РЕЦЕНЗІЇ | Огляд книги 26 вересня 2017 р.

Лідер 80 рівня: «Як керують найкращі» Брайана Трейсі

Джерело: K.Fund Media

Як керують найкращі (Брайан Трейсі)
ДЕТАЛЬНІШЕ ПРО КНИГУ
Є книжки, які перестають бути книжками, перетворюючись на концентрат простих істин, однаково ефективних як у повсякденному житті, так і на полі бою. Коли починаєш таку читати, здається, ніби давно знаєш усе це і зустрічаєш на кожному кроці.

Мова про книжку Брайана Трейсі (Brian Tracy) «Як керують найкращі» (How the Best Leaders Lead), яка цього року вийшла українською у видавництві "КСД".

Трейсі — мотиваційний спікер, спеціаліст в галузі лідерства та автор світових супербестселерів «Переговори», «Мотивація», «Вийди із зони комфорту», «Делегування та управління». Щорічно Трейсі консультує більш ніж 400 компаній в усьому світі.

Класика в ділі

Вже за кількадесят сторінок доводиться визнати: знання, які вона містить, є настільки концентрованими та дієвими, що ніби розчиняються у всьому, що ти робиш, і справді впізнаються як невід’ємна частина щоденного робочого життя.

Методики формулювання цілей і принципи тайм-менеджменту, правило Парето, застосоване у різних сферах, ефективне делегування і найм співробітників, універсальний «принцип чотирьох» у класифікації типів рішень, клієнтів, чинників мотивації тощо. Усе це давно знайоме і лунає чи не на кожному бізнес-тренінгу.

Брайан Трейсі не до кінця вважає себе автором цих ідей. Радше — «еклектичним читачем», який збирає, осмислює та синтезує інформацію.

Зараз ми знаємо його як зірку ораторського мистецтва і бізнес-консалтингу, селф-мейд мільйонера, автора 60 книжок, які читають 35 мовами у 52 країнах світу.

При цьому живий взірець методу life long learning покинув школу в 15 років і пішов працювати чорноробом, кар’єру в бізнесі розпочав у 25, а став студентом Альбертського університету вже після 35 років.

Цей факт пояснює цитату з «Людини у пошуках справжнього сенсу» Віктора Франкла на початку книжки: «Остання найбільша свобода — це свобода обирати власне ставлення до обставин за будь-яких умов».

Лідер усіх лідерів може здертися на найвищу вершину, відростити величезні показники ефективності, але він завжди залишається людиною, з усім притаманним живій людині. Тож із перших сторінок Брайан Трейсі говорить про людський фактор. Адже якщо ви здатні стати будь-ким, варто почати з того, ким ви є вже?

Бачу ціль, не бачу перешкод

Трейсі цікаво універсалізує екзистенційні первні, і вони набувають напрочуд прикладного характеру. Скажімо, страх смерті перетворюється на внутрішнє мірило прийняття рішень: чим би ви займалися, якби вам залишалося жити півроку? Або на чудове правило «мислення з нульовим відліком»: якби я міг прожити все це ще раз, то чи став би робити саме цей бізнес/винаймати цього працівника/ухвалювати таке рішення?

Книжка містить декілька тематичних анкет із питаннями для діагностики внутрішнього курсу — як бізнесу, так і керівника. Варто визнати, вони можуть придатися не тільки офіційному лідерові — з їх допомогою зручно встановлювати цілі, формулювати стратегії і просто пізнавати себе.

Золоті правила лідерства

І хоча «Як керують найкращі» написана у традиційно-американському дорадчому тоні, вона викликає довіру завдяки двом складовим: цитування першоджерел (від Демінга та Райхельда до Кові, включно з Маслоу, Зігларом і Коллінзом) і багатий фактаж.

Приємно, що тепер усе це можна прочитати українською. І коли наступного разу вам спаде на думку досягти чогось, що здається неможливим — згадайте про цю книжку.

5 фактів від Брайана Трейсі:

  1. Правило 10/90: перші 10% часу, витрачені на обдумування та планування, заощадять 90% часу і зусиль, потрібних для прийняття рішення й отримання довгострокового результату.

  2. 70% відсотків рішень, які ви приймаєте, зазвичай виявляються хибними. Ухвалюйте нові рішення, як тільки відчуєте необхідність.

  3. 80% сучасних продуктів і послуг за 5 років зміняться або будуть замінені новими. Назвіть три галузі з найбільшим майбутнім потенціалом у сфері вашого бізнесу.

  4. 85% результатів ми досягаємо через взаємодію з іншими людьми. Не намагайтеся справитися з усім самотужки і вибудовуйте ефективну взаємодію.

  5. Зосередженість на одному завданні під час його виконання заощаджує час на 80%, це дає 400% віддачі від часу й енергії, вкладених у роботу.


comments powered by HyperComments
БІЗНЕС-ПОДІЇ ДЛЯ ВАШОГО РОЗВИТКУ:
4 грудня 2021 — 15 січня 2022
Онлайн-курс
Стратегічний розвиток бізнесу
8-9 грудня 2021
Київ
Сучасні методи управління виробничими процесами
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
КНИГИ ДЛЯ РОЗВИТКУ:
Технологія EQ-BOOST. Як використовувати емоційний інтелект у бізнесі та життіТехнологія EQ-BOOST. Як використовувати емоційний інтелект у бізнесі та житті
Працюй чотири години на тиждень. Нова психологія успіхуПрацюй чотири години на тиждень. Нова психологія успіху
Емоційний успіхЕмоційний успіх


bigmir)net TOP 100

МЕТОДОЛОГІЯ: Стратегія, Маркетинг, Зміни, Фінанси, Персонал, Якість, IT
АКТУАЛЬНО: Новини, Події, Тенденції, Інтерв'ю, Бізнес-освіта, Коментарі, Рецензії, Консалтинг
СЕРВІСИ: Бізнес-книги, Робота, Семінари, Форуми, Глосарій, Цитати, Рейтинги, Ресурси, Статті партнерів
ПРОЕКТИ: Блог, Відео, Візія, Візіонери, Бізнес-проза, Бізнес-гумор

Сторінка Management.com.ua у Facebook    Менеджмент.Книги: телеграм-канал для управлінців    Management Digest у LinkedIn    Відслідковувати нас у Twitter    Підписатися на RSS    Поштова розсилка


Copyright © 2001-2021, Management.com.ua
Портал створено та підтримується Strategic

Менеджмент.Книги

телеграм-канал Менеджмент.Книги Менеджмент.Книги — новинки, книжкові огляди, авторські тези і цінні думки з бізнес-книг. Підписуйтесь на телеграм-канал @books_management➥ Дякую, я вже підписана(-ий)