КОМЕНТАРІ | Внутрішні комунікації 19 березня 2018 р.

Гра у відкриту: 5 стереотипів про внутрішні комунікації у сучасному бізнесі

Джерело: K.Fund Media

Протягом останніх років принципи внутрішніх комунікацій змінилися. Соціальні мережі, розумні девайси та постійний доступ до інтернету привчили людей до нечуваної раніше швидкості обміну інформацією та постійного діалогу. Але в багатьох компаніях продовжують спілкуватися по-старому. До чого це призводить? Якщо діалог зі співробітниками не ведеться компанією системно, вони знайдуть, як і де організувати спілкування — але вже без участі керівництва та на не завжди вигідні для бізнесу теми. Про це та інші стереотипи, пов’язані зі внутрішніми комунікаціями, розповідає Марина Стародубська, науковий керівник програм управлінського розвитку з репутаційного менеджменту Києво-Могилянської бізнес-школи та керуючий партнер консалтингової компанії TLFRD.

Марина Стародубська: 5 стереотипів про внутрішні комунікації у сучасному бізнесі

Стереотип 1: Корпоративні цінності більше потрібні системним компаніям, ніж маленьким і середнім

Цінності — фундамент роботи будь-якого бізнесу. Це не просто красиві слова на стіні — це «рамки», «орієнтири», «гальма» і «коридор для прийняття рішень». Особливо важливим є підхід до роботи малого і середнього бізнесу, де цінності часто стають замінниками формальних процедур і процесів.

Згідно з дослідженням автора «Теорії базових цінностей» професора Шалома Шварца (Shalom Schwartz), нами рухають дві категорії цінностей: життєві (life values) і професійні (work factors). Життєві цінності закладаються дуже рано: чесність, відповідальність за слова та вчинки, гуманність і інші. З ними людина вже йде до дитячого садку, і помінятися вони можуть лише у разі глибокого потрясіння.

Професійні ж цінності стосуються роботи і кар’єри: амбіційність, клієнтоорієнтованість, професіоналізм. Їх можна і потрібно прищеплювати і розвивати, а ще їхня важливість для працівника на різних етапах кар’єри буде змінюватися.

Наприклад, для співробітників-молодих батьків в перші роки життя дитини цінність «амбітність» може тимчасово поступитися місцем цінності «стабільність». А для молодого фахівця на етапі набуття досвіду цінність «стабільність» матиме негативну конотацію, в той час як «готовність до складних викликів» стане сильним стимулом.

Корпоративними цінності стають тоді, коли їх розділяють більшість співробітників, а не тільки топ-менеджери.

Стереотип 2: Внутрішні комунікації охоплюють лише працівників компанії

У соціології є термін «домогосподарство» — це ті люди, з якими ми ділимо місце проживання. Щоби дізнатися реальну аудиторію внутрішніх комунікацій компанії, потрібно помножити кількість співробітників на 2,5 — середньостатистичний розмір домогосподарства в Україні.

Корпоративними цінності стають тоді, коли їх поділяє більшість співробітників

Приходячи додому після роботи, ми перші 5-30 хвилин обговорюємо з близькими людьми те, як пройшов день і мимоволі повідомляємо їм інформацію, яка формально стосується внутрішніх комунікацій компанії.

Якщо ж інформація виявилася цікавою, то ці люди далі самі почнуть її поширювати — з неминучими спотвореннями.

Стереотип 3: Співробітники більше довіряють внутрішнім каналам комунікацій, а не зовнішнім

Згідно з даними дослідження громадської організації «Детектор медіа» за 2016 рік, для українців достовірними джерелами інформації є: родичі, друзі та лідери думок.

Корпоративні канали комунікацій конкурують за увагу і довіру співробітників із соцмережами і зовнішніми джерелами інформації, і часто програють. Сьогодні 67% українців використовують Google і соцмережі для пошуку інформації про важливі для них події і темах.

Стереотип 4: Топ-менеджмент — ключові спікери і джерела інформації для рядових співробітників

У питаннях стратегії розвитку бізнесу, обсягів інвестицій та позицій на ключових ринках компетентні тільки топи.

Але щодо щоденних питань, проблем та стану справ у компанії для співробітника ключовий канал інформації — його безпосередній керівник.

За даними дослідження BCG Creating a New Deal for Middle Managers, розрив у рівні довіри рядових співробітників до топ-менеджменту і до безпосереднього керівника може становити до 10 процентних пунктів — на користь останнього.

Тому всіх середніх топів необхідно вчити хоча би базовим навичкам комунікацій в команді: активного слухання, зворотного зв’язку, конструктивної критики, позитивного спілкування. Інакше ані ціннісні установки керівництва не будуть доходити до співробітників, ані зворотний зв’язок від співробітників не буде підійматися вище керівників відділів.

Стереотип 5: Про непопулярні заходи співробітників треба сповіщати якомога пізніше

Співробітники завжди дізнаються про майбутні зміни, навіть якщо про це мовчить керівництво.

Наприклад, якщо компанія планує переходити на новий продукт з іншою технологією виробництва, вона буде планомірно знижувати обсяги випуску старої продукції, а значить — і сировини буде замовляти менше.

Співробітники цього відділу звичайно ж обговорюватимуть версії того, що відбувається, з колегами. Якщо керівництво не пояснить співробітникам, що відбувається, то люди почнуть будувати здогади і переживати стосовно свого майбутнього.comments powered by HyperComments
БІЗНЕС-ПОДІЇ ДЛЯ ВАШОГО РОЗВИТКУ:
21-22 жовтня 2020
Київ
Майстер переговорів. Вплив і дія в ділових комунікаціях
27 жовтня — 30 листопада 2020
Онлайн-курс
Управлінський облік. Фінанси. Бюджетування
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
КНИГИ ДЛЯ РОЗВИТКУ:
Принцип мозаїки. Шість навичок дивовижного життя і карєриПринцип мозаїки. Шість навичок дивовижного життя і карєри
Емоції на роботі. Як вони сприяють нашій успішностіЕмоції на роботі. Як вони сприяють нашій успішності
Код винятковості. Живи за власними правиламиКод винятковості. Живи за власними правилами

bigmir)net TOP 100

МЕТОДОЛОГІЯ: Стратегія, Маркетинг, Зміни, Фінанси, Персонал, Якість, IT
АКТУАЛЬНО: Новини, Події, Тенденції, Інтерв'ю, Бізнес-освіта, Коментарі, Рецензії, Консалтинг
СЕРВІСИ: Бізнес-книги, Робота, Семінари, Форуми, Глосарій, Цитати, Рейтинги, Ресурси, Статті партнерів
ПРОЕКТИ: Блог, Відео, Візія, Візіонери, Бізнес-проза, Бізнес-гумор

Сторінка Management.com.ua у Facebook    Менеджмент.Книги: телеграм-канал для управлінців    Management Digest у LinkedIn    Відслідковувати нас у Twitter    Підписатися на RSS    Поштова розсилка


Copyright © 2001-2020, Management.com.ua
Портал створено та підтримується Strategic

Менеджмент.Книги

телеграм-канал Менеджмент.Книги Менеджмент.Книги — новинки, книжкові огляди, авторські тези і цінні думки з бізнес-книг. Підписуйтесь на телеграм-канал @books_management➥ Дякую, я вже підписана(-ий)