БІЗНЕС-ОСВІТА | Дослідження 18 листопада 2010 р.

Випускники з «Ліги плюща» стають кращими директорами?

Чи справді освіта, здобута в одному з навчальних закладів "Ліги плюща", робить вас кращим генеральним директором? За даними нового дослідження, проведеного University of New Hampshire, відповідь однозначна — НІ. Наявність освіти, здобутої у одній із провідних шкіл світу, не впливає на довгострокові показники результативності компанії, в якій працює її випускник.

Браян Болтон (Brian Bolton), професор фінансів у Whittemore School of Business and Economics, разом зі співавторами Сенжеєм Бхагатом (Sanjai Bhagat) з Leeds School of Business та Аджеєм Субраманіаном (Ajay Subramanian) з J. Mack Robinson College of Business виявили, що наявність ступеню МВА, отриманого в одній із престижних шкіл, також жодним чином не впливає на ймовірність того, що генерального директора буде звільнено за низьку результативність.

Дослідники використали кілька основних метрик для оцінки освіти генеральних директорів: чи закінчили вони провідну школу (входить до топ-20 шкіл), чи мають вони ступінь МВА, та чи отриманий цей ступінь у провідній школі (топ-20).

Було проаналізовано більше 2600 випадків звільнення генеральних директорів у період з 1992-го до 2007-го року.

"Наші результати яскраво свідчать, що компаніям не варто робити значний наголос на освіту керівників, оцінюючи їхню здатність керувати компанією та максимізувати прибутки акціонерів", — наголошує Болтон.

Дослідження звернуло увагу на кореляцію між освітою генеральних директорів, рівнем плинності серед генеральних директорів та їхньою результативністю. Зокрема, увага зверталася і на те, наскільки освіта генерального директора впливає на рішення замінити поточного керівника чи вибрати нового керівника.

Болтон та його колеги виявили, що освіта генерального директора практично не відіграє ролі при прийнятті рішення замінити поточного директора. Керівники, які показують слабку результативність, звільняються, незалежно від освіти.

Втім, схоже, що освіта таки відіграє роль у тих випадках, коли йдеться про заміну наявного генерального директора. Спостерігається очевидна позитивна кореляція між рівнем освіти генерального директора, та рівнем освіти того керівника, якого він заміняє. Наприклад, навіть якщо генеральний директор зі ступенем МВА однієї із провідних шкіл був звільнений за слабку результативність, компанія намагається замінити його людиною, яка також має ступінь МВА провідної школи. Трохи нелогічно, чи не так?

І хоча найм керівника зі ступенем МВА дійсно має вплив на короткострокові показники ефективноті компанії, дослідники не виявили значної систематичної кореляції між наявністю ступенью МВА та довгостроковою результативністю. Освіта керівника або наявність у нього ступеню МВА, як виявляється, зовсім не є свідченням якості цього керівника в ролі топ-менеджера компанії.

"Хоча бізнес-освіта не є критерієм високої результативності, компанії все одно продовжують покладатися на неї, оскільки у них попросту немає інших критеріїв, які можна було б використовувати при виборі кандидатів на ключові посади", — пояснює Болтон.

За матеріалами "Do Ivy League alumni make better CEOs?", management-issues.
Скорочений переклад: Ярослав Федорак, MCUa.comments powered by HyperComments
БІЗНЕС-ПОДІЇ ДЛЯ ВАШОГО РОЗВИТКУ:
19-22 квітня 2021
Онлайн-курс
Ефективне управління товарними запасами
21-22 квітня 2021
Київ+ONLINE
Управління проектами
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
КНИГИ ДЛЯ РОЗВИТКУ:
Сила звички. Чому ми діємо так, а не iнакше в життi та бiзнесiСила звички. Чому ми діємо так, а не iнакше в життi та бiзнесi
Засіло в голові. Наука успішного навчанняЗасіло в голові. Наука успішного навчання
Емоції на роботі. Як вони сприяють нашій успішностіЕмоції на роботі. Як вони сприяють нашій успішностіbigmir)net TOP 100

МЕТОДОЛОГІЯ: Стратегія, Маркетинг, Зміни, Фінанси, Персонал, Якість, IT
АКТУАЛЬНО: Новини, Події, Тенденції, Інтерв'ю, Бізнес-освіта, Коментарі, Рецензії, Консалтинг
СЕРВІСИ: Бізнес-книги, Робота, Семінари, Форуми, Глосарій, Цитати, Рейтинги, Ресурси, Статті партнерів
ПРОЕКТИ: Блог, Відео, Візія, Візіонери, Бізнес-проза, Бізнес-гумор

Сторінка Management.com.ua у Facebook    Менеджмент.Книги: телеграм-канал для управлінців    Management Digest у LinkedIn    Відслідковувати нас у Twitter    Підписатися на RSS    Поштова розсилка


Copyright © 2001-2021, Management.com.ua
Портал створено та підтримується Strategic

Менеджмент.Книги

телеграм-канал Менеджмент.Книги Менеджмент.Книги — новинки, книжкові огляди, авторські тези і цінні думки з бізнес-книг. Підписуйтесь на телеграм-канал @books_management➥ Дякую, я вже підписана(-ий)