КОМЕНТАРІ | Apple 14 червня 2012 р.

Стів Джобс та міф про «Еврику»

Автор: Адріан Сливоцький (Adrian Slywotzky)
Джерело: проект Innovations.com.ua

Адріан Сливоцький (Adrian Slywotzky)
Адріан Сливоцький

(Adrian Slywotzky)
Коли Стів Джобс пішов з Apple, його вчинок привів до жвавого обговорення його особистості, візії та досягнень. Він заслуговує на увагу: це людина, яка змінила світ технологій та завдяки якій Apple стала найціннішою у світі компанією відкритого типу.

У ЗМІ популяризується думка про Джобса як натхненного спеціаліста, що досяг успіху завдяки вмінню ризикувати, покладаючись на інтуїцію. Проте вона є помилковою. Замість того, щоб молитися перед вівтарем натхнення та "шостого чуття", нам варто було б порозмірковувати про фундаментальні стратегії, завдяки яким компанія Apple досягла успіху.

Ми всі добре знаємо про те, що між натхненням та важкою працею має бути баланс. Тим не менше, ми часто забуваємо про це тоді, коли стикаємося з завданнями, які, здавалося б, не потребують великих зусиль. Візьмемо для прикладу Apple. Протягом останнього десятиліття ми спостерігаємо майже постійний та неминучий підйом компанії та її продуктів до вершини успіху. Кожен крок кращий за попередній; кожен новий продукт одразу стає хітом; покупцям не просто подобаються продукти Apple — вони їх люблять.

Поява кожного наступного пристрою або додатку створює враження, що Apple випускає винятково нові продукти, проекти яких були повністю сформовані у головах кількох геніїв. Збоку здається, що секрет успіху Apple — у дизайні, що надихає, та в не менш натхненному маркетингу цього дизайну. Іншими словами, це 90% натхнення і 10% виснажливих зусиль (переважно — зусиль нетерплячих покупців, які жадають неодмінно придбати останній iPod чи iPad). iPhone 5? "Еврика!".

Насправді ж усе не так.

Apple потребує нашої віри в те, що всі досягнення компанії — "Еврика!". Але компанія виробляє 10 прототипів кожного майбутнього продукту, які змагаються між собою задля того, щоб переміг найдосконаліший. Apple знає — чим більше ти змагаєшся всередині, тим менше доведеться змагатися зовні.

Нас усіх зачаровує чудовий дизайн Apple — від механізму до екрану, та й навіть до упаковки. Ми бачимо те, що ці чародії дозволяють нам бачити. Але ми не бачимо 18 місяців перемовин з музичними компаніями. Ми не бачимо трьох років, протягом яких створюється Macbook Air, який має бути справді тонким, справді світлим і справді витривалим. Коли ці покращення поєдналися з екранною технологією iPhone, виник iPad — прекрасний гібрид Air та iPhone.

Пристрій без передісторії — це як Ferrari без двигуна всередині: прекрасний, але без жодної можливості руху. Щоб пересвідчитись, просто запитайте Sansa, eReader, Zune або десятки інших компаній, які намагалися конкурувати з продуктами Apple — але безуспішно.

О, так, і ще маркетинг — блискучий маркетинг. Ніхто не вміє захоплювати увагу краще за Apple. Але увага без задоволення — ніщо. Чародії кажуть "Presto!", і нам перехоплює подих від захвату. Але вони відволікають нашу увагу від виснажливої роботи над забезпеченням досконалого досвіду клієнта — сотні разів на день, у 300 магазинах по всьому світу, з незліченними телефонними переговорами.

Вибух уваги спочатку — це чудово. Але є ще потужна хвиля дивовижного досвіду, що передається з уст в уста — і саме вона чинить визначальний вплив на ринок. Блиск, який ми бачимо, нічого не пояснює; дивіться уважно, і ви побачите реальне співвідношення натхнення та праці у поті чола. Під керівництвом Джобса Apple вдесятеро перевершила підготовчу роботу більшості компаній — внутрішні змагання, роботу з ланцюгами постачання, нескінченні договори, нескінченний підбір кадрів та навчання, створення та підтримку захопленості співробітників тим, що ви просто не можете бути фальшивими.

Якби інші наслідували все це, їхні результати були б набагато більше схожі на здобутки Apple, і це почало б чинити позитивний вплив на нашу економіку.

Підготувала Валентина Кучинська за матеріалами Adrian Slywotzky "Steve Jobs and the Eureka Myth".comments powered by HyperComments
БІЗНЕС-ПОДІЇ ДЛЯ ВАШОГО РОЗВИТКУ:
21 листопада 2017
Київ, Premier Hotel Rus
ABC-Forum: Artificial Intelligence, Big Data, Clouds. Проривні технології у фінансовій сфері
22-23 листопада 2017
Київ, Готель «Мир»
Управління проектами (Олег Андрієнко)
24-25 листопада 2017
Одеса
Оперативне управління командою підлеглих і бізнес-процесами (Ігор Сокуренко)

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:КНИГИ ДЛЯ РОЗВИТКУ:
Створення інноваторів. Як виховати молодь, яка змінить світСтворення інноваторів. Як виховати молодь, яка змінить світ
Муза не придет. Правда и мифы о том, как рождаются гениальные идеиМуза не придет. Правда и мифы о том, как рождаются гениальные идеи
Шлях Virgin. Як слухати, вчитися, жартувати та вести за собоюШлях Virgin. Як слухати, вчитися, жартувати та вести за собою
Стратегия жизниСтратегия жизни
50 великих книг об успехе50 великих книг об успехе


система корекції помилок Увага! На сайті працює система корекції помилок. Побачивши помилку в слові (реченні), виділіть його та натисніть Ctrl+Enter.bigmir)net TOP 100

МЕТОДОЛОГІЯ: Стратегія, Маркетинг, Зміни, Фінанси, Персонал, Якість, IT
АКТУАЛЬНО: Новини, Події, Тенденції, Інтерв'ю, Бізнес-освіта, Коментарі, Рецензії, Консалтинг
СЕРВІСИ: Бізнес-книги, Робота, Семінари, Форуми, Глосарій, Цитати, Рейтинги, Ресурси, Статті партнерів
ПРОЕКТИ: Блог, Відео, Візія, Візіонери, Бізнес-проза, Бізнес-гумор

Сторінка Management.com.ua у Facebook    Management Digest у LinkedIn    Відслідковувати нас у Twitter    Підписатися на RSS    Поштова розсилка


Copyright © 2001-2017, Management.com.ua
Портал створено та підтримується STRATEGIC

Підписка на Менеджмент.Дайджест

Отримуйте найновіші матеріали на свій e-mail (1 раз на тиждень)Дякую, я вже підписана(-ий)