РЕЦЕНЗІЇ | Книга 10 березня 2009 р.

Сімейні війни: Як подолати класичні конфлікти сімейного бізнесу

Family Wars: Classic Conflicts in Family Business and How to Deal with Them

Грант Гордон (Grant Gordon), директор Інституту сімейного бізнесу у Великобританії та Нігель Ніколсон (Nigel Nicholson), професор із питань організаційної поведінки у Лондонській бізнес-школі, у своїй новій управлінській книзі "Сімейні війни: Як подолати класичні конфлікти сімейного бізнесу" (Family Wars: Classic Conflicts in Family Business and How to Deal with Them), чудово ілюструють крилату цитату Толстого: "Всі сім'ї щасливі однаково, але кожна з них нещасна по-своєму". Іронія полягає в тому, що ті "історії нещасть", які ви знайдете у цій книзі, стосуються найбільш успішних бізнесів у світі.

Саме сімейний бізнес лежить в основі більшості економік і фактично кожна сучасна велика корпорація починала із сімейного бізнесу. Ми можемо дуже багато чого навчитися, спостерігаючи за тим, як розвиваються сімейні бізнеси. Їхня спонтанність, відкритість та бажання досягати результатів можуть бути неабиякою перевагою. Але коли на обрії з'являються перші проблеми — їхня ідентичність та самооцінка може стати причиною провалу.

Дотримуючись думки, що провал виступає кращим вчителем, ніж успіх, автори проаналізували 24 сімейних бізнеси у Європі, Північній Америці та на Сході. Вони структурували їх, розділивши на 5 розділів, які відображають сімейну ворожнечу, починаючи від дрібних сутичок до повноцінних воєн. У процесі свого дослідження вони звертають увагу на те, яким чином зароджуються подібні конфлікти, як на них впливають сімейні зв'язки тощо.

Автори розглядають також стилі управління у сімейних компаніях, наголошуючи на тому, що всі вони (принаймні, на певному етапі свого розвитку) схиляються до патріархального стилю, якому притаманний підприємницький дух і рішення в якому приймаються "зверху-вниз". Результат такого управління може бути різним. Наприклад, якщо сім'я є відносно невеликою і в ній є декілька дітей чоловічої статі — між ними може початися боротьба за право наступництва.

Гордон та Ніколсон розповідають про п'ять основних факторів ризику для сімейного бізнесу, а також діляться способами боротьби з ними. Щоб уникнути "кумівства", вони рекомендують впроваджувати формальні політики найму та різноманітні програми розвитку для членів сім'ї, постійний процес оцінювання та зворотнього зв'язку. При цьому вони наголошують, що найняті ззовні люди повинні бути найвищого ґатунку.

Проблеми, які виникають між членами родини, можуть вирішуватися довгостроковими планами спадкоємництва, а також наймом зовнішніх осіб на ключові управлінські ролі у компанії.

Суперечки та постійні дрібні "війни" між молодшими спадкоємцями можуть бути уникнуті шляхом чіткого визначення їхніх ролей та налагодженням комунікації між ними. Адже, як би там не було — вони є членами однієї родини.

Ярослав Федорак, за матеріалами management-issues.
БІЗНЕС-ПОДІЇ ДЛЯ ВАШОГО РОЗВИТКУ:
24 січня 2017
Київ, Український дім
Менеджер і команда. Як створити команду мрії (Максим Батирєв)
24 січня 2017
Київ, Готель «Мир»
Тайм-менеджмент і принципи делегування (Наталія Дегтярьова)
26-27 січня 2017
Київ
Спеціаліст із навчання і розвитку — SpTD (Оксана Кондратенко)

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:ДЛЯ РОЗВИТКУ:
WOW-факторы. Пора потрясти воображение людейWOW-факторы. Пора потрясти воображение людей
Власть. Почему у одних она есть, а у других нетВласть. Почему у одних она есть, а у других нет
Интервью с генеральными директорами ведущих компанийИнтервью с генеральными директорами ведущих компаний
Победи прокрастинацию! Как перестать откладывать дела на завтраПобеди прокрастинацию! Как перестать откладывать дела на завтра
12 недель в году. Как за 12 недель сделать больше, чем другие успевают за 12 месяцев12 недель в году. Как за 12 недель сделать больше, чем другие успевают за 12 месяцев

Відгуки

Відгуків немає

Ваше ім'я:
E-mail:
Коментар: 
 

  


система корекції помилок Увага! На сайті працює система корекції помилок. Побачивши помилку в слові (реченні), виділіть його та натисніть Ctrl+Enter.bigmir)net TOP 100

МЕТОДОЛОГІЯ: Стратегія, Маркетинг, Зміни, Фінанси, Персонал, Якість, IT
АКТУАЛЬНО: Новини, Події, Тенденції, Інтерв'ю, Бізнес-освіта, Коментарі, Рецензії, Консалтинг
СЕРВІСИ: Бізнес-книги, Робота, Семінари, Форуми, Глосарій, Цитати, Рейтинги, Ресурси, Статті партнерів
ПРОЕКТИ: Блог, Відео, Візія, Візіонери, Бізнес-проза, Бізнес-гумор

Сторінка Management.com.ua у Facebook    Відслідковувати нас у Twitter    Підписатися на RSS    Поштова розсилка


Copyright © 2001-2017, Management.com.ua
Портал створено та підтримується STRATEGIC

Підписка на Менеджмент.Дайджест

Отримуйте найновіші матеріали на свій e-mail (1 раз на тиждень)Дякую, я вже підписана(-ий)