Менеджмент.com.ua - головна сторінка
На головну
Зробити закладку
Мапа сайту
Розширений пошук
Зворотній зв'язок
Проекти MCUa
Розсилка оновлень порталу


ТЕНДЕНЦІЇ | IT 23 червня 2006 р.

Чого хоче директор з інформаційних технологій?

Віртуальні сервери та підхід до програмного забезпечення, як до сервісу — основні пріоритети сучасних ІТ-директорів.

Серед безлічі новітніх технологій, які користуються увагою ІТ-директорів, лише невелика кількість дійсно здатна показати покращення у діяльності компанії та відчутно підвищити її продуктивність. Останнє опитування директорів з інформаційних технологій вказало на два основних напрямки у цій сфері. Першим перспективним напрямком виявилася віртуалізація серверів, яка передбачає оптимізацію використання комп'ютерних потужностей, і завдяки якій ту саму кількість операцій можна зробити завдяки меншій кількості машин. Другим напрямком виявився підхід до програмного забезпечення, як до сервісу. Цей підхід має на меті розвантажити ІТ-відділи та зменшити їхні витрати. Більшість компаній вважає ці дві тенденції пріоритетними для себе.

Віртуалізація — це програмна технологія, яка допомагає збільшити продуктивність серверів. Наприклад, вона дає можливість запускати декілька операційних систем (UNIX, Linux, Windows та ін.), а також безліч різноманітних програм за допомогою одного комп'ютера. Якщо для кожної операційної системи виділяти окремий комп'ютер, то буде використовуватися лише 5-15% його ресурсів. Віртуалізація дає змогу підняти цей показник до 40% або навіть більше. Окрім цього, впровадивши віртуалізацію, ІТ-відділи отримують додаткові переваги — зменшується кількість комп'ютерів, а значить — спрощується мережа. Витрати на комплектуючі та ремонт зазвичай також знижуються.

Більшість компаній вже почали працювати над консолідацією серверів — 86% опитаних ІТ-директорів зазначили, що вже мають певний прогрес у цій сфері. Віртуалізація — наступний після консолідації логічний крок. Консолідація передбачає поєднання подібних чи ідентичних функцій комп'ютерів для того, щоб виникала можливість використання кросплатформенних програм, які могли б працювати на кожній із машин. Віртуалізація дає змогу використовувати більшу кількість таких програм, у той час як кількість комп'ютерів залишається незмінною.

Іншою тенденцією, яка згадувалася вище, є сервісний підхід до програмного забезпечення. Цього можливо досягнути завдяки технології Інтернет. Замість того, щоб купувати і використовувати програмне забезпечення всередині підприємства, багато компаній просто купують доступ до тих програм, які розміщені в Інтернеті. Таким чином вони платять лише за те, що використовують. Такий підхід дозволяє зекономити від 30 до 40% вартості тих програм, які слід купувати і встановлювати на комп'ютерах компанії. Серед ІТ-директорів, які були опитані, 38% стверджують, що вони планують використовувати новий підхід до програмного забезпечення протягом наступних 12-ти місяців. Кількість програм, які можна використовувати через Інтернет постійно зростає.

Багато ІТ-директорів схиляються до концепції програмного забезпечення як сервісу не лише через дешевизну та зменшення витрат, але й через швидкість впровадження такої моделі. Деяке програмне забезпечення для підприємств може коштувати десятки мільйонів доларів і потребувати від 6 до 24 місяців для впровадження. Протоколи Інтернету є набагато більш швидкісними і дають можливість прискорити процес у десятки, якщо не сотні разів.

Дві тенденції, про які було сказано вище, вказують на остаточне оформлення технологічної архітектури у великих та середніх організаціях. Можна сподіватися, що така трансформація призведе до підвищення ефективності у більшості компаній. Звісно, технології не здатні самостійно втілити цю візію. ІТ та бізнес-лідери повинні працювати над управлінською моделлю та процесами, щоб отримати максимальні переваги від нової технології.

За матеріалами "Two new tools that CIOs want", The McKinsey Quarterly (May 2006).РЕКОМЕНДАЦІЇ    
   


система корекції помилок Увага! На сайті працює система корекції помилок. Побачивши помилку в слові (реченні), виділіть його та натисніть Ctrl+Enter.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖКНИГИ ДЛЯ РОЗВИТКУ
Стратегия успеха. Как избавиться от навязанных стереотипов и найти свой путьСтратегия успеха. Как избавиться от навязанных стереотипов и найти свой путь
Не бойся действовать. Женщина, работа и воля к лидерствуНе бойся действовать. Женщина, работа и воля к лидерству
ПобедительПобедитель
Великолепный нетворкинг. Что нужно знать, делать и говорить, чтобы построить блестящую сеть деловых контактовВеликолепный нетворкинг. Что нужно знать, делать и говорить, чтобы построить блестящую сеть деловых контактов
Самое важноеСамое важное

Відгуки

Відгуків немає

Ваше ім'я:
E-mail:
Коментар: 
 

  
Благотворительная организация «СИЯНИЕ НАДЕЖДЫ»

bigmir)net TOP 100
МЕТОДОЛОГІЯ: Стратегія, Маркетинг, Зміни, Фінанси, Персонал, Якість, IT
АКТУАЛЬНО: Новини, Події, Тенденції, Інтерв'ю, Бізнес-освіта, Коментарі, Рецензії, Консалтинг
СЕРВІСИ: Робота, Семінари, Книги, Форуми, Глосарій, Ресурси, Статті партнерів
ПРОЕКТИ: Блог, Відео, Візія, Візіонери, Бізнес-проза, Бізнес-гумор

RSS RSS Актуально   RSS RSS Методологія   RSS RSS Книги   RSS RSS Форуми   RSS RSS Менеджмент@БЛОГ
RSS RSS Відео   RSS RSS Візіонери   RSS RSS Бізнес-проза   RSS RSS Бізнес-гумор


Copyright © 2001-2016, Management.com.ua
Портал створено та підтримується STRATEGIC

Підписка на Менеджмент Дайджест

Отримуйте найновіші матеріали на свій e-mail (1 раз на тиждень)Дякую, я вже підписана(-ий)