РЕЦЕНЗІЇ | Огляд книги 26 вересня 2017 р.

Лідер 80 рівня: «Як керують найкращі» Брайана Трейсі

Джерело: K.Fund Media

Як керують найкращі (Брайан Трейсі)
ДЕТАЛЬНІШЕ ПРО КНИГУ
Є книжки, які перестають бути книжками, перетворюючись на концентрат простих істин, однаково ефективних як у повсякденному житті, так і на полі бою. Коли починаєш таку читати, здається, ніби давно знаєш усе це і зустрічаєш на кожному кроці.

Мова про книжку Брайана Трейсі (Brian Tracy) «Як керують найкращі» (How the Best Leaders Lead), яка цього року вийшла українською у видавництві "КСД".

Трейсі — мотиваційний спікер, спеціаліст в галузі лідерства та автор світових супербестселерів «Переговори», «Мотивація», «Вийди із зони комфорту», «Делегування та управління». Щорічно Трейсі консультує більш ніж 400 компаній в усьому світі.

Класика в ділі

Вже за кількадесят сторінок доводиться визнати: знання, які вона містить, є настільки концентрованими та дієвими, що ніби розчиняються у всьому, що ти робиш, і справді впізнаються як невід’ємна частина щоденного робочого життя.

Методики формулювання цілей і принципи тайм-менеджменту, правило Парето, застосоване у різних сферах, ефективне делегування і найм співробітників, універсальний «принцип чотирьох» у класифікації типів рішень, клієнтів, чинників мотивації тощо. Усе це давно знайоме і лунає чи не на кожному бізнес-тренінгу.

Брайан Трейсі не до кінця вважає себе автором цих ідей. Радше — «еклектичним читачем», який збирає, осмислює та синтезує інформацію.

Зараз ми знаємо його як зірку ораторського мистецтва і бізнес-консалтингу, селф-мейд мільйонера, автора 60 книжок, які читають 35 мовами у 52 країнах світу.

При цьому живий взірець методу life long learning покинув школу в 15 років і пішов працювати чорноробом, кар’єру в бізнесі розпочав у 25, а став студентом Альбертського університету вже після 35 років.

Цей факт пояснює цитату з «Людини у пошуках справжнього сенсу» Віктора Франкла на початку книжки: «Остання найбільша свобода — це свобода обирати власне ставлення до обставин за будь-яких умов».

Лідер усіх лідерів може здертися на найвищу вершину, відростити величезні показники ефективності, але він завжди залишається людиною, з усім притаманним живій людині. Тож із перших сторінок Брайан Трейсі говорить про людський фактор. Адже якщо ви здатні стати будь-ким, варто почати з того, ким ви є вже?

Бачу ціль, не бачу перешкод

Трейсі цікаво універсалізує екзистенційні первні, і вони набувають напрочуд прикладного характеру. Скажімо, страх смерті перетворюється на внутрішнє мірило прийняття рішень: чим би ви займалися, якби вам залишалося жити півроку? Або на чудове правило «мислення з нульовим відліком»: якби я міг прожити все це ще раз, то чи став би робити саме цей бізнес/винаймати цього працівника/ухвалювати таке рішення?

Книжка містить декілька тематичних анкет із питаннями для діагностики внутрішнього курсу — як бізнесу, так і керівника. Варто визнати, вони можуть придатися не тільки офіційному лідерові — з їх допомогою зручно встановлювати цілі, формулювати стратегії і просто пізнавати себе.

Золоті правила лідерства

І хоча «Як керують найкращі» написана у традиційно-американському дорадчому тоні, вона викликає довіру завдяки двом складовим: цитування першоджерел (від Демінга та Райхельда до Кові, включно з Маслоу, Зігларом і Коллінзом) і багатий фактаж.

Приємно, що тепер усе це можна прочитати українською. І коли наступного разу вам спаде на думку досягти чогось, що здається неможливим — згадайте про цю книжку.

5 фактів від Брайана Трейсі:

  1. Правило 10/90: перші 10% часу, витрачені на обдумування та планування, заощадять 90% часу і зусиль, потрібних для прийняття рішення й отримання довгострокового результату.

  2. 70% відсотків рішень, які ви приймаєте, зазвичай виявляються хибними. Ухвалюйте нові рішення, як тільки відчуєте необхідність.

  3. 80% сучасних продуктів і послуг за 5 років зміняться або будуть замінені новими. Назвіть три галузі з найбільшим майбутнім потенціалом у сфері вашого бізнесу.

  4. 85% результатів ми досягаємо через взаємодію з іншими людьми. Не намагайтеся справитися з усім самотужки і вибудовуйте ефективну взаємодію.

  5. Зосередженість на одному завданні під час його виконання заощаджує час на 80%, це дає 400% віддачі від часу й енергії, вкладених у роботу.


comments powered by HyperComments
БІЗНЕС-ПОДІЇ ДЛЯ ВАШОГО РОЗВИТКУ:
17-27 травня 2021
Онлайн-курс
Складська логістика торгового підприємства
18-19 травня 2021
Онлайн-курс
Оплата за результатом: KPI-мотивація. KPI посад. Впровадження системи мотивації персоналу
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
КНИГИ ДЛЯ РОЗВИТКУ:
Твій мозок — суперзірка. Використовуй на повну!Твій мозок — суперзірка. Використовуй на повну!
Кради як митець. Креативнi «фiшки», про якi тобi нiхто не розповiстьКради як митець. Креативнi «фiшки», про якi тобi нiхто не розповiсть
Ваш надійний тилВаш надійний тилbigmir)net TOP 100

МЕТОДОЛОГІЯ: Стратегія, Маркетинг, Зміни, Фінанси, Персонал, Якість, IT
АКТУАЛЬНО: Новини, Події, Тенденції, Інтерв'ю, Бізнес-освіта, Коментарі, Рецензії, Консалтинг
СЕРВІСИ: Бізнес-книги, Робота, Семінари, Форуми, Глосарій, Цитати, Рейтинги, Ресурси, Статті партнерів
ПРОЕКТИ: Блог, Відео, Візія, Візіонери, Бізнес-проза, Бізнес-гумор

Сторінка Management.com.ua у Facebook    Менеджмент.Книги: телеграм-канал для управлінців    Management Digest у LinkedIn    Відслідковувати нас у Twitter    Підписатися на RSS    Поштова розсилка


Copyright © 2001-2021, Management.com.ua
Портал створено та підтримується Strategic

Менеджмент.Книги

телеграм-канал Менеджмент.Книги Менеджмент.Книги — новинки, книжкові огляди, авторські тези і цінні думки з бізнес-книг. Підписуйтесь на телеграм-канал @books_management➥ Дякую, я вже підписана(-ий)