших медичних пільг, ресурсів, гнучкої політики підтримки психічного здоров’я та культури зв’язку.

Зрештою, це буде постійний баланс між продуктивністю та практичністю.

3. Штучний інтелект усюди

У 2023 році штучний інтелект був у центрі уваги, і цей тренд навряд чи зміниться у 2024-му. Ми можемо очікувати на стрімке зростання впровадження ШІ — від чатботів і машинного навчання до автоматизації, вбудованої в багато процесів і такої, що працює «за лаштунками».

Однак у міру поширення використання ШІ ми не можемо випускати з уваги непередбачувані наслідки. Їх чимало — увічнення упередженості, уможливлення дискримінації через непрозорі алгоритми, що не піддаються перевірці, — тому прозорість, зрозумілість і справедливість у розробці ШІ повинні бути частиною загальної розмови.

ШІ також може витіснити багато робочих місць, водночас створюючи нові види роботи. Питання буде в тому, як люди відреагують на це — перекваліфікуються чи відмовляться. Штучний інтелект — це лише високорозвинений інструмент, і усунення прогалин у навичках матиме вирішальне значення. Вже зараз існує високий попит на посади в таких сферах, як машинне навчання, наука про дані та кібербезпека. Перед тими, хто освоює та використовує ШІ, відкриваються величезні можливості, тому заохочуйте та навчайте свою команду, як використовувати ШІ, щоб вони були на висоті.

Як і будь-яка технологія, що трансформує світ, штучний інтелект потребує контролю та відповідального розвитку, спрямованого на посилення людського потенціалу, а не лише на підвищення ефективності. Етичне застосування ШІ визначатиме майбутній прогрес, а за умови вдумливого підходу він може стати рушійною силою проривних інновацій, які слугуватимуть усім людям.

4. Гіг-робота «під прикриттям»

Коли я працював в Uber, я щодня користувався практичністю спільного використання поїздок Uber. Зазвичай я починав розмову з водієм і розпитував про його досвід. Відповідь майже завжди була однаковою: «Мені подобається гнучкість». Розширення гіг-економіки не є несподіванкою — люди люблять гнучкість у своїй роботі, і це нікуди не дінеться. Незалежно від того, чи це незалежна, тимчасова або контрактна робота, ми можемо очікувати, що у 2024 році підробіток на стороні зростатиме і становитиме більшу частину ринку праці. Платформи, що забезпечують ринок для такого типу гнучкої роботи, продовжуватимуть з’являтися, щоб задовольнити потреби цього зростаючого сегмента.

5. Лідерські перетасовки — від бумерів до зумерів

По мірі того, як бебі-бумери продовжують виходити на пенсію, лідерські ролі все більше переходитимуть до представників покоління Х, міленіалів і покоління Z, також відомих як «зумери», що призведе до поколіннєвих зсувів у вподобаннях і стилях роботи. Це стане переломним моментом для багатьох організацій, оскільки їм доведеться швидко адаптувати свої управлінські підходи, щоб ефективно відповідати вимогам часу.

Особливо важливим буде те, як люди будуть керувати, оскільки багато старших керівників заявляють, що не розуміють зумерів. А якщо врахувати, що до 2025 року представники цієї групи становитимуть 25% робочої сили, то керівникам слід якнайшвидше її вивчити. Зумери більш схильні дбати про DEI, гнучкість та ціннісні орієнтири компаній — розуміння потреб зумерів у робочій силі та того, як лідери залучають їх, буде критично важливим.

Мало того, що нові люди переходять на нові лідерські ролі, це відбувається в найважчі та найскладніші часи. Дистанційна робота є бентежним періодом для багатьох лідерів — особливо для молодих зумерів, які розпочинають свою кар’єру, не маючи підтримки з боку офісу, що міг би стимулювати їх зростання та розвиток професійного етикету.

За матеріалами Inc.

Ілюстрація: linkedin.com



ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
КНИГИ ДЛЯ РОЗВИТКУ:
100 правил успішних людей. Маленькі вправи для великого успіху в житті100 правил успішних людей. Маленькі вправи для великого успіху в житті
Шлях Virgin. Як слухати, вчитися, жартувати та вести за собоюШлях Virgin. Як слухати, вчитися, жартувати та вести за собою
Пробуй, не зупиняйся. Коли востаннє ви щось робили вперше?Пробуй, не зупиняйся. Коли востаннє ви щось робили вперше?

МЕТОДОЛОГІЯ: Стратегія, Маркетинг, Зміни, Фінанси, Персонал, Якість, IT
АКТУАЛЬНО: Новини, Події, Тренди, Інсайти, Інтерв'ю, Рецензії, Бізнес-навчання, Консалтинг
СЕРВІСИ: Бізнес-книги, Робота, Форуми, Глосарій, Цитати, Рейтинги, Статті партнерів
ПРОЄКТИ: Блог, Відео, Візія, Візіонери, Бізнес-проза, Бізнес-гумор

Сторінка Management.com.ua у Facebook    Менеджмент.Книги: телеграм-канал для управлінців    Management Digest у LinkedIn    Відслідковувати нас у Twitter    Підписатися на RSS    Поштова розсилка


Copyright © 2001-2024, Management.com.ua

Менеджмент.Книги

телеграм-канал Менеджмент.Книги Менеджмент.Книги — новинки, книжкові огляди, авторські тези і цінні думки з бізнес-книг. Підписуйтесь на телеграм-канал @books_management



➥ Дякую, я вже підписана(-ий)