Менеджмент.com.ua - головна сторінка
На головну
Зробити закладку
Мапа сайту
Розширений пошук
Зворотній зв'язок
Проекти MCUa
Розсилка оновлень порталу


КОМЕНТАРІ | Компенсації 7 вересня 2006 р.

Ігри з компенсаціями

Корпоративна Америка продовжує підтримку існуючих платіжних практик, називаючи їх продуктом "ринку" і конфронтуючи із прискіпливою увагою медіа та акціонерів. Не так давно колишній міністр фінансів США захищав різке підвищення компенсацій керівників і говорив про те, що таке підвищення відображає зростання продуктивності генеральних директорів. Такий стандартний захист відображає неправильне розуміння як ринку генеральних директорів, так і ставлення широких мас до їхніх компенсацій. Твердження, що рівень компенсації генерального директора цілком залежить від ринку — це тільки міф, який дозволяв генеральним директорам отримувати неймовірні переваги.

Один з багатьох захисників цього феномену John Snow порівнював компенсацію вищого керівного складу компанії з компенсаціями інших "зірок", таких як найкращі бейсбольні, баскетбольні та футбольні гравці. Проте, очевидним є той факт, що процеси, які впливають на формування компенсації "зіркових" спортсменів, сильно відрізняються від процесів, які впливають на зарплати генеральних директорів. Пошуки гравця для команди дійсно є ринковими відносинами, адже гравця по-справжньому купують. Тому можна з впевненістю говорити, що зарплати гравців є встановлені за правилами ринку.

Тим не менш, ми не можемо цього сказати, коли йдеться про генеральних директорів, адже вони керуються не лише інтересами акціонерів. Вони можуть мати безліч власних економічних стимулів, підсилених соціальними та психологічними факторами. Культура членства в радах та малий розмір загальної кількості директорів призводять до закритої культури.

Оскільки ринок генеральних директорів за специфікою свого функціонування сильно відрізняється від інших, ефективні результати його діяльності не є гарантованими. І проблема не лише у виплатах керівникам. Помилки у деталях компенсаційних договорів призводять до того, що керівники отримують викривлені чи навіть протилежні стимули. Скажімо, керівники будуть з радістю застосовувати ті практики, які даватимуть короткострокові економічні результати, але в перспективні виявляться згубними для компанії.

Проте, той факт, що ринок генеральних директорів сильно відрізняється від всіх інших ринків, зовсім не означає, що в нього слід постійно втручатися. Слід просто знайти правильні стимули, які б дали змогу керівникам зосередитися на інтересах власників та акціонерів. Генеральні директори повинні не лише стати більш незалежними від своїх безпосередніх підлеглих (менеджерів), але й більш залежними від своїх безпосередніх роботодавців-власників. Процедура звільнення генеральних директорів, якщо ті не відповідають інтересам акціонерів, повинен бути спрощений.

Публічна критика компенсацій керівників, вочевидь, не є виступом проти капіталістичної системи. Швидш за все це реакція на нерегульований ринок генеральних директорів, який працює не зовсім так, як хотілося б.

Ярослав Федорак, за матеріалами HBS Working Knowledge.РЕКОМЕНДАЦІЇ    
   


система корекції помилок Увага! На сайті працює система корекції помилок. Побачивши помилку в слові (реченні), виділіть його та натисніть Ctrl+Enter.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖКНИГИ ДЛЯ РОЗВИТКУ
Самое важное. Как разобраться в себе, стать лидером и повести за собой командуСамое важное. Как разобраться в себе, стать лидером и повести за собой команду
Шлях Virgin. Як слухати, вчитися, жартувати та вести за собоюШлях Virgin. Як слухати, вчитися, жартувати та вести за собою
Война за креатив. Как преодолеть внутренние барьеры и начать творитьВойна за креатив. Как преодолеть внутренние барьеры и начать творить
Блестящая идея. Что надо знать, уметь и говорить, чтобы заставить ваши идеи успешно работатьБлестящая идея. Что надо знать, уметь и говорить, чтобы заставить ваши идеи успешно работать
Образование против талантаОбразование против таланта

Відгуки

Відгуків немає

Ваше ім'я:
E-mail:
Коментар: 
 

  
Благотворительная организация «СИЯНИЕ НАДЕЖДЫ»

bigmir)net TOP 100
МЕТОДОЛОГІЯ: Стратегія, Маркетинг, Зміни, Фінанси, Персонал, Якість, IT
АКТУАЛЬНО: Новини, Події, Тенденції, Інтерв'ю, Бізнес-освіта, Коментарі, Рецензії, Консалтинг
СЕРВІСИ: Робота, Семінари, Книги, Форуми, Глосарій, Ресурси, Статті партнерів
ПРОЕКТИ: Блог, Відео, Візія, Візіонери, Бізнес-проза, Бізнес-гумор

RSS RSS Актуально   RSS RSS Методологія   RSS RSS Книги   RSS RSS Форуми   RSS RSS Менеджмент@БЛОГ
RSS RSS Відео   RSS RSS Візіонери   RSS RSS Бізнес-проза   RSS RSS Бізнес-гумор


Copyright © 2001-2016, Management.com.ua
Портал створено та підтримується STRATEGIC

Підписка на Менеджмент Дайджест

Отримуйте найновіші матеріали на свій e-mail (1 раз на тиждень)Дякую, я вже підписана(-ий)