КОМЕНТАРІ | Майстерність презентацій 19 жовтня 2007 р.

Керівники на сцені

Діана Бухер (Dianna Booher), засновник та генеральний директор компанії Booher Consultants, вважає що вміння майстерно проводити презентації перестало бути перевагою і стало обов'язком кожного успішного топ-менеджера. Саме про це вона розповідає у своїй статті "Керівники на сцені" (Powerbrokers as Presenters), яка наведена нижче.

Як і будь-що в світі висока посада має не лише переваги, але й недоліки. Коли йдеться про спілкування, лише дуже невелика кількість топ-менеджерів можуть похвастатися чесним та відвертим зворотнім зв'язком. По суті, що вищу посаду ви займаєте, то важче вам отримати чесну і неупереджену оцінку своєї діяльності та поведінки.

Якщо ви керівник — люди намагатимуться приділяти увагу вам та вашим словам, швидко виконувати ваші вказівки та із більшим захопленням сприймати ваші ідеї. І це зовсім не означає, що навички вашого спілкування кращі, ніж у ваших підопічних. Просто співробітники хочуть заслужити часточку вашої уваги і тому намагаються сподобатися.

Тому то так багато керівників та менеджерів, які втрачають свою посаду, починають розуміти, що компанія вивела їх на вершину за їхні технічні та професійні уміння та знання, а звільнила — через нестачу особистісних та комунікаційних навичок. Можливо, у своїх резюме такі люди називають себе професіоналами у сфері фінансів, управління бізнесом, продажу чи маркетингу. Але коли вони потрапляють на топ-посаду — їм необхідний куди ширший набір навичок — вміння взаємодіяти та впливати на людей та команду як всередині, так і поза організацією.

Комунікація — одна із найважливіших бізнес-навичок. Успішні люди завжди вміють знаходити спільну мову як з підлеглими, так і з рівнею та з вищими за посадою особами. При цьому саме вміння презентувати, висловлювати свою думку, доносити свою ідею — є найважливішим аспектом комунікації. Люди є тим, про що вони пишуть чи говорять. Ваша репутація серед клієнтів та колег майже завжди залежить від вашої взаємодії. Того — про що ви з ними спілкуєтесь.

Ораторське мистецтво та мистецтво презентацій перестало бути однією із переваг успішного керівника — тепер воно стало обов'язковою часткою його арсеналу. І що вище лідер просувається всередині компанії — то більш критичним стає для нього вміння висловлювати свою думку. Сьогодні мистецтво виступів є нормою для будь-якого успішного менеджера.

Нижче наведено кілька порад, як зробити презентацію успішною:

Чітко визначте і дотримуйтесь своєї мети

У вас повинна бути ціль, заради якої ви і робите презентацію. Будь-яка комунікація — промова, електронний лист, звіт, зустріч, буклет — повинна відповідати вашій цілі. Чого ви хочете досягнути? Проінформувати, переконати, надихнути, наставити, розважити, представити, заперечити чи відповісти на запитання? Сформуйте мету вашого повідомлення у одному реченні.

Апелюйте значенням, а не голими фактами

Навіть якщо ті факти, які ви наводите, повністю відповідають дійсності, вони все-рівно звучать менш переконливо, ніж значення, яке ви в них вкладаєте. Наприклад, певна компанія може запропонувати вам купити мобільні телефони за $99 для подарунку ключовим клієнтам на новий рік. Ця компанія може керуватися думкою, що низька ціна є достатньою причиною для покупки. Але ви можете керуватися зовсім іншими принципами. Наприклад, ви можете відмовитись від пропозиції лише через те, що побоюєтесь виглядати перед клієнтами занадто "дешевими".

Факти — це тільки факти, до тих пір поки ви не навчитесь сприймати їх як причину "проти" або "на користь" чогось.

Вибудуйте свої факти у логічну та послідовну історію

Щоб приносити користь, факти повинні бути вибудувані за певною логічною сферою. Повірте, навіть найцікавіші і найцінніші факти не принесуть користі, якщо ви просто подаватимете їх один за одним і не змусите її "розповісти слухачеві історію".

Важливим є вміння вибрати правильну та наочну історію для різних випадків. Скажімо, не варто використовувати чудову історію для ілюстрації безглуздої або ж дріб'язкової точки зору.

Стежте за тим, як ви розвиваєте своє послання. Забудьте на деякий час, що ви керівник — спробуйте принести своїм слухачам задоволення та користь.

За матеріалами "Powerbrokers as Presenters", Management Consulting News.
Переклад: Ярослав Федорак, MCUa.
comments powered by HyperComments
БІЗНЕС-ПОДІЇ ДЛЯ ВАШОГО РОЗВИТКУ:
12-13 грудня 2017
Київ, Готель «Адрія»
Управлінський облік. Фінанси. Бюджети (Ігор Немировський, Інна Старожукова)
12 грудня 2017
Київ, Готель «Братислава»
Точки контакту (Дмитро Турусін)
13-14 грудня 2017
Київ
ELForum 2017. Щорічна подія для професіоналів, практиків і фанатів дистанційного навчання

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:КНИГИ ДЛЯ РОЗВИТКУ:
Стрессоустойчивость. Как сохранять спокойствие и эффективность в любых ситуацияхСтрессоустойчивость. Как сохранять спокойствие и эффективность в любых ситуациях
Краткий курс MBA. Практическое руководство по развитию ключевых навыков управленияКраткий курс MBA. Практическое руководство по развитию ключевых навыков управления
Тайм-менеджмент по Брайану Трейси. Как заставить время работать на васТайм-менеджмент по Брайану Трейси. Как заставить время работать на вас
Хватит мечтать, займись делом! Почему важнее хорошо работать, чем искать хорошую работуХватит мечтать, займись делом! Почему важнее хорошо работать, чем искать хорошую работу
Креативь! Поставь идеи на потокКреативь! Поставь идеи на поток


система корекції помилок Увага! На сайті працює система корекції помилок. Побачивши помилку в слові (реченні), виділіть його та натисніть Ctrl+Enter.bigmir)net TOP 100

МЕТОДОЛОГІЯ: Стратегія, Маркетинг, Зміни, Фінанси, Персонал, Якість, IT
АКТУАЛЬНО: Новини, Події, Тенденції, Інтерв'ю, Бізнес-освіта, Коментарі, Рецензії, Консалтинг
СЕРВІСИ: Бізнес-книги, Робота, Семінари, Форуми, Глосарій, Цитати, Рейтинги, Ресурси, Статті партнерів
ПРОЕКТИ: Блог, Відео, Візія, Візіонери, Бізнес-проза, Бізнес-гумор

Сторінка Management.com.ua у Facebook    Management Digest у LinkedIn    Відслідковувати нас у Twitter    Підписатися на RSS    Поштова розсилка


Copyright © 2001-2017, Management.com.ua
Портал створено та підтримується STRATEGIC

Підписка на Менеджмент.Дайджест

Отримуйте найновіші матеріали на свій e-mail (1 раз на тиждень)Дякую, я вже підписана(-ий)