РЕЦЕНЗІЇ | Огляд книги 12 червня 2018 р.

На допомогу розуму: чого вчить «Емоційний інтелект» Деніела Гоулмана

Джерело: K.Fund Media

Звідки беруться високоінтелектуальні дурні та як уміння розуміти свої і чужі емоції сприяє успіху.

Емоційний інтелект. Книжка, яка змінює уявлення про те, що означає бути розумним (Деніел Ґоулман)
ДЕТАЛЬНІШЕ ПРО КНИГУ
Ані шкільні або університетські бали, ані результати IQ-тесту не можуть показати реальний рівень цієї, можливо, навіть визначальної для життєвого успіху якості. Йдеться про так званий емоційний інтелект — досить нове в сучасному світі поняття. Популярним воно стало завдяки книзі Emotional Intelligence («Емоційний інтелект») американського психолога і наукового журналіста Деніела Гоулмана (Daniel Goleman), що стала бестселером.

Згідно з автором, емоційний інтелект (EQ) — це здатність розуміти і розпізнавати свої і чужі емоції, а значить і наміри, бажання і почуття. І, що найважливіше, — вміння керувати емоціями і почуттями і впливати на свою поведінку та поведінку людей.

Це вміння надасть неоціненну послугу розуму, якому належить приймати рішення, впевнений Гоулман. Адже чим більше у тебе інформації про ситуацію, чим краще ти себе контролюєш, тим краще ти все проаналізуєш. І результати дій будуть вищими.

Навіщо нам емоційний розум

У прийнятті нами рішень беруть участь дві різні здатності мислення: раціональна і емоційна.

Емоційний розум реагує на те, що відбувається навколо, набагато швидше, ніж раціональний. Це допомагає в особливих ситуаціях одразу почати діяти, виключаючи довгі аналітичні роздуми.

Імовірно, в процесі еволюції ця властивість була необхідна людям для прийняття таких рішень, як: «чи можу я з’їсти це або воно з’їсть мене?». Логічно, що в такій ситуації не до довгих роздумів.

Так емоційний розум допомагав нашим предкам виживати, будучи своєрідним радаром для визначення небезпеки.

По суті, у нас два розуми — один думає, інший відчуває. Емоційний розум бере участь у логічному мисленні так само, як і раціональний. Емоції вказують неупередженій логіці потрібний напрямок і допомагають прийняти оптимальне рішення.

Усі ми родом з дитинства

Емоційний інтелект починає розвиватися на самому початку життя дитини, а інші емоційні здібності вже «накладаються» на них протягом усього дитинства. Таким чином, емоційний інтелект людини безпосередньо залежить від того, яким було його дитинство. Кожен контакт дитини і батьків має емоційний підтекст.

Погано розвинений EQ навіть за високих інтелектуальних показників може стати перешкодою в досягненні успіху

Діти, батьки яких погано володіють соціальними навичками, частіше за інших погано вчаться, хоча і не мають жодних проблем з розумовим розвитком, важче знаходять спільну мову з однолітками, а то й взагалі стають злочинцями.

Погано розвинений EQ навіть за високих інтелектуальних показників може стати перешкодою в досягненні успіху. Високоінтелектуальний дурень в емоційному сенсі — явище аж ніяк не рідкісне.

EQ можна і потрібно розвивати

Емоційна компетенція відіграє важливу роль як в економічних і сімейних відносинах, так і впливає на те, наскільки просто вивести людину з рівноваги. Автор розповів про тривалі дослідження, які показали: діти, які залишалися життєрадісними навіть під час важких випробувань, набагато краще володіли основними емоційними навичками. Серед таких навичок спокійність, дружелюбність, упевненість в собі й оптимізм.

Гоулман впевнений, що EQ можна вдосконалювати — як и будь-які інші навички та вміння. І робити це потрібно з дитинства, у тому числі за допомогою спеціальних програм в школах. Це не лише сприятиме особистим успіхам кожного, а й розвитку суспільства загалом.comments powered by HyperComments
БІЗНЕС-ПОДІЇ ДЛЯ ВАШОГО РОЗВИТКУ:
19-20 квітня 2019
Київ
Складська логістика торгового підприємства
24 квітня 2019
Київ
Все, що необхідно знати власникам малого бізнесу про фінанси, бюджети і мотивацію
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
КНИГИ ДЛЯ РОЗВИТКУ:
Сила звички. Чому ми діємо так, а не iнакше в життi та бiзнесiСила звички. Чому ми діємо так, а не iнакше в життi та бiзнесi
Ніколи не їжте наодинці та інші секрети успіху завдяки широкому колу знайомствНіколи не їжте наодинці та інші секрети успіху завдяки широкому колу знайомств
Шлях Virgin. Як слухати, вчитися, жартувати та вести за собоюШлях Virgin. Як слухати, вчитися, жартувати та вести за собою


bigmir)net TOP 100

МЕТОДОЛОГІЯ: Стратегія, Маркетинг, Зміни, Фінанси, Персонал, Якість, IT
АКТУАЛЬНО: Новини, Події, Тенденції, Інтерв'ю, Бізнес-освіта, Коментарі, Рецензії, Консалтинг
СЕРВІСИ: Бізнес-книги, Робота, Семінари, Форуми, Глосарій, Цитати, Рейтинги, Ресурси, Статті партнерів
ПРОЕКТИ: Блог, Відео, Візія, Візіонери, Бізнес-проза, Бізнес-гумор

Сторінка Management.com.ua у Facebook    Менеджмент.Книги: телеграм-канал для управлінців    Management Digest у LinkedIn    Відслідковувати нас у Twitter    Підписатися на RSS    Поштова розсилка


Copyright © 2001-2019, Management.com.ua
Портал створено та підтримується Strategic

Підписка на Менеджмент.Дайджест

Отримуйте найновіші матеріали на свій e-mail (1 раз на тиждень)Дякую, я вже підписана(-ий)