Менеджмент.com.ua - головна сторінка
На головну
Зробити закладку
Мапа сайту
Розширений пошук
Зворотній зв'язок
Проекти MCUa
Розсилка оновлень порталу


ТЕНДЕНЦІЇ | IT 5 травня 2011 р.

Цілі та ролі ІТ-персоналу чекають на зміни

Трансформація знань і навичок ІТ-персоналу — найближче майбутнє ІТ-підрозділів у складі бізнесу. Підвищення відповідальності й нові ролі співробітників ІТ: від впровадження програм і систем до їхньої експлуатації.

Цілі та ролі ІТ-персоналу чекають на зміни Сьогодні ІТ-директори мають наймати чотири типи ІТ-професіоналів і використовувати їхні навички: розробників мобільних додатків, соціальних мереж і програм для спільної роботи; бізнес-експертів, керуючих хмарними поставками; фахівців з неструктурованих даних. Чому саме ці ІТ-спеціалісти є найбільш важливими для підтримки конкурентноздатності вашої компанії?

Відповідно до опитування 370 ІТ-керівників, проведеному журналом CIO разом з MIT Center for Information Systems Research (CISR), ІТ-директори бачать ряд серйозних проблем у компетенції своїх ІТ-груп і компаній. Найбільші пробіли існують у розвитку соціальних мереж, спільній роботі й мобільних технологіях. 44% ІТ-директорів заявили, що їхнім компаніям не вистачає досвіду спільної роботи, лише 8% охарактеризували спільну діяльність як "формальна можливість компанії". У той час як 27% повідомили про відсутність досвіду в оцінці значимості для компанії планшетів, мобільних й інших технологічних нововведень.

У ході опитування було з'ясовано, що сьогодні роль ІТ-відділу виходить за рамки тільки забезпечення систем. Технологи також повинні допомагати компаніям у використанні технологій.

Традиційно ІТ-відділи зосереджують на реалізації двох аспектів: створення додатків і виконання різних ІТ-функцій. Зовсім недавно їхня компетенція змістилася від ізольованих додатків на корпоративні платформи. Опитування наводить на думку, що додалася третя складова відповідальності до традиційних зобов'язань ІТ-підрозділів: використання технології. Наполегливе зусилля для монетизації накопичених даних і нових технологій на цифрових платформах компанії — нове значиме завдання груп ІТ.

Використання технології вимагає розробки цифрових особливостей компанії, таких як оптимізація бізнес-процесів, управління основними даними, бізнес-аналітика й використання соціальних мереж для спільної внутрікорпоративної діяльності. Дослідження показало, що 88% ІТ-підрозділів розробляють і підтримують ці можливості. Більше третини ІТ-керівників заявили, що їхній відділ у цьому аспекті несе більше відповідальності за забезпечення співробітників і фахівців, ніж це здійснює бізнес.

Незважаючи на необхідність створення систем, їхній запуск, ведення інших ІТ-процесів, підрозділи ІТ повинні визнати — перспективні плани ІТ обертаються навколо забезпечення компаній технологіями для підвищення конкурентноздатності бізнесу. У процесі дослідження MIT CISR виявили, що деякі ІТ-групи вже плавно перетікають із одного стану в інший, зосереджуючи увагу на зміні бізнесу, глобальних бізнес-процесах, управлінні або доставці загальнодоступних сервісів. Інші ІТ-підрозділи створюють нові досвідчені центри або крос-функціональні групи, відповідальні за нові цифрові потреби, такі як управління основними даними і стратегії соціальних мереж.

Наразі у компанії для ІТ не існує типової моделі плану розвитку, але прийшов час для ІТ-директорів почати експериментувати не тільки з новими ролями, але й новими структурами, які змінять розуміння команди ІТ з "постачальника технологій" на "експлуататора технологій". Професіонали ІТ у своїх нових ролях допоможуть ІТ-директору провести прийдешні організаційні зміни.

За матеріалами TADVISER.


I Всеукраїнська конференція дистанційного навчання НЕ ПРОПУСТІТЬ:

Приєднуйтесь до професіоналів e-learning! На I Всеукраїнській конференції дистанційного навчання Ви дізнаєтеся про останні тренди та розробки в галузі навчання, зможете впровадити e-learning у компанії.

ДОКЛАДНІШЕ ►


РЕКОМЕНДАЦІЇ    
   


система корекції помилок Увага! На сайті працює система корекції помилок. Побачивши помилку в слові (реченні), виділіть його та натисніть Ctrl+Enter.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖКНИГИ ДЛЯ РОЗВИТКУ
Цельная жизнь. Ключевые навыки для достижения ваших целейЦельная жизнь. Ключевые навыки для достижения ваших целей
Новые размышления о личном развитииНовые размышления о личном развитии
Удача в бизнесе. Как повысить ваши шансы на успехУдача в бизнесе. Как повысить ваши шансы на успех
Победи прокрастинацию! Как перестать откладывать дела на завтраПобеди прокрастинацию! Как перестать откладывать дела на завтра
Ваше предназначение. Практическое руководство для тех, кто хочет реализовать свой потенциалВаше предназначение. Практическое руководство для тех, кто хочет реализовать свой потенциал

Відгуки

Відгуків немає

Ваше ім'я:
E-mail:
Коментар: 
 

  

Успешные инвестиции начинаются с бонуса 100%

bigmir)net TOP 100
МЕТОДОЛОГІЯ: Стратегія, Маркетинг, Зміни, Фінанси, Персонал, Якість, IT
АКТУАЛЬНО: Новини, Події, Тенденції, Інтерв'ю, Бізнес-освіта, Коментарі, Рецензії, Консалтинг
СЕРВІСИ: Робота, Семінари, Книги, Форуми, Глосарій, Ресурси, Статті партнерів
ПРОЕКТИ: Блог, Відео, Візія, Візіонери, Бізнес-проза, Бізнес-гумор

RSS RSS Актуально   RSS RSS Методологія   RSS RSS Книги   RSS RSS Форуми   RSS RSS Менеджмент@БЛОГ
RSS RSS Відео   RSS RSS Візіонери   RSS RSS Бізнес-проза   RSS RSS Бізнес-гумор


Copyright © 2001-2016, Management.com.ua
Портал створено та підтримується STRATEGIC

Підписка на Менеджмент Дайджест

Отримуйте найновіші матеріали на свій e-mail (1 раз на тиждень)Дякую, я вже підписана(-ий)