КОМЕНТАРІ | Візія 12 квітня 2013 р.

Командна робота і візія

Автор: Джон Максвелл (John C. Maxwell)
Джерело: Innovations.com.ua

Ви коли-небудь були частиною команди, яка не отримує бажаних результатів? Команди, яка може постійно працювати, але нічого фактично не досягає? Якщо так, то ви, мабуть, були у команді без чіткої візії.

Джон Максвелл (John C. Maxwell)
Джон Максвелл
(John C. Maxwell)
Візія — як кермо на кораблі. Без неї корабель може пройти певну відстань, але не завжди в правильному напрямку, а з нею — досягне місця призначення найкоротшим шляхом. Візія визначає напрямок руху команди. З візією приходить енергія, і члени команди відчувають, що вони роблять щось цінне.

Отже, якщо ви лідер, як саме вам передати власну візію вашій команді? Це потрібно робити двома шляхами: емоційним та логічним.

Для того, щоб передати візію емоційним шляхом, потрібні такі складові:

 1. Довіра. Адже люди спочатку «купують» лідера, а потім — його візію. Тому ваша команда повинна бути впевнена, що вам можна довіряти.

 2. Пристрасть. Члени команди не сприйматимуть візію, якщо вона не хвилює самого лідера. Вони повинні бачити і відчувати вашу пристрасть.

 3. Відносини. Наскільки добре колеги і підлеглі вас знають? Як добре знаєте їх ви? Людей нерідко хвилює не те, чи багато у вас знань, а те, наскільки ви до них небайдужі.

 4. Своєчасність. Для того, щоб команда сприйняла вашу візію, важливо правильно обрати час, щоб її прокомунікувати. Як відомо, правильне рішення в неправильний час — все одно що невірне рішення.

 5. Відчуття потреби. Люди мають відчувати потребу мати якусь візію. Власне, ця складова є майже завжди: ми всі повинні бути частиною чогось більшого, ніж ми самі. Якщо лідер зможе продемонструвати команді, як його візія може допомогти їм у цьому, то вона стане і їхньою візією.

А щоб логічно прокомунікувати візію, необхідні:

 1. Реалістичне розуміння сьогоднішньої ситуації. Воно слугує відправною точкою для візії і дозволяє членам групи більш охоче діяти для досягнення спільної мети.

 2. Досвідчена команда. Наскільки члени команди знайомі з конкретною проблемою, яка стоїть перед ними? Що частіше вони мали справу з подібними ситуаціями, то впевненіше вони зможуть впоратися з новим завданням. Ваша ціль — показати їм, що їхній попередній досвід їх підготував, і вони здатні досягти бажаних результатів.

 3. Продумана стратегія. Чи є у вас план дій, який можна сформулювати чітко і лаконічно? Члени команди повинні його знати, перш ніж вони візьмуться за досягнення мети.

 4. Взяття на себе відповідальності лідером. Чи готові ви прийняти свою роль лідера у реалізації своєї візії (і відповідальність, яку вона на вас покладає)? Якщо так — команда має про це знати.

 5. Святкування кожної перемоги. Шлях до великої мети складається з дрібних цілей. Святкування перемоги на кожному етапі допомагає членам команди стежити за прогресом і знаходити мотивацію, щоб продовжувати «подорож».

 6. Оцінка кожної поразки. Коли команда зазнає невдачі, важливо усвідомлювати і проговорювати, що треба зробити, щоб у подальшому рух вперед був більш вдалим.

Люди у вашій команді мають розуміти, заради чого вони працюють. Правильно прокомунікована візія допоможе їм «включитись» у роботу — і на емоційному, і на логічному рівні — і разом з вами докладати зусиль для досягнення цілі.

За матеріалами "Teamwork and vision go hand in hand", John Maxwell on Leadership.comments powered by HyperComments
БІЗНЕС-ПОДІЇ ДЛЯ ВАШОГО РОЗВИТКУ:
23-24 січня 2020
Київ
Мегатренди 2030. Нова роль керівника майбутнього
25-26 січня 2020
Київ
Математичні методи прогнозування рівня попиту і закупівель у компанії
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
КНИГИ ДЛЯ РОЗВИТКУ:
Перемикайся. Стань тим, ким хочеш бутиПеремикайся. Стань тим, ким хочеш бути
12 правил життя. Як перемогти хаос12 правил життя. Як перемогти хаос
Надприродний розум. Як досягнути надзвичайного силою розумуНадприродний розум. Як досягнути надзвичайного силою розуму


bigmir)net TOP 100

МЕТОДОЛОГІЯ: Стратегія, Маркетинг, Зміни, Фінанси, Персонал, Якість, IT
АКТУАЛЬНО: Новини, Події, Тенденції, Інтерв'ю, Бізнес-освіта, Коментарі, Рецензії, Консалтинг
СЕРВІСИ: Бізнес-книги, Робота, Семінари, Форуми, Глосарій, Цитати, Рейтинги, Ресурси, Статті партнерів
ПРОЕКТИ: Блог, Відео, Візія, Візіонери, Бізнес-проза, Бізнес-гумор

Сторінка Management.com.ua у Facebook    Менеджмент.Книги: телеграм-канал для управлінців    Management Digest у LinkedIn    Відслідковувати нас у Twitter    Підписатися на RSS    Поштова розсилка


Copyright © 2001-2020, Management.com.ua
Портал створено та підтримується Strategic

Підписка на Менеджмент.Дайджест

Отримуйте найновіші матеріали на свій e-mail (1 раз на тиждень)Дякую, я вже підписана(-ий)