НОВИНИ від 14.07.2005


Рейтинг глобалізації. Україна обійшла Росію

У 2004-му році Україна зайняла 39-те місце у світі за рівнем глобалізації. У рейтингу враховувалися дані по 62-м країнам світу, що представляють 88% населення земної кулі та більше 91% світової економіки. До цього висновку прийшли автори "Рейтингу Глобалізації" (Globalization Index), який щорічно публікує журнал Foreign Policy.

Позиції Росії в рейтингу помітно погіршилися: в 2003-му році вона займала 44-е місце, в 2004-му — 52-е. Позиції України, навпаки, зміцнилися — рік тому вона перебувала на 42-му місці. Укладачі рейтингу пояснюють падіння Росії тим, що її економіка все більше залежить від експорту енергоресурсів, а в країні не проводяться ринкові реформи. Інші країни колишнього СРСР у рейтингу участі не приймали.

При складанні рейтингу враховуються чотири основних параметри. По-перше, економічна інтеграція — обсяг міжнародної торгівлі, інвестицій і різного роду виплат (у тому числі й зарплат) при перетинанні державних кордонів. По-друге, персональні контакти — міжнародні поїздки та туризм, обсяг міжнародних телефонних переговорів, поштових відправлень і перекладів і т.д. У третіх, технологія — кількість інтернет-користувачів, кількість інтернет-серверів і т.д. У четвертих, залучення до міжнародної політики — членство держав у міжнародних організаціях, кількість посольств і т.д.

За останні роки перелік найбільш глобалізованих держав світу практично не перетерпів істотних змін. Нині на першому місці — Сінгапур (другий в 2003-му році), на другому — Ірландія (була першою рік тому), на третьому — Швейцарія (та сама позиція, що й за підсумками 2003-го року). Крім цих країн, у числі 20-ти найбільш глобалізованих (у порядку займаного місця): США, Нідерланди, Канада, Данія, Швеція, Австрія, Фінляндія, Нова Зеландія, Великобританія, Австралія, Норвегія, Чехія, Хорватія, Ізраїль, Франція, Малайзія та Словенія. Останні місця в рейтингу зайняли Іран, Індія, Індонезія, Єгипет і Бангладеш.

Укладачі рейтингу також зробили ряд цікавих висновків. Приміром, вони вважають невірною гіпотезу про те, що чим більше глобалізована країна, тим більше вона уразлива перед діями терористів. Вважається, що в глобалізованих країнах терористам легше перетинати кордони, підтримувати зв'язок, збирати кошти й ін. Однак зіставлення міжнародної статистики тероризму і даного рейтингу показує, що подібний зв'язок, навіть якщо він й існує, досить незначний.

Другий висновок говорить, що чим більше глобалізована країна, тим менше в ній корупції. Рівень корупції в державах оцінювався за доповідями провідної антикорупційної організації Transparency International. Третій висновок говорить, що чим вище рівень глобалізації в країні, тим у ній більше свободи (економічної й політичної). Це пояснюється більшою відкритістю суспільств і державних систем, їхньою більшою прозорістю та більшим впливом, який здобувають у них громадські організації й засоби масової інформації.

Найбільш глобалізовані країни за різними показниками

"Економічна інтеграція"
"Персональні контакти"
"Технологія"
"Залучення у світову політику"
 1. Сінгапур
 2. Ірландія
 3. Панама
 4. Малайзія
 5. Нідерланди
 6. Угорщина
 7. Хорватія
 8. Словаччина
 9. Швейцарія
 10. Австрія
  . . .
 1. Україна
  . . .
 1. Росія
  . . .
 1. (останнє місце) Японія
 1. Швейцарія
 2. Ірландія
 3. Сінгапур
 4. Чехія
 5. Австрія
 6. Хорватія
 7. Данія
 8. Канада
 9. Ізраїль
 10. Швеція
  . . .
 1. Україна
  . . .
 1. Росія
  . . .
 1. Іран
 1. США
 2. Канада
 3. Нова Зеландія
 4. Австралія
 5. Данія
 6. Фінляндія
 7. Швейцарія
 8. Нідерланди
 9. Швеція
 10. Великобританія
  . . .
 1. Росія
  . . .
 1. Україна
  . . .
 1. Бангладеш
 1. Португалія
 2. Австрія
 3. Франція
 4. Нідерланди
 5. Великобританія
 6. Італія
 7. Словаччина
 8. Німеччина
 9. Греція
 10. Канада
  . . .
 1. Росія
  . . .
 1. Україна
  . . .
 1. Тайвань

Джерело — Washington ProFile.comments powered by HyperComments


  ВСІ НОВИНИbigmir)net TOP 100

МЕТОДОЛОГІЯ: Стратегія, Маркетинг, Зміни, Фінанси, Персонал, Якість, IT
АКТУАЛЬНО: Новини, Події, Тенденції, Інтерв'ю, Бізнес-освіта, Коментарі, Рецензії, Консалтинг
СЕРВІСИ: Бізнес-книги, Робота, Семінари, Форуми, Глосарій, Цитати, Рейтинги, Ресурси, Статті партнерів
ПРОЕКТИ: Блог, Відео, Візія, Візіонери, Бізнес-проза, Бізнес-гумор

Сторінка Management.com.ua у Facebook    Management Digest у LinkedIn    Відслідковувати нас у Twitter    Підписатися на RSS    Поштова розсилка


Copyright © 2001-2018, Management.com.ua
Портал створено та підтримується Strategic