БІЗНЕС-ОСВІТА | Рейтинг 29 червня 2006 р.

Рейтинг бізнес-шкіл. Хто найкращий?

Бізнес-освіта стає дедалі більш звичним явищем. Пересічного студента уже не лякає слово із трьох букв "МВА", а дехто навіть серйозно планує здобути ступінь магістра з управління бізнесом (Master of Business Administration). Більше того, люди, які мають таку освіту, вже не рідкість в Україні. Вони зазвичай працюють на найвищих посадах, належать до керівного складу найпотужніших компаній.

Проте, до сих пір питання про рівень бізнес-освіти в Україні залишається відкритим. Бізнес-шкіл у нас поки-що небагато, але можна очікувати, що зростання популярності такого виду освіти у найближчому майбутньому призведе до появи безлічі сумнівних навчальних закладів, які стверджуватимуть, що надають ступінь МВА. Якщо говорити про вже існуючі бізнес-школи України, які встигли зарекомендувати себе із найкращого боку, то варто згадати про Києво-Могилянську бізнес школу (kmbs); Міжнародний інститут менеджменту (МІМ); Міжнародний інститут бізнесу (МІБ); Львівський інститут менеджменту (ЛІМ) та кілька інших.

Звісно, якби у рейтингу, який буде наведено нижче (аж 30 позицій) фігурувала хоча б одна українська бізнес школа, ми б із гордістю сказали, що зуміли досягнути найвищого рівня. Проте, як вже встиг здогадатися уважний читач, бізнес-освіта в Україні лише встає на ноги і поки-що не дотягує до рівня своїх американських чи європейських колег.

Рейтинг, який ми частково публікуємо тут, опирається на дані дослідження Global MBA rankings 2006, проведене FT.com. Рейтинг бізнес-шкіл світу базується на сумі збалансованих характеристик, які й дали змогу встановити критерії для оцінки найкращих шкіл. До таких критеріїв належить рівень зарплат випускників школи, рівень задоволеності випускників та студентів, рівень працевлаштування випускників та задоволеність кар'єрою, кількість студентів-іноземців та ін.

Сам рейтинг виглядає так:

 1. University of Pennsylvania: Wharton (США) протягом уже трьох років залишається на першій сходинці рейтингу. На сьогодні середня річна зарплата випускників цієї школи складає понад $153.000. Кількість випускників, які влаштовуються на роботу за перші три місяці після закінчення навчання — 92%. Як і варто було очікувати, школа отримує найкращі відгуки випускників та студентів.
 2. Harvard Business School (США) продовжує утримувати другу сходинку рейтингу, починаючи з 2003-го року. Середня річна зарплата випускників складає майже $160.000. На роботу за перші три місяці після навчання влаштовується понад 94% випускників.
 3. Stanford University GSB (США) у 2006-му році піднялася до третьої позиції у рейтингу. У 2005-му знаходилася на 4-му, а у 2004-му — на 7-му місці. Випускники отримують у середньому $156.000 в рік. На роботу влаштовується до 95% випускників.
 4. Columbia Business School (США) займає четверту позицію рейтингу, куди опустилася з третьої у 2004-2005 роках. Середньорічна зарплата випускників знаходиться на рівні $148.000. Кількість працевлаштувань за три місяці — 92%.
 5. London Business School (Великобританія). Єдина неамериканська бізнес-школа, яка зуміла потрапити у п'ятірку лідерів. Середньорічна зарплата випускників майже $126.000. Рівень працевлаштування за три місяці — 96%.
 6. University of Chicago GSB (США)
 7. New York University: Stern (США)
 8. Insead (Франція/Сингапур)
 9. Dartmouth College: Tuck (США)
 10. MIT: Sloan (США)
 11. Yale School of Management (США)
 12. Instituto de Empresa (Іспанія)
 13. Iese Business School (Іспанія)
 14. University of Michigan: Ross (США)
 15. IMD (Швейцарія)
 16. UC Berkeley: Haas (США)
 17. Northwestern University: Kellogg (США)
 18. York University: Schulich (Канада)
 19. UCLA: Anderson (США)
 20. University of Oxford: Said (Великобританія)
 21. Ceibs (Китай)
 22. Manchester Business School (Великобританія)
 23. HEC Paris (Франція)
 24. University of Virginia: Darden (США)
 25. University of Toronto: Rotman (Канада)
 26. RSM Erasmus University (Нідерланди)
 27. Esade Business School (Іспанія)
 28. Duke University: Fuqua (США)
 29. University of North Carolina: Kenan-Flagler (США)
 30. Lancaster University Management School (Великобританія)

Лідером бізнес-освіти можна зі впевненістю назвати Сполучені Штати, які захопили 16 місць серед 30 перших позицій. При цьому, перші чотири позиції належать виключно США. Коли ж говорити про повний рейтинг, який включає аж 100 позицій, то в ньому ми не знайдемо не лише українських бізнес-шкіл, але й бізнес-шкіл нашого великого сусіда — Росії. Залишається тільки сподіватися, що в найближчому майбутньому ситуація зміниться.

Ярослав Федорак, за матеріалами FT.com.comments powered by HyperComments
БІЗНЕС-ПОДІЇ ДЛЯ ВАШОГО РОЗВИТКУ:
25-26 вересня 2018
Київ
Управлінський облік. Фінанси. Бюджети (Ігор Немировський, Інна Старожукова)
2-3 жовтня 2018
Київ
Оплата за результатом: KPI-мотивація. Від ВИРОБНИЦТВА до РОЗДРОБУ і ДИСТРИБУЦІЇ. Від Директора до лінійного персоналу
5-6 жовтня 2018
Київ
СПІН-технологія активних продажів (Ірина Сінчалова)

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:КНИГИ ДЛЯ РОЗВИТКУ:
Четыре правила успешного лидераЧетыре правила успешного лидера
Витончене мистецтво забивати на все. Нестандартний підхід до проблемВитончене мистецтво забивати на все. Нестандартний підхід до проблем
Як управляти собою. Класика Harvard Business ReviewЯк управляти собою. Класика Harvard Business Review
Гениальность на заказ. Легкий способ поиска нестандартных решений и идейГениальность на заказ. Легкий способ поиска нестандартных решений и идей
Працюй чотири години на тиждень. Нова психологія успіхуПрацюй чотири години на тиждень. Нова психологія успіху


система корекції помилок Увага! На сайті працює система корекції помилок. Побачивши помилку в слові (реченні), виділіть його та натисніть Ctrl+Enter.bigmir)net TOP 100

МЕТОДОЛОГІЯ: Стратегія, Маркетинг, Зміни, Фінанси, Персонал, Якість, IT
АКТУАЛЬНО: Новини, Події, Тенденції, Інтерв'ю, Бізнес-освіта, Коментарі, Рецензії, Консалтинг
СЕРВІСИ: Бізнес-книги, Робота, Семінари, Форуми, Глосарій, Цитати, Рейтинги, Ресурси, Статті партнерів
ПРОЕКТИ: Блог, Відео, Візія, Візіонери, Бізнес-проза, Бізнес-гумор

Сторінка Management.com.ua у Facebook    Management Digest у LinkedIn    Відслідковувати нас у Twitter    Підписатися на RSS    Поштова розсилка


Copyright © 2001-2018, Management.com.ua
Портал створено та підтримується Strategic

Підписка на Менеджмент.Дайджест

Отримуйте найновіші матеріали на свій e-mail (1 раз на тиждень)Дякую, я вже підписана(-ий)