КОМЕНТАРІ | Розвиток 21 березня 2008 р.

Щоб розвинути інших — почніть із себе

Маршал Голдсміт (Marshall Goldsmith) — один із найвідоміших (і найбільш високооплачуваних) наставників у світі, внесений журналом Wall Street Journal до переліку десяти найкращих тренерів керівного складу компанії, ділиться своїми підходами до лідерства та партнерських стосунків.

Маршал Голдсміт (Marshall Goldsmith) Кожен лідер в душі прагне бути справжнім наставником для своїх підлеглих, сприяти їхньому зростанню та розвитку. Але досягнути цього можливо тільки почавши із себе. Коли ви наполегливо працюєте над власним розвитком, ви надихаєте на зростання людей, які вас оточують.

Ось про що розповідає генеральний директор компанії General Mills Стів Сенгер (Steve Sanger) своїм колегам:
"Як всі ви знаєте, за останній рік моя команда неодноразово вказувала на те, що мені слід більше часу приділяти наставництву своїх безпосередніх підлеглих. А щойно я ознайомився із результатами своєї оцінки 360°. Я багато працював над тим, щоб стати кращим наставником для своїх підлеглих. І я до сих пір не досягнув всіх поставлених цілей. Але мені приємно усвідомлювати, що попри все — мої співробітники допомогли мені стати кращим".

Прислухаючись до промови Стіва, який настільки відкрито та відверто розмовляє зі своїми підлеглими, розповідаючи про свої зусилля спрямовані на самовдосконалення, можна зрозуміти, наскільки сильно змінилося все корпоративне середовище. Всього 20 років тому генеральні директори не хотіли й слухати жодних оцінкових суджень із вуст своїх підлеглих. І тим більше, такі судження жодним чином не могли вплинути на поведінку "босів".

Сьогодні ж найбільш поважні та видатні лідери з увагою прослухаються до порад своїх колег, намагаються бути більш відвертими та відкритими до зворотнього зв'язку. І саме вони є першочерговим рушієм у компанії до розвитку нових лідерів.

Цей факт було підтверджено дослідженням, проведеним Hewitt Associates, яке внесло General Mills до переліку 20-ти найкращих компаній для лідерів. Дослідження виявило, що подібні організації набагато краще справляються із управлінням талантами, ніж їхні колеги та конкуренти. Вони з легкістю визначають людей із високим потенціалом, проводять зарплатну диференціацію, надають правильні можливості кар'єрного зростання і постійно спостерігають за рівнем плинності кадрів.

Один із найбільш дієвих методів впливу лідера на розвиток топ-менеджерів компанії — це його власний розвиток. Приклад людини, якій вони довіряють і поважають, означає для менеджерів набагато більше, ніж порожні слова, обіцянки і внутрішні наради.

Наприклад, Майкл Дел (Michael Dell), чия компанія також потрапила до вже згаданої вище двадцятки компаній для лідерів, переконаний, що йому вже не обов'язково перейматися власним розвитком. Та попри це, Майкл чесно обговорює виклики, які постають перед ним, зі своїми колегами та лідерами компанії. Він є живим прикладом для кожного співробітника. І його приклад унеможливлює нечесну чи не відкриту поведінку в компанії.

Компанія Johnson & Johnson, яка зуміла посісти у рейтингу перше місце, навчилася залучати всіх своїх топ-менеджерів до розвитку лідерів. Її генеральні директори (колишній — Ральф Лерсен (Ralph Larsen) і теперішній — Біл Уелдон (Bill Weldon)) також завжди брали участь у різноманітних програмах розвитку лідерів у компанії. А якщо майбутні лідери завжди можуть поговорити із генеральним директором про проблеми та виклики, з якими він стикається, то у майбутньому їм буде набагато легше справлятися із власними проблемами та викликами.

Топ-менеджерам слід завжди пам'ятати, що їхня самовпевненість та зарозумілість може зіграти з ними злий жарт. Оскільки співробітники мають звичку копіювати поведінку свого керівника, то його зарозумілість і зверхність стане і їхнім ідеалом поведінки. Як наслідок, всі менеджери у компанії ходитимуть із задертим носом і лише вказуватимуть іншим, як правильно виконувати їхню роботу. Навряд чи така атмосфера сприятиме розвитку...

І якщо лідер прагне, щоб люди, які його оточують, зростали та розвивалися, він докладе усіх зусиль для власного розвитку. Адже підлеглі братимуть приклад саме з нього!

За матеріалами "To Develop Others, Start With Yourself", Executive Excellence, May 2007.
Стаття публікується в скороченому перекладі з англійської.
comments powered by HyperComments
БІЗНЕС-ПОДІЇ ДЛЯ ВАШОГО РОЗВИТКУ:
22-26 жовтня 2018
Київ
Спеціаліст по персоналу — SpHR
24 жовтня 2018
Київ
KMBS IDEA DAYS: Нескінченні співбесіди чи бренд роботодавця?
25-26 жовтня 2018
Київ
Оцінка персоналу від А до Я

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:КНИГИ ДЛЯ РОЗВИТКУ:
Шаолинь-менеджер. Как работать эффективно, не выбиваясь из силШаолинь-менеджер. Как работать эффективно, не выбиваясь из сил
Стратегия жизниСтратегия жизни
Бизнесхак на каждый день. Экономьте время, деньги и силыБизнесхак на каждый день. Экономьте время, деньги и силы
Триггеры. Формируй привычки — закаляй характерТриггеры. Формируй привычки — закаляй характер
Мир 3.0. Глобальная интеграция без барьеровМир 3.0. Глобальная интеграция без барьеров

Відгуки

Смерек Віталій, smerekvitalik@rambler.ru
Я згідний із твердженням "Щоб розвинути всіх почніть з себе". Дуже добре коли керівник компанії є не просто менеджером, а лідером. Але виростити справжнього лідера справа дуже складна, хоча й реальна. Багато курсів та тренінгів вчуть не так стати лідером, як емітутвати його. Взагалі за лідерські задатки відповідають психологічні властивості особистості, які дуже слабко піддаються тренування. Як відомо в Україні зараз така ситуація: в нас дуже мало кваліфікованих менеджерів, а лідерів-керівників й того менше. У нас по суті й немає дуже в них потреби, бо зараз володарюють в Україні міжнародні корпорації, які вимагають від українських керівників лише бути слухняними виконавцями.
2008-03-21 09:37:21
Відповістисистема корекції помилок Увага! На сайті працює система корекції помилок. Побачивши помилку в слові (реченні), виділіть його та натисніть Ctrl+Enter.bigmir)net TOP 100

МЕТОДОЛОГІЯ: Стратегія, Маркетинг, Зміни, Фінанси, Персонал, Якість, IT
АКТУАЛЬНО: Новини, Події, Тенденції, Інтерв'ю, Бізнес-освіта, Коментарі, Рецензії, Консалтинг
СЕРВІСИ: Бізнес-книги, Робота, Семінари, Форуми, Глосарій, Цитати, Рейтинги, Ресурси, Статті партнерів
ПРОЕКТИ: Блог, Відео, Візія, Візіонери, Бізнес-проза, Бізнес-гумор

Сторінка Management.com.ua у Facebook    Management Digest у LinkedIn    Відслідковувати нас у Twitter    Підписатися на RSS    Поштова розсилка


Copyright © 2001-2018, Management.com.ua
Портал створено та підтримується Strategic

Підписка на Менеджмент.Дайджест

Отримуйте найновіші матеріали на свій e-mail (1 раз на тиждень)Дякую, я вже підписана(-ий)