ІНСАЙТИ | Лідерство 2 січня 2024 р.

Адаптивні лідери та еволюція лідерства

Згідно з теорією еволюції Дарвіна, з часом ознаки, які надають адаптивні переваги, стають більш поширеними в популяції, тоді як менш сприятливі мають тенденцію зникати, що призводить до поступового пристосування популяцій до умов навколишнього середовища.

Здатність до адаптації, яка йде пліч-о-пліч з гнучкістю, має вирішальне значення для людського життя. Те ж саме стосується і світу бізнесу, особливо коли ми розглядаємо роль лідерства, — стверджує Фернандо Пінто Новайс (Fernando Pinto Novais), старший партнер компанії People For Success (P4S), що займається розвитком людей та організацій.

Адаптивні лідери та еволюція лідерства

Важливість лідерської адаптивності та інноваційності

Лідери з адаптивним мисленням та гнучким підходом здатні вести свої компанії та команди до успіху, незважаючи на мінливі обставини, в яких вони опинилися.

Інновації, як двигун змін, відіграють тут фундаментальну роль. Лідер має бути агентом змін: використовуючи інтелектуальні ресурси, такі як уява та автономне мислення, він мусить розуміти і брати на себе необхідні ризики. Цінуючи свої знання та здатність до критичного аналізу, вони перетворюють виклики на можливості для навчання.

The McKinsey Institute дослідив розрив між лідерами, які хочуть впроваджувати інновації, та їхньою реальною спроможністю це робити. Згідно з опитуваннями McKinsey, 70% керівників вищої ланки вважають, що інновації будуть одним із трьох основних драйверів зростання компаній у найближчі роки. Однак, 65% з них не впевнені у своїх рішеннях, пов’язаних з інноваціями.

Але як це пов’язано з гнучкістю?

У цьому контексті гнучкість означає адаптацію своїх думок, емоцій і поведінки у відповідь на зміни; іншими словами, це здатність пристосовуватися і змінюватися, коли це необхідно, перед обличчям нових ситуацій або викликів.

Тому інноваційний і гнучкий лідер може адаптуватися до змін в інституції. Він виступає каталізатором, який мотивує команду генерувати нові ідеї та демонструє готовність вчитися на непередбачуваних подіях — і саме ця готовність адаптуватися допомагає йому рухатися вперед і використовувати відповідний стиль лідерства з підлеглими.

Чи є ви гнучким лідером?

Як правило, гнучкі лідери — це професіонали, які можуть дуже швидко реагувати на виняткові або непередбачувані події; вони реагують, а не пасують; і вони знають, що традиційні, звичні або застарілі методи не відповідають потребам сьогодення.

Більше того, вони можуть адаптувати свій стиль лідерства та адекватно реагувати на ситуації, що виникають, коригуючи свою поведінку як всередині, так і поза організацією.

Інноваційний і гнучкий лідер комфортно сприймає зміни, як невеликі, так і значні. Вони знають, що не можуть контролювати всі фактори, що дозволяє творчості процвітати в них та їхній команді. Цей тип лідерів не є затятими захисниками статус-кво; навпаки, вони відкриті до вдосконалення бізнес-процесів і зміни стилю керівництва, коли це необхідно. Замість того, щоб чинити опір змінам, вони сприймають їх як можливість для зростання та постійного вдосконалення.

Наслідки гнучкого лідерства

Цей тип лідерства має інституційні наслідки. Гнучке та адаптивне лідерство, як правило, відображає роботу співробітників і команд; воно слугує шаблоном для організаційної поведінки. Ці цінності забезпечують інвестиції всієї компанії в набуття нових знань і перспектив.

У командах народжуються мозкові штурми та різні думки, покращуються робочі стосунки, а кидання виклику традиційним процедурам стає нормою, що сприяє розвитку компанії, яка мислить нестандартно та інноваційно.

З огляду на час, всі ці фактори є ключовими для успіху. Ми живемо у складному бізнес-світі з різноманітними географічними регіонами, технологіями, трендами, культурами та індустріями.

Лідер, який сповідує гнучкість, готовий до викликів, притаманних глобальному розмаїттю, оскільки він розуміє, що стандартні рішення можуть бути неприйнятними в певних контекстах. Тому вони коригують свій лідерський стиль відповідно до потреб і особливостей кожної команди та ситуації, що гарантує інклюзивне робоче середовище, засноване на співпраці.

Кроки до вдосконалення вашого лідерства

Ви маєте розуміти, наскільки важливо йти в ногу з новими трендами та революційними технологіями, що впливають на вашу галузь. Ви також повинні сприймати інновації як рушійну силу змін і заохочувати свою команду мислити нестандартно, сприяючи управлінню новими та креативними ідеями.

Якщо ви відкриті до цих речей, ви сприяєте різноманітності думок і культурі безперервного організаційного навчання.

Чи готові ви дізнатися, наскільки ви гнучкі?

Поставте своїй команді наступне запитання: «Як ви вважаєте, я гнучкий чи жорсткий і зациклений на своєму?»

Потім запитайте себе: «Які переваги та недоліки приносить мій стиль керівництва на робочому місці? Як я можу успішно керувати змінами в середовищі, де люди не наважуються відмовитися від своїх процедурних звичок?»

У світі бізнесу, який стає все більш взаємопов’язаним і постійно розвивається, бути інноваційним, гнучким та адаптивним лідером є вирішальною конкурентною перевагою для вашої організації.

Такий тип лідерства дозволяє компанії орієнтуватися в складнощах глобального різноманіття та приймати зміни, тим самим готуючи її до процвітання в непростих сценаріях.

За матеріалами Forbes.

Ілюстрація: tier1performance.com



ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
КНИГИ ДЛЯ РОЗВИТКУ:
Сила звички. Чому ми діємо так, а не iнакше в життi та бiзнесiСила звички. Чому ми діємо так, а не iнакше в життi та бiзнесi
Дай жару. 10 кроків до креативної майстерностіДай жару. 10 кроків до креативної майстерності
Великий потенціал. Припиніть гонитву за успіхом і отримайте більше щастя й гараздівВеликий потенціал. Припиніть гонитву за успіхом і отримайте більше щастя й гараздів

МЕТОДОЛОГІЯ: Стратегія, Маркетинг, Зміни, Фінанси, Персонал, Якість, IT
АКТУАЛЬНО: Новини, Події, Тренди, Інсайти, Інтерв'ю, Рецензії, Бізнес-навчання, Консалтинг
СЕРВІСИ: Бізнес-книги, Робота, Форуми, Глосарій, Цитати, Рейтинги, Статті партнерів
ПРОЄКТИ: Блог, Відео, Візія, Візіонери, Бізнес-проза, Бізнес-гумор

Сторінка Management.com.ua у Facebook    Менеджмент.Книги: телеграм-канал для управлінців    Management Digest у LinkedIn    Відслідковувати нас у Twitter    Підписатися на RSS    Поштова розсилка


Copyright © 2001-2024, Management.com.ua

Менеджмент.Книги

телеграм-канал Менеджмент.Книги Менеджмент.Книги — новинки, книжкові огляди, авторські тези і цінні думки з бізнес-книг. Підписуйтесь на телеграм-канал @books_management



➥ Дякую, я вже підписана(-ий)