КОМЕНТАРІ | Лідерство 24 квітня 2019 р.

Нікос Ламбрідіс: «Ніхто не примушує вас щось робити»

Джерело: K.Fund Media

Старший коуч університету Шеффілда Нікос Ламбрідіс (Nikos Lambridis) — про прийняття рішень, боротьбу із «подвійною» ідентичністю в компаніях і про те, навіщо топ-менеджери наймають коучів.

Нікос Ламбрідіс: «Ніхто не примушує вас щось робити» СЕО великих компаній часто здаються невразливими. Генерального директора бачать як лицаря у сяючому обладунку, який здатен вирішити будь-яку проблему, вести за собою сотні або тисячі послідовників, завжди бути впевненим у собі, щодня вражати усіх харизмою, квітучим здоров’ям і голлівудською посмішкою. І лише дуже вузьке коло людей навколо топ-менеджера знає, якою ціною дістається лідерство такого рівня. У числі таких наближених нерідко опиняється коуч.

СЕО самотні. Вони позбавлені можливості обмінюватися ідеями з кимось, як це роблять інші співробітники компанії. Для топ-менеджерів важливо не лише показувати результат, а й отримувати інсайти. Вони мають бути достатньо креативними, щоб знати, як вирішити проблему або подолати труднощі. Для цього людині необхідно обмінюватися думками з іншими. А якщо людина ізольована через рівень посади, тоді їй потрібен коуч.

Коучі більше слухають. Для роботи із СЕО коуч повинен володіти навичками роботи в діловому світі, він має розбиратися в психології і мати певний життєвий досвід. Це допомагає почути в словах топа те, що він насправді хоче сказати.

Часто в організаціях важливі події відбуваються «за лаштунками». І зрозуміти такі підводні течії можна лише коли є відповідний досвід. Коли топ-менеджер «перекидається» ідеями з коучем, найцінніше, що може дати коуч, — це бути досить міцною «дошкою».

Я допомагаю лідерам повернути себе. Іноді люди адаптуються до організації, потреб команди або клієнтів. Якщо адаптація виявляється продуктивною і дає хороший результат, відбувається викид дофаміну, і людина відчуває себе щасливою. Але якщо продовжувати грати цю саму роль постійно, то всередині з’являється «двійник».

Моя робота полягає у тому, щоб повернути людині цілісність. Простіше кажучи, на роботі можна бути таким самим, як і вдома. Не потрібно прикидатися кимось іншим.

Для топ-менеджерів важливо не лише показувати результат, а й отримувати інсайти

Рішення ми приймаємо з моменту народження. Найперше: вижити чи ні. Третього варіанту немає. Перший синапс, який ми формуємо, одразу дуальний: я можу бути в режимі винагороди або загрози. Я можу жити або померти. І цей принцип працює до кінця наших днів. Тому підсвідомо наші рішення ґрунтуються на цьому: отримуємо ми приємні відчуття чи ні. Якщо отримуємо, виділяються дофамін і серотонін. Ви відчуваєте себе щасливим і повним енергії. Ця комбінація залишається в пам’яті: щоразу в режимі винагороди ми отримуємо приємні відчуття. І навпаки, в режимі загрози виділяється кортизол. І відчуття зовсім інші. Відтак загалом прийняття рішення — це не те, подобається вам щось або ні, а те, скільки дофаміну ви отримаєте.

Є два типи стресу — хороший (еустрес) і поганий (дистрес). Другий позбавляє вас сил. А перший навпаки, підштовхує до дії, змушує думати, що робити і що буде далі. Еустрес продукує дофамін. Ви не почуваєтеся добре, швидше напружено, але в хорошому сенсі.

Потрібно спостерігати за собою і помічати, що саме допомагає почуватися добре. Але люди часто ігнорують безліч сигналів. Але ж нам потрібно бути відповідальними у своїх рішеннях. Кожен приймає їх для себе сам. Інші люди можуть тільки висловлювати власну думку. Ви не можете виправдовуватися: «Я вчинив так, тому що мені хтось сказав так зробити». Ніхто не примушує вас щось робити.comments powered by HyperComments
БІЗНЕС-ПОДІЇ ДЛЯ ВАШОГО РОЗВИТКУ:
27-31 травня 2019
Київ
Спеціаліст по персоналу — SpHR
28-29 травня 2019
Київ
Управління проектами
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
КНИГИ ДЛЯ РОЗВИТКУ:
12 важелів успіху12 важелів успіху
Ніколи не їжте наодинці та інші секрети успіху завдяки широкому колу знайомствНіколи не їжте наодинці та інші секрети успіху завдяки широкому колу знайомств
Освіта проти таланту. Сила творчостіОсвіта проти таланту. Сила творчості


bigmir)net TOP 100

МЕТОДОЛОГІЯ: Стратегія, Маркетинг, Зміни, Фінанси, Персонал, Якість, IT
АКТУАЛЬНО: Новини, Події, Тенденції, Інтерв'ю, Бізнес-освіта, Коментарі, Рецензії, Консалтинг
СЕРВІСИ: Бізнес-книги, Робота, Семінари, Форуми, Глосарій, Цитати, Рейтинги, Ресурси, Статті партнерів
ПРОЕКТИ: Блог, Відео, Візія, Візіонери, Бізнес-проза, Бізнес-гумор

Сторінка Management.com.ua у Facebook    Менеджмент.Книги: телеграм-канал для управлінців    Management Digest у LinkedIn    Відслідковувати нас у Twitter    Підписатися на RSS    Поштова розсилка


Copyright © 2001-2019, Management.com.ua
Портал створено та підтримується Strategic

Підписка на Менеджмент.Дайджест

Отримуйте найновіші матеріали на свій e-mail (1 раз на тиждень)Дякую, я вже підписана(-ий)