Менеджмент.com.ua - головна сторінка
На головну
Зробити закладку
Мапа сайту
Розширений пошук
Зворотній зв'язок
Проекти MCUa
Розсилка оновлень порталу


КОМЕНТАРІ | Оцінка ІТ 26 квітня 2007 р.

Чи працюють методології оцінки ІТ?

Як оцінювати внесок інформаційних технологій у бізнес? Для ІТ-директорів це запитання було і залишається одним із найважливіших. Відповідь на нього спробував дати Скот Холланд (Scott Holland), лідер ІТ-практики компанії The Hackett Group. Він переконаний, що інформаційні технології здатні привнести до компанії значну цінність. Але ця цінність зазвичай "приховується" там, де ІТ-директори не здогадуються її шукати.

Цінність інформаційних технологій найчастіше проявляється в інших сферах бізнесу. Передові компанії використовують ІТ для покращення як організації, так і ефективності роботи у таких сферах, як корпоративні фінанси, операції постачання та управління персоналом. Інформаційні технології дають змогу суттєво знизити витрати у цих сферах, перерозподілити ресурси та впровадити стратегічну цінність для своїх організацій.

Дослідження показують, що світові ІТ-організації сьогодні витрачають близько $9,024 на кінцевого споживача, що на 7% більше, ніж середньостатистичні компанії. Та саме за допомогою покращених інформаційних технологій таким компаніям вдається на 45% економніше проводити операції у фінансовій сфері, на 25% — у сфері логістики та постачання, та на 13% — у сфері управління персоналом. Результат вирахувати не складно. Досягнувши світового рівня діяльності у всіх цих чотирьох сферах, компанії зуміють зменшити адміністративні витрати на $60 млн. на кожен мільярд прибутку. Достатньо потужна пропозиція цінності. Чи не так?

Одна всесвітньовідома компанія, яка, до того ж, входить до рейтингу Fortune 100, виявила, що її витрати у сферах фінансів та управління персоналом у кількох країнах занадто високі. Керівництво компанії не змогло не звернути увагу, що рівень автоматизації у цих сферах був надзвичайно низьким. Тому було прийнято рішення провести багатомільйонний проект, метою якого стала консолідація всесвітніх операцій компанії у єдину ERP-систему.

Результат не змусив себе довго чекати: впровадження консолідованої системи призвело до майже миттєвого скорочення витрат у сферах фінансів та управління персоналом. Заощаджені кошти у цих сферах покрили витрати на ERP-проект за три роки, а потім ці заощадження влилися у прибуток компанії.

Дослідження вказує на існування прямої залежності між ефективністю ІТ та ефективністю у сферах фінансів, постачання та управління персоналом. Причиною такої залежності є автоматизація основних потоків даних, які знижують ймовірність похибки та пришвидшують цикл обміну даними. Таким чином співробітники можуть витрачати менше часу на роботу з даними, більше часу на аналіз та інші важливі завдання. Наприклад, у компанії, про яку вже згадувалося вище, впровадження нової системи дало змогу персоналові витрачати менше часу на ручний облік та розміщення даних та вивільнило час для планування, прогнозування та інших аналітичних дій. Як наслідок, фінансовий персонал зумів надати своїй компанії набагато вищу стратегічну цінність.

Та не варто думати, що інформаційні технології спрямовані тільки на вивільнення часу працівників. Окрім цієї безумовно важливої функції вони також підвищують точність даних та власне аналітичного процесу. Найкращі ІТ-організації фокусуються на створенні таких систем, які при однакових вхідних даних видаватимуть лише "одну версію правди". Якщо це вдасться — тоді управління персоналом, оптимізація постачання та фінансових потоків стануть надзвичайно простими завданнями.

Щоб отримати найбільший зиск із використання ІТ, компаніям слід сфокусуватися на п'ятьох найкращих практиках. Насамперед, їм слід здійснювати ретельний аналіз ризиків, щоб чітко визначити, у яких сферах ІТ-інвестиції здатні підвищити цінність компанії, а у яких — ні. По-друге, їм слід консолідувати та стандартизувати систему, при цьому максимально спрощуючи її, де це можливо. По-третє, замість того, щоб мінімізувати витрати, їм слід сфокусуватися на максимізації цінності за мінімально можливі кошти. По-четверте, компаніям потрібно з максимальною ефективністю, де це необхідно, використовувати аутсорсінг. Нарешті, найкращі ІТ-організації повинні працювати зі справжніми професіоналами та функціональними лідерами, щоб переконатися, що технології впроваджено із застосуванням найкращих практик та редизайном процесів.

Ярослав Федорак, за матеріалами "IT Value Methodologies: Do They Work?", CIO.com.


I Всеукраїнська конференція дистанційного навчання НЕ ПРОПУСТІТЬ:

Приєднуйтесь до професіоналів e-learning! На I Всеукраїнській конференції дистанційного навчання Ви дізнаєтеся про останні тренди та розробки в галузі навчання, зможете впровадити e-learning у компанії.

ДОКЛАДНІШЕ ►


РЕКОМЕНДАЦІЇ    
   


система корекції помилок Увага! На сайті працює система корекції помилок. Побачивши помилку в слові (реченні), виділіть його та натисніть Ctrl+Enter.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖКНИГИ ДЛЯ РОЗВИТКУ
Работайте меньше, делайте больше. 14-дневный тренинг повышения продуктивностиРаботайте меньше, делайте больше. 14-дневный тренинг повышения продуктивности
У них так принято. Как правильно пожимать руку, вовремя затыкаться, работать с м*даками и другие важные скиллы, которым вас никто никогда не училУ них так принято. Как правильно пожимать руку, вовремя затыкаться, работать с м*даками и другие важные скиллы, которым вас никто никогда не учил
Война за креатив. Как преодолеть внутренние барьеры и начать творитьВойна за креатив. Как преодолеть внутренние барьеры и начать творить
Краткий курс MBA. Практическое руководство по развитию ключевых навыков управленияКраткий курс MBA. Практическое руководство по развитию ключевых навыков управления
Связи решают все! Правила позитивного нетворкингаСвязи решают все! Правила позитивного нетворкинга

Відгуки

Відгуків немає

Ваше ім'я:
E-mail:
Коментар: 
 

  

Успешные инвестиции начинаются с бонуса 100%

bigmir)net TOP 100
МЕТОДОЛОГІЯ: Стратегія, Маркетинг, Зміни, Фінанси, Персонал, Якість, IT
АКТУАЛЬНО: Новини, Події, Тенденції, Інтерв'ю, Бізнес-освіта, Коментарі, Рецензії, Консалтинг
СЕРВІСИ: Робота, Семінари, Книги, Форуми, Глосарій, Ресурси, Статті партнерів
ПРОЕКТИ: Блог, Відео, Візія, Візіонери, Бізнес-проза, Бізнес-гумор

RSS RSS Актуально   RSS RSS Методологія   RSS RSS Книги   RSS RSS Форуми   RSS RSS Менеджмент@БЛОГ
RSS RSS Відео   RSS RSS Візіонери   RSS RSS Бізнес-проза   RSS RSS Бізнес-гумор


Copyright © 2001-2016, Management.com.ua
Портал створено та підтримується STRATEGIC

Підписка на Менеджмент Дайджест

Отримуйте найновіші матеріали на свій e-mail (1 раз на тиждень)Дякую, я вже підписана(-ий)