НОВИНИ від 09.12.2004


Близько 1,4 млрд. чоловік у світі живуть нижче межі бідності

Половина всіх працюючих у світі — близько 1,4 млрд. чоловік — живуть нижче межі бідності — на $2 у день і менше. Такі результати приводяться у Всесвітній доповіді про зайнятість у 2004-2005 рр., підготовленому Міжнародною організацією праці (МОП).

Автори доповіді підкреслюють, що 185,9 млн. безробітних у 2003 р. являють собою лише "верхівку айсбергу" в плані дефіциту гідної праці. За даними організації, в 7 разів більша кількість людей працюють, але, проте, живуть в убогості.

Відповідно до доповіді, в 2003 р. у світі працювало 2,8 млрд. чоловік, і така кількість досягнута вперше. Однак з їхнього числа майже 1,4 млрд. — і це теж вперше в історії — живуть на менш ніж $2 у день, а близько 550 млн. живуть за порогом бідності на $1 у день.

Дані доповіді свідчать, що сьогодні реальна частка тих, хто живе за межею бідності, рівної $2 і $1, менше, ніж була в 1990 р., і, за прогнозами, до 2015 р., завдяки глобальному економічному росту, у деяких регіонах світу бідність може скоротитися вдвічі.

Відповідно до аналізу, наведеним у доповіді, до 2015 р. скорочення наполовину частки працюючих, живучих на $1 у день, реально, тому що для цього потрібно 4,7% росту світового ВВП, а це менше, ніж прогнозований ріст у 5% з 1995 по 2005 р. Цей прогноз у значній мірі ґрунтується на динамічному економічному рості Китаю і держав Південно-Східної та Південної Азії. Країни з перехідною економікою і держави Близького Сходу та Північної Африки можуть виконати цю задачу. У той же час держави Латинської Америки і Карибського басейну, швидше за все, її не досягнуть; значне відставання зареєстровано в країнах, розташованих південніше Сахари. Перспективи скорочення наполовину частки працюючих, живучих на $2 і менше в день, не настільки оптимістичні. Реальні шанси є лише у країн Східної Азії. Жоден з інших регіонів світу не зможе виконати цю задачу, якщо тільки не буде досягнутий значний ріст ВВП. До 2015 р. частка працюючих, живучих на $2 і менше, може скоротитися до 49,7%.

Джерело — "РБК".comments powered by HyperComments


  ВСІ НОВИНИbigmir)net TOP 100

МЕТОДОЛОГІЯ: Стратегія, Маркетинг, Зміни, Фінанси, Персонал, Якість, IT
АКТУАЛЬНО: Новини, Події, Тенденції, Інтерв'ю, Бізнес-освіта, Коментарі, Рецензії, Консалтинг
СЕРВІСИ: Бізнес-книги, Робота, Семінари, Форуми, Глосарій, Цитати, Рейтинги, Ресурси, Статті партнерів
ПРОЕКТИ: Блог, Відео, Візія, Візіонери, Бізнес-проза, Бізнес-гумор

Сторінка Management.com.ua у Facebook    Management Digest у LinkedIn    Відслідковувати нас у Twitter    Підписатися на RSS    Поштова розсилка


Copyright © 2001-2018, Management.com.ua
Портал створено та підтримується Strategic