КОМЕНТАРІ | Віддалене управління 11 червня 2015 р.

Залученість і дистанційна робота

Якою є роль менеджера у формуванні залученості персоналу і як це реалізується у віртуальному просторі? Анна Зелая (Anna Zelaya), керівник команди з питань результативності клієнтських сервісів Gallup, розповідає про досвід управління своєю групою в режимі віддаленої роботи.

Залученість і дистанційна робота
Ілюстрація: Shutterstock.com
Зрозуміло, аби бути по-справжньому ефективним менеджером, щодня доводиться докладати чималих зусиль. Адже значною мірою залученість членів групи залежить від її керівника — відповідно до дослідження Gallup, принаймні 70% коливань результативності команд зумовлюється кваліфікацією управлінця.

Вперше мені довелося управляти людьми дистанційно, опинившись у чотирьохмісячному відрядженні. Тоді добряче понервувалася, а відверті розмови з колегами лише підтвердили мої побоювання: буде дуже непросто.

Втім, попри все, я не могла допустити, щоб моя фізична відсутність негативно вплинула на емоційну «настройку» людей. Отже, було потрібно змінити всю звичну управлінську логістику — включити до неї, серед іншого, такі чинники, як різні часові зони і безперервні культурні колізії. Тобто йшлося про створення нової модифікації управлінського процесу, що обертався б навколо підтримування високого рівня залученості членів команди. В основі цього лежать дуже різнопланові дії: від вияви уваги до базових потреб й очікувань працівників до фокусування на результативності їхньої роботи та професійному розвитку. Зрештою, цим слід займатися постійно — і неважливо, знаходитесь ви «на місці» або десь далеко. Крім усього, я мусила подбати і про високий рівень власної залученості, бо інакше психологічне налаштування членів команди почало б змінюватись у гірший бік. Дослідження Gallup показало: персонал, який працює під управлінням менеджера з високим рівнем залученості з 59-відсвотковою ймовірністю демонструватиме аналогічне ставлення. (У свою чергу, менеджери, які знаходяться у підпорядкуванні високозалученого лідера, з 39-відсотковою ймовірністю матимуть таке ж саме налаштування.)

Також потрібно було проаналізувати що з того, що працювало у звичайному режимі роботи, зберігатиме актуальність у режимі дистанційному. Візьмемо практику ведення щоденних розмов між мною та членами команди. Відмова від них обійшлася б нам занадто дорого, бо люди звикли до того, що є певний час, коли вони можуть ставити різні запитання, а також оговорювати не пов’язані з роботою речі. Хтось може подумати, що це малозначущий епізод, але відповідно до дослідження Gallup, все як раз навпаки. Серед індивідів, які на твердження «я знаю, що можу оговорювати з менеджером різні невиробничі питання» відповіли «повністю згоден» — 55% притаманна висока залученість в роботу (і, навпаки, серед тих, хто дав відповідь «повністю незгоден» — залучених працівників було лише 8%). Аналогічно 54% респондентів, котрі на твердження «я знаю, що можу поставити менеджерові будь-яке запитання» надали відповідь «повністю згоден», демонструють залученість в роботу; а з тих, хто відповів «повністю незгоден» — лише 1%.

Завдяки технологічним інструментам проводити такі зустрічі дистанційно дуже просто. Але по-справжньому долати фізичну відстань мені допомагає знання людей, їхніх звичок та переваг — без цього налагодити комунікаційний процес у віртуальному просторі було б на порядок складніше.

Загалом, вся діяльність нашої команди ґрунтується на сильних сторонах — як моїх, так і підлеглих. Наші ж розмови — це лише один із складників комунікації, яку я планую щотижня для кожного підлеглого; при цьому намагаюсь сформувати в людини очікування, як взаємодіятиму саме з нею, а також спілкуватися у спосіб, котрий більше всього відповідає її особливостям.

Незалежно від обставин, я мушу знаходити час на те, щоб ще раз проаналізувати сильні сторони моїх підлеглих та подумати, як управляти їхніми талантами, коли мене немає поруч з ними. Чому саме я концентруюсь на перевагах членів команди? В першу чергу тому, що, як з’ясувалося у ході дослідження Gallup: якщо безпосередній керівник фокусується на сильних сторонах підлеглого — то ймовірність відверто байдужого ставлення до роботи з боку останнього становить лише один шанс зі ста. А найгіршою є ситуація, коли менеджер ігнорує підлеглого: в цьому разі залученість людини вдвічі нижча, ніж якщо бос концентрує увагу на її недоліках.

І ще, дуже важливо знаходити час на аналізування своїх сильних сторін, а також того, як їх найкраще використовувати у процесі взаємодії з підлеглими. Адже краще розуміння себе дозволяє менеджерові вдосконалювати свій управлінський стиль — у підсумку переваги від цього отримують всі члени команди, яку він очолює.

За матеріалами "Managing Employees Remotely: Ways to Make It Work", Gallup.comments powered by HyperComments
БІЗНЕС-ПОДІЇ ДЛЯ ВАШОГО РОЗВИТКУ:
1 квітня 2017
Київ, Готель «Мир»
Управлінське спілкування: як стати «фігурою впливу» для своїх підлеглих (Ірина Головньова)
5-6 квітня 2017
Київ, Готель «Мир»
Асистент керівника: мотивація, організація роботи, ефективна комунікація (Наталія Дегтярьова)
7 квітня 2017
Київ, Готель «Мир»
Все, що необхідно знати власникам малого бізнесу про фінанси, бюджети і мотивацію (Ігор Немировський, Інна Старожукова)

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:КНИГИ ДЛЯ РОЗВИТКУ:
Работай легко. Индивидуальный подход к повышению продуктивностиРаботай легко. Индивидуальный подход к повышению продуктивности
Чек-лист. Как избежать глупых ошибок, ведущих к фатальным последствиямЧек-лист. Как избежать глупых ошибок, ведущих к фатальным последствиям
Управленческое консультирование. Введение в профессиюУправленческое консультирование. Введение в профессию
Стратегия жизниСтратегия жизни
Прыгни выше головы! 20 привычек, от которых нужно отказаться, чтобы покорить вершину успехаПрыгни выше головы! 20 привычек, от которых нужно отказаться, чтобы покорить вершину успеха


система корекції помилок Увага! На сайті працює система корекції помилок. Побачивши помилку в слові (реченні), виділіть його та натисніть Ctrl+Enter.bigmir)net TOP 100

МЕТОДОЛОГІЯ: Стратегія, Маркетинг, Зміни, Фінанси, Персонал, Якість, IT
АКТУАЛЬНО: Новини, Події, Тенденції, Інтерв'ю, Бізнес-освіта, Коментарі, Рецензії, Консалтинг
СЕРВІСИ: Бізнес-книги, Робота, Семінари, Форуми, Глосарій, Цитати, Рейтинги, Ресурси, Статті партнерів
ПРОЕКТИ: Блог, Відео, Візія, Візіонери, Бізнес-проза, Бізнес-гумор

Сторінка Management.com.ua у Facebook    Відслідковувати нас у Twitter    Підписатися на RSS    Поштова розсилка


Copyright © 2001-2017, Management.com.ua
Портал створено та підтримується STRATEGIC

Підписка на Менеджмент.Дайджест

Отримуйте найновіші матеріали на свій e-mail (1 раз на тиждень)Дякую, я вже підписана(-ий)