Менеджмент.com.ua - головна сторінка
На головну
Зробити закладку
Мапа сайту
Розширений пошук
Зворотній зв'язок
Проекти MCUa
Розсилка оновлень порталу


КОМЕНТАРІ | Apple 14 червня 2012 р.

Стів Джобс та міф про «Еврику»

Автор: Адріан Сливоцький (Adrian Slywotzky)
Джерело: проект Innovations.com.ua

Адріан Сливоцький (Adrian Slywotzky)
Адріан Сливоцький

(Adrian Slywotzky)
Коли Стів Джобс пішов з Apple, його вчинок привів до жвавого обговорення його особистості, візії та досягнень. Він заслуговує на увагу: це людина, яка змінила світ технологій та завдяки якій Apple стала найціннішою у світі компанією відкритого типу.

У ЗМІ популяризується думка про Джобса як натхненного спеціаліста, що досяг успіху завдяки вмінню ризикувати, покладаючись на інтуїцію. Проте вона є помилковою. Замість того, щоб молитися перед вівтарем натхнення та "шостого чуття", нам варто було б порозмірковувати про фундаментальні стратегії, завдяки яким компанія Apple досягла успіху.

Ми всі добре знаємо про те, що між натхненням та важкою працею має бути баланс. Тим не менше, ми часто забуваємо про це тоді, коли стикаємося з завданнями, які, здавалося б, не потребують великих зусиль. Візьмемо для прикладу Apple. Протягом останнього десятиліття ми спостерігаємо майже постійний та неминучий підйом компанії та її продуктів до вершини успіху. Кожен крок кращий за попередній; кожен новий продукт одразу стає хітом; покупцям не просто подобаються продукти Apple — вони їх люблять.

Поява кожного наступного пристрою або додатку створює враження, що Apple випускає винятково нові продукти, проекти яких були повністю сформовані у головах кількох геніїв. Збоку здається, що секрет успіху Apple — у дизайні, що надихає, та в не менш натхненному маркетингу цього дизайну. Іншими словами, це 90% натхнення і 10% виснажливих зусиль (переважно — зусиль нетерплячих покупців, які жадають неодмінно придбати останній iPod чи iPad). iPhone 5? "Еврика!".

Насправді ж усе не так.

Apple потребує нашої віри в те, що всі досягнення компанії — "Еврика!". Але компанія виробляє 10 прототипів кожного майбутнього продукту, які змагаються між собою задля того, щоб переміг найдосконаліший. Apple знає — чим більше ти змагаєшся всередині, тим менше доведеться змагатися зовні.

Нас усіх зачаровує чудовий дизайн Apple — від механізму до екрану, та й навіть до упаковки. Ми бачимо те, що ці чародії дозволяють нам бачити. Але ми не бачимо 18 місяців перемовин з музичними компаніями. Ми не бачимо трьох років, протягом яких створюється Macbook Air, який має бути справді тонким, справді світлим і справді витривалим. Коли ці покращення поєдналися з екранною технологією iPhone, виник iPad — прекрасний гібрид Air та iPhone.

Пристрій без передісторії — це як Ferrari без двигуна всередині: прекрасний, але без жодної можливості руху. Щоб пересвідчитись, просто запитайте Sansa, eReader, Zune або десятки інших компаній, які намагалися конкурувати з продуктами Apple — але безуспішно.

О, так, і ще маркетинг — блискучий маркетинг. Ніхто не вміє захоплювати увагу краще за Apple. Але увага без задоволення — ніщо. Чародії кажуть "Presto!", і нам перехоплює подих від захвату. Але вони відволікають нашу увагу від виснажливої роботи над забезпеченням досконалого досвіду клієнта — сотні разів на день, у 300 магазинах по всьому світу, з незліченними телефонними переговорами.

Вибух уваги спочатку — це чудово. Але є ще потужна хвиля дивовижного досвіду, що передається з уст в уста — і саме вона чинить визначальний вплив на ринок. Блиск, який ми бачимо, нічого не пояснює; дивіться уважно, і ви побачите реальне співвідношення натхнення та праці у поті чола. Під керівництвом Джобса Apple вдесятеро перевершила підготовчу роботу більшості компаній — внутрішні змагання, роботу з ланцюгами постачання, нескінченні договори, нескінченний підбір кадрів та навчання, створення та підтримку захопленості співробітників тим, що ви просто не можете бути фальшивими.

Якби інші наслідували все це, їхні результати були б набагато більше схожі на здобутки Apple, і це почало б чинити позитивний вплив на нашу економіку.

Підготувала Валентина Кучинська за матеріалами Adrian Slywotzky "Steve Jobs and the Eureka Myth".


I Всеукраїнська конференція дистанційного навчання НЕ ПРОПУСТІТЬ:

Приєднуйтесь до професіоналів e-learning! На I Всеукраїнській конференції дистанційного навчання Ви дізнаєтеся про останні тренди та розробки в галузі навчання, зможете впровадити e-learning у компанії.

ДОКЛАДНІШЕ ►


РЕКОМЕНДАЦІЇ    
   


система корекції помилок Увага! На сайті працює система корекції помилок. Побачивши помилку в слові (реченні), виділіть його та натисніть Ctrl+Enter.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖКНИГИ ДЛЯ РОЗВИТКУ
WOW-факторы. Пора потрясти воображение людейWOW-факторы. Пора потрясти воображение людей
Kind Regards. Деловая переписка на английском языкеKind Regards. Деловая переписка на английском языке
Lift. Поднимите энергию на максимально возможный уровеньLift. Поднимите энергию на максимально возможный уровень
Один плюс один равно триОдин плюс один равно три
12 недель в году. Как за 12 недель сделать больше, чем другие успевают за 12 месяцев12 недель в году. Как за 12 недель сделать больше, чем другие успевают за 12 месяцев

Відгуки

Відгуків немає

Ваше ім'я:
E-mail:
Коментар: 
 

  

Успешные инвестиции начинаются с бонуса 100%

bigmir)net TOP 100
МЕТОДОЛОГІЯ: Стратегія, Маркетинг, Зміни, Фінанси, Персонал, Якість, IT
АКТУАЛЬНО: Новини, Події, Тенденції, Інтерв'ю, Бізнес-освіта, Коментарі, Рецензії, Консалтинг
СЕРВІСИ: Робота, Семінари, Книги, Форуми, Глосарій, Ресурси, Статті партнерів
ПРОЕКТИ: Блог, Відео, Візія, Візіонери, Бізнес-проза, Бізнес-гумор

RSS RSS Актуально   RSS RSS Методологія   RSS RSS Книги   RSS RSS Форуми   RSS RSS Менеджмент@БЛОГ
RSS RSS Відео   RSS RSS Візіонери   RSS RSS Бізнес-проза   RSS RSS Бізнес-гумор


Copyright © 2001-2016, Management.com.ua
Портал створено та підтримується STRATEGIC

Підписка на Менеджмент Дайджест

Отримуйте найновіші матеріали на свій e-mail (1 раз на тиждень)Дякую, я вже підписана(-ий)