НОВИНИ від 20.04.2006


Управлінці остерігаються вступати до ради директорів

Для компаній все складніше стає знайти директорів, які б вступили в раду, через зростання страху ризику та проблем, з якими вони можуть зіткнутися. Такі дані нового дослідження.

Дослідження, проведене серед 1,200 директорів із 15-ти країн компанією Korn/Ferry International (спеціалізується на підборі вищих керівників) показало, що директори компаній все негативніше сприймають перспективу додаткових керівних посад. Це трапляється через підвищення ризику, який вони беруть на себе.

Більше половини британських управлінців, які взяли участь у опитуванні, відчувають, що Кодекс корпоративного управління робить керівництво більш обережним та боязким, а не створює краще керівництво. 47% стверджує, що Кодекс веде до утвердження більшої кількості правил.

8 із 10-ти британських директорів проводять регулярні оцінки керівництва.

Зростаючий відсоток корпоративних скандалів, збільшення активності акціонерів та складність регулювання виливається у підвищення ризику для директорів.

Цього року збільшився до рівня США відсоток директорів у Європі, які відмовилися від своїх посад через ризик, що їм загрожував. У Великобританії 61% директорів відмовилися від своєї посади порівняно з 51% у 2004 році.

Більше половини європейських директорів зазначили, що останнім часом стає дедалі важче найняти на роботу кваліфікованого управлінця. Як результат, 44% правлінь Британії мали на посаді керівника який працював вперше. У Німеччині цей індекс навіть вищий — 57%.

Більше 8-ми з 10-ти британських директорів не погоджуються, що колишні керівники повинні знаходитися у правлінні компанії. Минулого року це число дорівнювало 63%. Така тенденція зберігається і щодо Франції та Німеччини.

Зіткнення активності основних акціонерів та бажання уникнути потенційних конфліктів також пояснює значні відсотки кількості директорів, які мають бажання покинути правління. Близько 60% європейських компаній просили директорів подати у відставку або не залишатися на переобрання.

Дослідження припускає, що значну кількість директорів хвилює те, що Кодекс спричинився до більш обережної поведінки та постійного підрахунку можливого ризику. Інколи це не відповідає інтересам акціонерів. Лише 46% директорів думають, що переваги Кодексу більші, ніж його недоліки.

Та попри все це, ми можемо спостерігати і позитивні зміни у поведінці правлінь Британії та континентальної Європи.

За інформацією management-issues.comments powered by HyperComments


  ВСІ НОВИНИ

bigmir)net TOP 100

МЕТОДОЛОГІЯ: Стратегія, Маркетинг, Зміни, Фінанси, Персонал, Якість, IT
АКТУАЛЬНО: Новини, Події, Тенденції, Інтерв'ю, Бізнес-освіта, Коментарі, Рецензії, Консалтинг
СЕРВІСИ: Бізнес-книги, Робота, Семінари, Форуми, Глосарій, Цитати, Рейтинги, Ресурси, Статті партнерів
ПРОЕКТИ: Блог, Відео, Візія, Візіонери, Бізнес-проза, Бізнес-гумор

Сторінка Management.com.ua у Facebook    Менеджмент.Книги: телеграм-канал для управлінців    Management Digest у LinkedIn    Відслідковувати нас у Twitter    Підписатися на RSS    Поштова розсилка


Copyright © 2001-2021, Management.com.ua
Портал створено та підтримується Strategic