ТЕНДЕНЦІЇ | Таланти 6 листопада 2006 р.

Нестача талантів стає глобальною тенденцією

Нестача талантів серед фахівців стає всесвітньо поширеною. Як результат — роботодавці вимушені платити більші компенсації, щоб втримати на робочому місці талановитого працівника. Такі дані нового дослідження.

Опитування 32 000 працівників із 26-ти країн виявило, що нестача талантів спостерігається у кожній з них. Manpower (компанія, яка провела дослідження) припускає, що таке скорочення талантів може стати значною загрозою для подальшого зростання світової економіки. Кожен третій роботодавець (29%) стверджує, що збільшив би штат компанії за умови, якби зумів відшукати підходящого талановитого фахівця. Чверть роботодавців стверджують, що вимушені постійно піднімати зарплатню своїм людям для того, щоб утримати їх на місцях.

Така "інфляція" заробітної платні особливо помітна в азійсько-тихоокеанському регіоні. Третина роботодавців Китаю та Гонконгу були вимушені збільшити виплати своїм працівникам. В Австралії та Новій Зеландії це число ще більш вражаюче — 4 із 10-ти. Проте, найвищий показник можемо спостерігати у Сингапурі — 55%.

Що стосується США — 38% роботодавців стверджують, що нестача талантів призводить до зростання компенсаційних пакетів. Приблизно половина роботодавців із радістю б найняла фахівців на постійні посади у своїх компаніях, якби кваліфікований персонал був доступний.

"Якщо ті тенденції, які ми бачимо сьогодні, збережуться, роботодавцям доведеться докладати куди більше зусиль для утримування та оптимізації їхніх професійних працівників. З'явиться безліч нових та інноваційних способів залучення персоналу до компанії. Дедалі більш важливою монетою у боротьбі за "голови" стане бренд роботодавця", — стверджує Jeffrey Joerres, голова правління та генеральний директор Manpower.

Скорочення кількості талановитих працівників серед постійного персоналу компаній найбільша проблема американського та азійсько-тихоокеанського регіонів. Дію цієї тенденції вже відчули на власній шкірі 4 із 10-ти роботодавців. Роботодавці Перу (46%), Японії (45%), США (45%), Мексики (41%) говорять про ускладнення пошуків талановитих спеціалістів і, як наслідок, неминучу інфляцію заробітної платні.

"Одним зі способів отримання конкурентної переваги на ринку робочої сили Америки є вміння набути ті навички, які виявляться найбільш затребувані у сучасному бізнесі. Сьогодні для США такими є ІТ-спеціалісти та інженери", — стверджує Jonas Prising, президент Manpower у Північній Америці.

Набагато менш критичною є нестача талановитих працівників у Європі. Лише чверть компаній цієї частини світу скаржаться на те, що не можуть відшукати необхідних їм спеціалістів. Про нестачу талантів говорить лише 12% роботодавців у Франції, 13% — у Нідерландах та 15% — у Бельгії. Як результат — французькі роботодавці фіксують найнижчу інфляцію зарплатні. Лише 8% роботодавців говорять, що нестача талантів стає причиною підвищення зарплат працівникам.

У Великобританії про нестачу талантів говорять лише 23% роботодавців і при цьому лише 17% називають її причиною підвищення зарплат.

І хоча дані цього дослідження можуть виявитися оптимістичними для тих, хто сьогодні знаходиться на стадії пошуків роботи, для роботодавців це своєрідний "тривожний дзвінок". Більшості компаній варто переглянути свою політику залучення та утримання ключового персоналу. Адже, за словами Jonas Prising: "Кількість талановитого персоналу у компаніях і надалі скорочуватиметься з виходом теперішніх ключових спеціалістів на пенсію". Схоже, що переможцями у цій битві зуміють стати лише ті компанії, які встигнуть створити свій власний потужний бренд роботодавця. Саме вони матимуть змогу залучити і втримати найкращих працівників.

Ярослав Федорак, за матеріалами management-issues.comments powered by HyperComments
БІЗНЕС-ПОДІЇ ДЛЯ ВАШОГО РОЗВИТКУ:
25 вересня — 10 жовтня 2020
Київ
ШКОЛА ФІНАНСОВОГО ДИРЕКТОРА. Управлінський облік. Показники ефективності. Бюджетування. Аналіз компанії. Менеджмент. Мотивація
28 вересня — 2 жовтня 2020
Київ
Інтенсив «Школа сучасного нормування»
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
КНИГИ ДЛЯ РОЗВИТКУ:
Міф про мотивацію. Як налаштуватися на перемогуМіф про мотивацію. Як налаштуватися на перемогу
Зроби це зараз. 21 чудовий спосiб зробити бiльше за менший часЗроби це зараз. 21 чудовий спосiб зробити бiльше за менший час
Спершу найважливіше! Жити, любити, вчитися, залишити слідСпершу найважливіше! Жити, любити, вчитися, залишити слід

bigmir)net TOP 100

МЕТОДОЛОГІЯ: Стратегія, Маркетинг, Зміни, Фінанси, Персонал, Якість, IT
АКТУАЛЬНО: Новини, Події, Тенденції, Інтерв'ю, Бізнес-освіта, Коментарі, Рецензії, Консалтинг
СЕРВІСИ: Бізнес-книги, Робота, Семінари, Форуми, Глосарій, Цитати, Рейтинги, Ресурси, Статті партнерів
ПРОЕКТИ: Блог, Відео, Візія, Візіонери, Бізнес-проза, Бізнес-гумор

Сторінка Management.com.ua у Facebook    Менеджмент.Книги: телеграм-канал для управлінців    Management Digest у LinkedIn    Відслідковувати нас у Twitter    Підписатися на RSS    Поштова розсилка


Copyright © 2001-2020, Management.com.ua
Портал створено та підтримується Strategic

Менеджмент.Книги

телеграм-канал Менеджмент.Книги Менеджмент.Книги — новинки, книжкові огляди, авторські тези і цінні думки з бізнес-книг. Підписуйтесь на телеграм-канал @books_management➥ Дякую, я вже підписана(-ий)