БІЗНЕС-ОСВІТА | Sustainability 15 жовтня 2010 р.

Бізнес-школи ігнорують революцію сталого розвитку

За даними звіту, наданого компанією Accenture щодо дослідження генеральних директорів і проведеного у 2010-му році — 93% генеральних директорів переконані, що проблеми сталого розвитку в найближчому майбутньому будуть критичним фактором успішності бізнесу. 96% респондентів переконані, що питання сталого розвитку повинні бути повністю інтегровані в стратегічні та операційні процеси компанії.

Звіт, опублікований Вінсентом де Ріваз (Vincent de Rivaz), генеральним директором EDF Energy, розглянув лідерські навички критичні для стабільної економіки. За його словами, бізнес-школи повинні звернути особливу увагу на навички сталого розвитку у своїх студентах. Дослідження показує, що генеральні директори вважають навчання менеджерів одним із ключових факторів, які ведуть до сталого розвитку.

Деякі окремі кафедри та бізнес-школи вже усвідомили необхідність розвитку нових управлінських навичок, у тому числі й сталого розвитку. Втім, в загальному, більшість організацій, які вважають себе передовими та інноваційними, впроваджують питання сталого розвитку у свій навчальний процес занадто повільно. Складається враження, що бізнес-школи просто відмовляються помічати виклики та можливості, які відкриває перед ними ця категорія.

У світі існує більше 10 000 бізнес-шкіл. Лише 326 із них підписали документ UN Principles of Responsible Management Education. Лише 60 шкіл є членами організації Academy for Business in Society і тільки 40 входять до Academy for Business in Society.

Частина проблеми полягає в тому, що весь академічний світ та кар'єрне зростання в ньому базується на публікації у академічних журналах, які мотивують створення академічних теорій, що часто не мають нічого спільного з дійсністю. Натомість, сталий розвиток та корпоративна відповідальність вимагають більш глибинної роботи, зниження впливу традиційних управлінських дисциплін, активної взаємодії з бізнесом та розвиток управлінських навичок у реальному часі (таких як залучення акціонерів та крос-функціональне створення партнерських стосунків).

Втім, бізнесу в жодному разі не можна здаватися і зневірятися у можливостях бізнес-шкіл. Натомість, компанії повинні застосовувати всі можливі важелі, щоб стати рушіями необхідних змін.

Компаніям необхідне краще внутрішнє залучення, щоб переконатися, що керівники напрямків розвитку талантів та навчання займаються питаннями сталого розвитку, особливо, коли відправляють потенційних лідерів на управлінське навчання.

Корпоративні рекрутери повинні прямо говорити школам, що вони очікують навичок сталого розвитку від випускників бізнес-школ. І тільки таких випускників вони планують наймати.

Серйозне ставлення до навичок сталого розвитку можливе тільки за умови, що декани шкіл будуть сприймати ці навички як необхідні. Якщо цього не станеться, тоді навички сталого розвитку назавжди залишаться тим, про що мріють роботодавці, але чого не можуть навчити у бізнес-школах.

За матеріалами "Schools ignore sustainability revolution", Financial Times.
Скорочений переклад: Ярослав Федорак, MCUa.



ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
КНИГИ ДЛЯ РОЗВИТКУ:
Вийди за межi. Забудь про успiх — стань видатнимВийди за межi. Забудь про успiх — стань видатним
Синдром самозванця. Як прожити неймовірне життя, на яке ви заслуговуєтеСиндром самозванця. Як прожити неймовірне життя, на яке ви заслуговуєте
Код винятковості. Живи за власними правиламиКод винятковості. Живи за власними правилами

МЕТОДОЛОГІЯ: Стратегія, Маркетинг, Зміни, Фінанси, Персонал, Якість, IT
АКТУАЛЬНО: Новини, Події, Тренди, Інсайти, Інтерв'ю, Рецензії, Бізнес-навчання, Консалтинг
СЕРВІСИ: Бізнес-книги, Робота, Форуми, Глосарій, Цитати, Рейтинги, Статті партнерів
ПРОЄКТИ: Блог, Відео, Візія, Візіонери, Бізнес-проза, Бізнес-гумор

Сторінка Management.com.ua у Facebook    Менеджмент.Книги: телеграм-канал для управлінців    Management Digest у LinkedIn    Відслідковувати нас у Twitter    Підписатися на RSS    Поштова розсилка


Copyright © 2001-2024, Management.com.ua

Менеджмент.Книги

телеграм-канал Менеджмент.Книги Менеджмент.Книги — новинки, книжкові огляди, авторські тези і цінні думки з бізнес-книг. Підписуйтесь на телеграм-канал @books_management



➥ Дякую, я вже підписана(-ий)