БІЗНЕС-ОСВІТА | Рейтинг 29 червня 2006 р.

Рейтинг бізнес-шкіл. Хто найкращий?

Бізнес-освіта стає дедалі більш звичним явищем. Пересічного студента уже не лякає слово із трьох букв "МВА", а дехто навіть серйозно планує здобути ступінь магістра з управління бізнесом (Master of Business Administration). Більше того, люди, які мають таку освіту, вже не рідкість в Україні. Вони зазвичай працюють на найвищих посадах, належать до керівного складу найпотужніших компаній.

Проте, до сих пір питання про рівень бізнес-освіти в Україні залишається відкритим. Бізнес-шкіл у нас поки-що небагато, але можна очікувати, що зростання популярності такого виду освіти у найближчому майбутньому призведе до появи безлічі сумнівних навчальних закладів, які стверджуватимуть, що надають ступінь МВА. Якщо говорити про вже існуючі бізнес-школи України, які встигли зарекомендувати себе із найкращого боку, то варто згадати про Києво-Могилянську бізнес школу (kmbs); Міжнародний інститут менеджменту (МІМ); Міжнародний інститут бізнесу (МІБ); Львівський інститут менеджменту (ЛІМ) та кілька інших.

Звісно, якби у рейтингу, який буде наведено нижче (аж 30 позицій) фігурувала хоча б одна українська бізнес школа, ми б із гордістю сказали, що зуміли досягнути найвищого рівня. Проте, як вже встиг здогадатися уважний читач, бізнес-освіта в Україні лише встає на ноги і поки-що не дотягує до рівня своїх американських чи європейських колег.

Рейтинг, який ми частково публікуємо тут, опирається на дані дослідження Global MBA rankings 2006, проведене FT.com. Рейтинг бізнес-шкіл світу базується на сумі збалансованих характеристик, які й дали змогу встановити критерії для оцінки найкращих шкіл. До таких критеріїв належить рівень зарплат випускників школи, рівень задоволеності випускників та студентів, рівень працевлаштування випускників та задоволеність кар'єрою, кількість студентів-іноземців та ін.

Сам рейтинг виглядає так:

 1. University of Pennsylvania: Wharton (США) протягом уже трьох років залишається на першій сходинці рейтингу. На сьогодні середня річна зарплата випускників цієї школи складає понад $153.000. Кількість випускників, які влаштовуються на роботу за перші три місяці після закінчення навчання — 92%. Як і варто було очікувати, школа отримує найкращі відгуки випускників та студентів.
 2. Harvard Business School (США) продовжує утримувати другу сходинку рейтингу, починаючи з 2003-го року. Середня річна зарплата випускників складає майже $160.000. На роботу за перші три місяці після навчання влаштовується понад 94% випускників.
 3. Stanford University GSB (США) у 2006-му році піднялася до третьої позиції у рейтингу. У 2005-му знаходилася на 4-му, а у 2004-му — на 7-му місці. Випускники отримують у середньому $156.000 в рік. На роботу влаштовується до 95% випускників.
 4. Columbia Business School (США) займає четверту позицію рейтингу, куди опустилася з третьої у 2004-2005 роках. Середньорічна зарплата випускників знаходиться на рівні $148.000. Кількість працевлаштувань за три місяці — 92%.
 5. London Business School (Великобританія). Єдина неамериканська бізнес-школа, яка зуміла потрапити у п'ятірку лідерів. Середньорічна зарплата випускників майже $126.000. Рівень працевлаштування за три місяці — 96%.
 6. University of Chicago GSB (США)
 7. New York University: Stern (США)
 8. Insead (Франція/Сингапур)
 9. Dartmouth College: Tuck (США)
 10. MIT: Sloan (США)
 11. Yale School of Management (США)
 12. Instituto de Empresa (Іспанія)
 13. Iese Business School (Іспанія)
 14. University of Michigan: Ross (США)
 15. IMD (Швейцарія)
 16. UC Berkeley: Haas (США)
 17. Northwestern University: Kellogg (США)
 18. York University: Schulich (Канада)
 19. UCLA: Anderson (США)
 20. University of Oxford: Said (Великобританія)
 21. Ceibs (Китай)
 22. Manchester Business School (Великобританія)
 23. HEC Paris (Франція)
 24. University of Virginia: Darden (США)
 25. University of Toronto: Rotman (Канада)
 26. RSM Erasmus University (Нідерланди)
 27. Esade Business School (Іспанія)
 28. Duke University: Fuqua (США)
 29. University of North Carolina: Kenan-Flagler (США)
 30. Lancaster University Management School (Великобританія)

Лідером бізнес-освіти можна зі впевненістю назвати Сполучені Штати, які захопили 16 місць серед 30 перших позицій. При цьому, перші чотири позиції належать виключно США. Коли ж говорити про повний рейтинг, який включає аж 100 позицій, то в ньому ми не знайдемо не лише українських бізнес-шкіл, але й бізнес-шкіл нашого великого сусіда — Росії. Залишається тільки сподіватися, що в найближчому майбутньому ситуація зміниться.

Ярослав Федорак, за матеріалами FT.com.comments powered by HyperComments
БІЗНЕС-ПОДІЇ ДЛЯ ВАШОГО РОЗВИТКУ:
18-19 серпня 2020
Онлайн-курс
Результативні продажі по телефону із задоволенням
19-20 серпня 2020
Київ
Лідерство і управління командою
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
КНИГИ ДЛЯ РОЗВИТКУ:
Нетворкінг для інтровертів. Поради для комфортної та ефективної комунікаціїНетворкінг для інтровертів. Поради для комфортної та ефективної комунікації
Включайся! Жінки, робота й воля вести за собоюВключайся! Жінки, робота й воля вести за собою
Створення інноваторів. Як виховати молодь, яка змінить світСтворення інноваторів. Як виховати молодь, яка змінить світ

bigmir)net TOP 100

МЕТОДОЛОГІЯ: Стратегія, Маркетинг, Зміни, Фінанси, Персонал, Якість, IT
АКТУАЛЬНО: Новини, Події, Тенденції, Інтерв'ю, Бізнес-освіта, Коментарі, Рецензії, Консалтинг
СЕРВІСИ: Бізнес-книги, Робота, Семінари, Форуми, Глосарій, Цитати, Рейтинги, Ресурси, Статті партнерів
ПРОЕКТИ: Блог, Відео, Візія, Візіонери, Бізнес-проза, Бізнес-гумор

Сторінка Management.com.ua у Facebook    Менеджмент.Книги: телеграм-канал для управлінців    Management Digest у LinkedIn    Відслідковувати нас у Twitter    Підписатися на RSS    Поштова розсилка


Copyright © 2001-2020, Management.com.ua
Портал створено та підтримується Strategic

Менеджмент.Книги

телеграм-канал Менеджмент.Книги Менеджмент.Книги — новинки, книжкові огляди, авторські тези і цінні думки з бізнес-книг. Підписуйтесь на телеграм-канал @books_management➥ Дякую, я вже підписана(-ий)