Менеджмент.com.ua - головна сторінка
На головну
Зробити закладку
Мапа сайту
Розширений пошук
Зворотній зв'язок
Проекти MCUa
Розсилка оновлень порталу


РЕЦЕНЗІЇ | Стаття по книзі 7 липня 2014 р.

Сучасний Китай: стратегічні виклики

Can China Lead? Reaching the Limits of Power and Growth

Головною темою книги «Can China Lead? Reaching the Limits of Power and Growth» («Чи бути Китаю глобальним лідером? Досягаючи межі моці та зростання») є питання, як еволюціонуватиме країна, у якій правляча партія являє собою основний інструмент управління соціально-економічним розвитком.

Can China Lead? Reaching the Limits of Power and Growth
» Докладніше на Amazon
«Якщо комуністична партія Китаю не створить стале підґрунтя для економічного зростання та суспільного добробуту, через певний час китайське "чудо" просто зникне», — пророкують автори цієї праці Регіна Абрамі (Regina Abrami), економіст із Вартонської бізнес-школи, та представники Гарвардської школи бізнесу — історик Вільям Кербі (William C. Kirby) і фахівець з управління Воррен Макфарлен (Warren McFarlan).

Ось як Абрамі, Кербі та Макфарлен пояснюють зміст викликів, котрі, як вони вважають, стоять зараз перед Піднебесною. «По-перше, не можна списувати з рахунку історичний фактор: якщо китайській цивілізації більше ніж п’ять тисяч років, то Китаю як держаному утворенню — всього 100, і процес побудови в ньому інститутів сучасної держави все ще далекий від завершення». Також, на думку авторів, проблема полягає в тому, що Китай складається з різних етнічних груп; тому, за їхніми словами, «стратегія розвитку країни повинна дуже тонко реагувати на ці тонкощі, збалансовуючи фактори локальності і централізації». Крім того, як зазначають Абрамі, Кербі та Макфарлен, неможна недооцінювати повсюдність держави та компартії, а також те, що КНР керує, за визначенням авторів, «династія завойовників», що базується на військовій моці та впливі «великих кланів». Це означає: найбільшою мірою на вибір курсу розвитку Китаю впливає бажання його керівництва зберегти повний контроль над долею держави.

Автори книги надають низку рекомендацій бізнесменам, котрі мають намір вести бізнес в умовах сучасного Китаю. Здебільшого, такі рекомендації стосуються нюансів взаємодії з представниками КПК на національному, регіональному та місцевому рівнях. Хоча урядова підтримка і не гарантує успіху бізнесу, вороже ставлення до нього з боку функціонерів будь-якого щабля неминуче призведе до провалу фірми. Крім того, Абрамі, Кербі та Макфарлен радять прийняти до уваги глибинні засади конфуціанської культури, зокрема, величезне значення, яке в ній приділяється родинним та мережевим зв’язкам. Загалом, сформулювати та реалізувати корпоративну стратегію компанії, що веде бізнес у КНР, — це все одно що пройти по тонкому канату, натягнутому над прірвою: компанія повинна інтегрувати свої цілі з пріоритетами та інтересами КПК, водночас страхуючись від ризиків ймовірних політичних потрясінь.

Що може завадити Китаю здобути геополітичне та економічне лідерство? Так, автори стверджують, що хоча в КНР доволі успішно створюється фізична інфраструктура сучасної держави, але її вкрай складно буде доповнити «софтом» — відповідним соціальними та громадськими інститутами. Свого часу відомий австрійський економіст Фрідріх Хейек (Friedrich Hayek) зазначив, що «фатальною вадою» соціалізму є переконання, що «людина може перебудувати оточуючий світ відповідно до власних бажань». Тому рушієм розвитку соціалістичного суспільства є прагнення «технократичної» досконалості, що є ймовірним поясненням неспроможності КПК усвідомити потребу «імпорту» сучасних демократичних інститутів. Так, в Китаї і близько немає верховенства права; більше того, автори вважають, що ця держава взагалі не спроможна сприйняти ідею незалежних правових інститутів, зрештою, як і ідей незалежної преси та політичного плюралізму. А квінтесенцією проблем сучасного Китаю, на їхнє переконання, є брак довіри: КПК не довіряє громадянам Китаю достатньо, або піти на запровадження демократичних інститутів, а без цього останні ніколи не довірятимуть правлячій партії.

У своїй книзі Абрамі, Кербі та Макфарлен наводять речення, з якого починається «Хроніка Трьох царств» (історична праця написана у 14-му столітті), де описуються потрясіння, що відбулися у період між падінням династії Хань та об’єднанням Китаю династією Дзінь (280 р. н.е.). «Імперії зростають, зміцнюються та вгасають, — пише Ло Гуаньчжун (Luo Guanzhong), автор цього твору. — Держави розпадаються та об’єднуються». Як вважають Абрамі, Кербі та Макфарлен, цей вираз якнайкраще передає сутність історії Китаю, а також викликів, які зараз перед ним стоять.

За матеріалами strategy+business.


I Всеукраїнська конференція дистанційного навчання НЕ ПРОПУСТІТЬ:

Приєднуйтесь до професіоналів e-learning! На I Всеукраїнській конференції дистанційного навчання Ви дізнаєтеся про останні тренди та розробки в галузі навчання, зможете впровадити e-learning у компанії.

ДОКЛАДНІШЕ ►


РЕКОМЕНДАЦІЇ    
   


система корекції помилок Увага! На сайті працює система корекції помилок. Побачивши помилку в слові (реченні), виділіть його та натисніть Ctrl+Enter.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖКНИГИ ДЛЯ РОЗВИТКУ
Триггеры. Формируй привычки — закаляй характерТриггеры. Формируй привычки — закаляй характер
Ніколи не їжте наодинці та інші секрети успіху завдяки широкому колу знайомствНіколи не їжте наодинці та інші секрети успіху завдяки широкому колу знайомств
Великолепный нетворкинг. Что нужно знать, делать и говорить, чтобы построить блестящую сеть деловых контактовВеликолепный нетворкинг. Что нужно знать, делать и говорить, чтобы построить блестящую сеть деловых контактов
Четыре правила успешного лидераЧетыре правила успешного лидера
Ловушка времени. Классическое пособие по тайм-менеджментуЛовушка времени. Классическое пособие по тайм-менеджменту

Відгуки

Відгуків немає

Ваше ім'я:
E-mail:
Коментар: 
 

  

Успешные инвестиции начинаются с бонуса 100%

bigmir)net TOP 100
МЕТОДОЛОГІЯ: Стратегія, Маркетинг, Зміни, Фінанси, Персонал, Якість, IT
АКТУАЛЬНО: Новини, Події, Тенденції, Інтерв'ю, Бізнес-освіта, Коментарі, Рецензії, Консалтинг
СЕРВІСИ: Робота, Семінари, Книги, Форуми, Глосарій, Ресурси, Статті партнерів
ПРОЕКТИ: Блог, Відео, Візія, Візіонери, Бізнес-проза, Бізнес-гумор

RSS RSS Актуально   RSS RSS Методологія   RSS RSS Книги   RSS RSS Форуми   RSS RSS Менеджмент@БЛОГ
RSS RSS Відео   RSS RSS Візіонери   RSS RSS Бізнес-проза   RSS RSS Бізнес-гумор


Copyright © 2001-2016, Management.com.ua
Портал створено та підтримується STRATEGIC

Підписка на Менеджмент Дайджест

Отримуйте найновіші матеріали на свій e-mail (1 раз на тиждень)Дякую, я вже підписана(-ий)