ІНСАЙТИ | Розвиток 21 березня 2008 р.

Щоб розвинути інших — почніть із себе

Маршал Голдсміт (Marshall Goldsmith) — один із найвідоміших (і найбільш високооплачуваних) наставників у світі, внесений журналом Wall Street Journal до переліку десяти найкращих тренерів керівного складу компанії, ділиться своїми підходами до лідерства та партнерських стосунків.

Маршал Голдсміт (Marshall Goldsmith) Кожен лідер в душі прагне бути справжнім наставником для своїх підлеглих, сприяти їхньому зростанню та розвитку. Але досягнути цього можливо тільки почавши із себе. Коли ви наполегливо працюєте над власним розвитком, ви надихаєте на зростання людей, які вас оточують.

Ось про що розповідає генеральний директор компанії General Mills Стів Сенгер (Steve Sanger) своїм колегам:
"Як всі ви знаєте, за останній рік моя команда неодноразово вказувала на те, що мені слід більше часу приділяти наставництву своїх безпосередніх підлеглих. А щойно я ознайомився із результатами своєї оцінки 360°. Я багато працював над тим, щоб стати кращим наставником для своїх підлеглих. І я до сих пір не досягнув всіх поставлених цілей. Але мені приємно усвідомлювати, що попри все — мої співробітники допомогли мені стати кращим".

Прислухаючись до промови Стіва, який настільки відкрито та відверто розмовляє зі своїми підлеглими, розповідаючи про свої зусилля спрямовані на самовдосконалення, можна зрозуміти, наскільки сильно змінилося все корпоративне середовище. Всього 20 років тому генеральні директори не хотіли й слухати жодних оцінкових суджень із вуст своїх підлеглих. І тим більше, такі судження жодним чином не могли вплинути на поведінку "босів".

Сьогодні ж найбільш поважні та видатні лідери з увагою прослухаються до порад своїх колег, намагаються бути більш відвертими та відкритими до зворотнього зв'язку. І саме вони є першочерговим рушієм у компанії до розвитку нових лідерів.

Цей факт було підтверджено дослідженням, проведеним Hewitt Associates, яке внесло General Mills до переліку 20-ти найкращих компаній для лідерів. Дослідження виявило, що подібні організації набагато краще справляються із управлінням талантами, ніж їхні колеги та конкуренти. Вони з легкістю визначають людей із високим потенціалом, проводять зарплатну диференціацію, надають правильні можливості кар'єрного зростання і постійно спостерігають за рівнем плинності кадрів.

Один із найбільш дієвих методів впливу лідера на розвиток топ-менеджерів компанії — це його власний розвиток. Приклад людини, якій вони довіряють і поважають, означає для менеджерів набагато більше, ніж порожні слова, обіцянки і внутрішні наради.

Наприклад, Майкл Дел (Michael Dell), чия компанія також потрапила до вже згаданої вище двадцятки компаній для лідерів, переконаний, що йому вже не обов'язково перейматися власним розвитком. Та попри це, Майкл чесно обговорює виклики, які постають перед ним, зі своїми колегами та лідерами компанії. Він є живим прикладом для кожного співробітника. І його приклад унеможливлює нечесну чи не відкриту поведінку в компанії.

Компанія Johnson & Johnson, яка зуміла посісти у рейтингу перше місце, навчилася залучати всіх своїх топ-менеджерів до розвитку лідерів. Її генеральні директори (колишній — Ральф Лерсен (Ralph Larsen) і теперішній — Біл Уелдон (Bill Weldon)) також завжди брали участь у різноманітних програмах розвитку лідерів у компанії. А якщо майбутні лідери завжди можуть поговорити із генеральним директором про проблеми та виклики, з якими він стикається, то у майбутньому їм буде набагато легше справлятися із власними проблемами та викликами.

Топ-менеджерам слід завжди пам'ятати, що їхня самовпевненість та зарозумілість може зіграти з ними злий жарт. Оскільки співробітники мають звичку копіювати поведінку свого керівника, то його зарозумілість і зверхність стане і їхнім ідеалом поведінки. Як наслідок, всі менеджери у компанії ходитимуть із задертим носом і лише вказуватимуть іншим, як правильно виконувати їхню роботу. Навряд чи така атмосфера сприятиме розвитку...

І якщо лідер прагне, щоб люди, які його оточують, зростали та розвивалися, він докладе усіх зусиль для власного розвитку. Адже підлеглі братимуть приклад саме з нього!

За матеріалами "To Develop Others, Start With Yourself", Executive Excellence, May 2007.
Стаття публікується в скороченому перекладі з англійської.




ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
КНИГИ ДЛЯ РОЗВИТКУ:
Включайся! Жінки, робота й воля вести за собоюВключайся! Жінки, робота й воля вести за собою
МікромайстерністьМікромайстерність
Правила мозку для роботи. Наука мислити розумніше в офісі та вдомаПравила мозку для роботи. Наука мислити розумніше в офісі та вдома

МЕТОДОЛОГІЯ: Стратегія, Маркетинг, Зміни, Фінанси, Персонал, Якість, IT
АКТУАЛЬНО: Новини, Події, Тренди, Інсайти, Інтерв'ю, Рецензії, Бізнес-навчання, Консалтинг
СЕРВІСИ: Бізнес-книги, Робота, Форуми, Глосарій, Цитати, Рейтинги, Статті партнерів
ПРОЄКТИ: Блог, Відео, Візія, Візіонери, Бізнес-проза, Бізнес-гумор

Сторінка Management.com.ua у Facebook    Менеджмент.Книги: телеграм-канал для управлінців    Management Digest у LinkedIn    Відслідковувати нас у Twitter    Підписатися на RSS    Поштова розсилка


Copyright © 2001-2024, Management.com.ua

Менеджмент.Книги

телеграм-канал Менеджмент.Книги Менеджмент.Книги — новинки, книжкові огляди, авторські тези і цінні думки з бізнес-книг. Підписуйтесь на телеграм-канал @books_management



➥ Дякую, я вже підписана(-ий)