НОВИНИ від 20.08.2004


Інновації в Україні не популярні

У I-му півріччі 2004 року інноваційну діяльність у промисловості здійснювали 902 підприємства. Їхня частка у загальній кількості промислових підприємств склала 9,6%. Про це повідомили в Державному комітеті статистики України.

Більше, ніж у середньому по країні, частка інноваційних підприємств спостерігалася у виробництві коксу і продуктів нафтопереробки (20,4%), у машинобудуванні (18,2%), хімічної і нафтохімічної промисловості (16%), металургії й обробці металу (11%). Разом з тим тільки 8,8% підприємств займалися нововведеннями в харчовій промисловості. У легкій промисловості цей показник ще менше — 6,6%, у виробництві деревини і виробів з деревини — 4,1%, у видобувній промисловості — 3,9%, у целюлозно-паперовій промисловості і видавничій справі — 3,7%, серед підприємств, що займаються виробництвом і розподілом електроенергії, газу і води — 0,9%.

Основним напрямком діяльності для 64,4% інноваційно активних підприємств було створення і впровадження технологічно нової або значно удосконаленої продукції (здійснення продуктових інновацій). Кількість впроваджених видів такої продукції склала 2217 найменувань, з них машин, устаткування, апаратів, приладів — 403 найменування.

Обсяг реалізованої інноваційної продукції в I-му півріччі склав 6,6 млрд.грн., або 4,6% загального обсягу промислової продукції. Найбільший обсяг такої продукції реалізували підприємства машинобудування (3,1 млрд.грн.), хімічної і нафтохімічної промисловості (1,0 млрд.грн.), харчової промисловості і переробки сільськогосподарських продуктів (836,4 млн.грн.), металургії й обробки металу (516,6 млн.грн.), видобувальної промисловості (433,6 млн.грн.), з виробництва коксу і продуктів нафтопереробки (340,6 млн.грн.).

У порівнянні із відповідним періодом попереднього року небагато пожвавилася робота підприємств по створенню і впровадженню нових або значно удосконалених виробничих процесів (здійснення процесових інновацій). У цьому напрямку інноваційної діяльності працювало 350 підприємств або 38,8% кількості інноваційних підприємств. Вони впровадили 828 нових технологічних процесів, з яких майже кожен другий маловідходний або ресурсозберігаючий. На підприємствах машинобудування впроваджено 515 таких процесів (62,2% загальної їхньої кількості), у харчовій промисловості — 94 (11,4%), у металургії й обробці металу — 47 (5,7%).

Для реалізації нововведень підприємства придбали 115 нових технологій. При цьому більшість технологій закуплена підприємствами машинобудування (46 технологій), харчової промисловості (28 технологій), хімічної і нафтохімічної промисловості (16 технологій).

Механізацію й автоматизацію виробництва здійснювали 205 інноваційно активних підприємств або 22,7% загальної їхньої кількості. Більше всього їх приходиться на машинобудування (66 підприємств), харчову промисловість (45), хімічну і нафтохімічну промисловість (18), металургію й обробку металу (16 підприємств).

Джерело — “Деловая неделя”.comments powered by HyperComments


  ВСІ НОВИНИbigmir)net TOP 100

МЕТОДОЛОГІЯ: Стратегія, Маркетинг, Зміни, Фінанси, Персонал, Якість, IT
АКТУАЛЬНО: Новини, Події, Тенденції, Інтерв'ю, Бізнес-освіта, Коментарі, Рецензії, Консалтинг
СЕРВІСИ: Бізнес-книги, Робота, Семінари, Форуми, Глосарій, Цитати, Рейтинги, Ресурси, Статті партнерів
ПРОЕКТИ: Блог, Відео, Візія, Візіонери, Бізнес-проза, Бізнес-гумор

Сторінка Management.com.ua у Facebook    Management Digest у LinkedIn    Відслідковувати нас у Twitter    Підписатися на RSS    Поштова розсилка


Copyright © 2001-2018, Management.com.ua
Портал створено та підтримується Strategic