Менеджмент.com.ua - головна сторінка
На головну
Зробити закладку
Мапа сайту
Розширений пошук
Зворотній зв'язок
Проекти MCUa
Розсилка оновлень порталу


КОМЕНТАРІ | Майстерність презентацій 19 жовтня 2007 р.

Керівники на сцені

Діана Бухер (Dianna Booher), засновник та генеральний директор компанії Booher Consultants, вважає що вміння майстерно проводити презентації перестало бути перевагою і стало обов'язком кожного успішного топ-менеджера. Саме про це вона розповідає у своїй статті "Керівники на сцені" (Powerbrokers as Presenters), яка наведена нижче.

Як і будь-що в світі висока посада має не лише переваги, але й недоліки. Коли йдеться про спілкування, лише дуже невелика кількість топ-менеджерів можуть похвастатися чесним та відвертим зворотнім зв'язком. По суті, що вищу посаду ви займаєте, то важче вам отримати чесну і неупереджену оцінку своєї діяльності та поведінки.

Якщо ви керівник — люди намагатимуться приділяти увагу вам та вашим словам, швидко виконувати ваші вказівки та із більшим захопленням сприймати ваші ідеї. І це зовсім не означає, що навички вашого спілкування кращі, ніж у ваших підопічних. Просто співробітники хочуть заслужити часточку вашої уваги і тому намагаються сподобатися.

Тому то так багато керівників та менеджерів, які втрачають свою посаду, починають розуміти, що компанія вивела їх на вершину за їхні технічні та професійні уміння та знання, а звільнила — через нестачу особистісних та комунікаційних навичок. Можливо, у своїх резюме такі люди називають себе професіоналами у сфері фінансів, управління бізнесом, продажу чи маркетингу. Але коли вони потрапляють на топ-посаду — їм необхідний куди ширший набір навичок — вміння взаємодіяти та впливати на людей та команду як всередині, так і поза організацією.

Комунікація — одна із найважливіших бізнес-навичок. Успішні люди завжди вміють знаходити спільну мову як з підлеглими, так і з рівнею та з вищими за посадою особами. При цьому саме вміння презентувати, висловлювати свою думку, доносити свою ідею — є найважливішим аспектом комунікації. Люди є тим, про що вони пишуть чи говорять. Ваша репутація серед клієнтів та колег майже завжди залежить від вашої взаємодії. Того — про що ви з ними спілкуєтесь.

Ораторське мистецтво та мистецтво презентацій перестало бути однією із переваг успішного керівника — тепер воно стало обов'язковою часткою його арсеналу. І що вище лідер просувається всередині компанії — то більш критичним стає для нього вміння висловлювати свою думку. Сьогодні мистецтво виступів є нормою для будь-якого успішного менеджера.

Нижче наведено кілька порад, як зробити презентацію успішною:

Чітко визначте і дотримуйтесь своєї мети

У вас повинна бути ціль, заради якої ви і робите презентацію. Будь-яка комунікація — промова, електронний лист, звіт, зустріч, буклет — повинна відповідати вашій цілі. Чого ви хочете досягнути? Проінформувати, переконати, надихнути, наставити, розважити, представити, заперечити чи відповісти на запитання? Сформуйте мету вашого повідомлення у одному реченні.

Апелюйте значенням, а не голими фактами

Навіть якщо ті факти, які ви наводите, повністю відповідають дійсності, вони все-рівно звучать менш переконливо, ніж значення, яке ви в них вкладаєте. Наприклад, певна компанія може запропонувати вам купити мобільні телефони за $99 для подарунку ключовим клієнтам на новий рік. Ця компанія може керуватися думкою, що низька ціна є достатньою причиною для покупки. Але ви можете керуватися зовсім іншими принципами. Наприклад, ви можете відмовитись від пропозиції лише через те, що побоюєтесь виглядати перед клієнтами занадто "дешевими".

Факти — це тільки факти, до тих пір поки ви не навчитесь сприймати їх як причину "проти" або "на користь" чогось.

Вибудуйте свої факти у логічну та послідовну історію

Щоб приносити користь, факти повинні бути вибудувані за певною логічною сферою. Повірте, навіть найцікавіші і найцінніші факти не принесуть користі, якщо ви просто подаватимете їх один за одним і не змусите її "розповісти слухачеві історію".

Важливим є вміння вибрати правильну та наочну історію для різних випадків. Скажімо, не варто використовувати чудову історію для ілюстрації безглуздої або ж дріб'язкової точки зору.

Стежте за тим, як ви розвиваєте своє послання. Забудьте на деякий час, що ви керівник — спробуйте принести своїм слухачам задоволення та користь.

За матеріалами "Powerbrokers as Presenters", Management Consulting News.
Переклад: Ярослав Федорак, MCUa.
РЕКОМЕНДАЦІЇ    
   


система корекції помилок Увага! На сайті працює система корекції помилок. Побачивши помилку в слові (реченні), виділіть його та натисніть Ctrl+Enter.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖКНИГИ ДЛЯ РОЗВИТКУ
Тайм-менеджментТайм-менеджмент
Ваше предназначение. Практическое руководство для тех, кто хочет реализовать свой потенциалВаше предназначение. Практическое руководство для тех, кто хочет реализовать свой потенциал
Умение слушать. Ключевой навык менеджераУмение слушать. Ключевой навык менеджера
Сделай себя сам. Советы для тех, кто хочет оставить свой следСделай себя сам. Советы для тех, кто хочет оставить свой след
Харизма. Искусство производить сильное и незабываемое впечатлениеХаризма. Искусство производить сильное и незабываемое впечатление

Відгуки

Відгуків немає

Ваше ім'я:
E-mail:
Коментар: 
 

  
Благотворительная организация «СИЯНИЕ НАДЕЖДЫ»

bigmir)net TOP 100
МЕТОДОЛОГІЯ: Стратегія, Маркетинг, Зміни, Фінанси, Персонал, Якість, IT
АКТУАЛЬНО: Новини, Події, Тенденції, Інтерв'ю, Бізнес-освіта, Коментарі, Рецензії, Консалтинг
СЕРВІСИ: Робота, Семінари, Книги, Форуми, Глосарій, Ресурси, Статті партнерів
ПРОЕКТИ: Блог, Відео, Візія, Візіонери, Бізнес-проза, Бізнес-гумор

RSS RSS Актуально   RSS RSS Методологія   RSS RSS Книги   RSS RSS Форуми   RSS RSS Менеджмент@БЛОГ
RSS RSS Відео   RSS RSS Візіонери   RSS RSS Бізнес-проза   RSS RSS Бізнес-гумор


Copyright © 2001-2016, Management.com.ua
Портал створено та підтримується STRATEGIC

Підписка на Менеджмент Дайджест

Отримуйте найновіші матеріали на свій e-mail (1 раз на тиждень)Дякую, я вже підписана(-ий)